Poniedziałek, 26 lutego 2024 r. 
REKLAMA

Nagroda za ujawnienie wandali?

Data publikacji: 19 czerwca 2019 r. 13:01
Ostatnia aktualizacja: 12 listopada 2020 r. 22:13
Nagroda za ujawnienie wandali?
 

– Zwracamy się z prośbą do prezydenta Piotra Krzystka o ustanowienie nagrody, która pomoże w ujęciu sprawców aktów wandalizmu. Uderzają one w mieszkańców i są ogromnym kosztem społecznym – powiedziała podczas konferencji prasowej radna Koalicji Obywatelskiej Dominika Jackowski.

– Problem, którego skala rośnie z dnia na dzień – to co widać za naszymi plecami na elewacji budynku, jest przykładem, do jakich absurdalnych rozmiarów rozwija się wandalizacja naszej przestrzeni publicznej – mówił Przemysław Słowik, wskazując na świeżo zamazaną tagiem (oznaczeniem) „zło” elewację budynku przy ul. Wąskiej.

Radny zwrócił uwagę, że w przestrzeni miejskiej coraz częściej można zobaczyć tego typu akty wandalizmu. – Tag „zło” pojawia się w wielu miejscach w śródmieściu. Z kolei na Niebuszewie przewija się tag „bunt”. Nie jest to forma żadnej sztuki i pozytywnej ekspresji, tylko zwykły akt wandalizmu, z którym musimy walczyć – mówił.

Radni Koalicji Obywatelskiej wystosowali interpelację do prezydenta Szczecina, w której zwracają się o podjęcie stosownych działań. – Chcielibyśmy, aby

...
Zawartość dostępna dla Czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 63% treści.

Pełna treść artykułu dostępna w
eKurierze
z dnia 19-06-2019

 

Tekst i fot. Karolina Nawrocka
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Andrzej
2019-06-20 22:42:15
Według mojej oceny skala tego problemu jest obecnie dużo mniejsza.Może to wina rosnących cen sprayu farb?

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA