Sobota 16 października 2021r. 
REKLAMA

Młodzież i wolontariat w schroniskach

Data publikacji: 2019-06-26 18:38
Ostatnia aktualizacja: 2020-11-12 22:13
Młodzież i wolontariat w schroniskach
 

Powstają dwa międzynarodowe projekty turystyczno-edukacyjne dla młodzieży, realizowane przez schroniska młodzieżowe. Dzięki nim młodzi ludzie w ramach wolontariatu mogliby uczestniczyć w ciekawych zajęciach i warsztatach, aby poznać regiony swoich kolegów.

Zgodnie z założeniem pierwszy, dwustronny polsko-norweski projekt ma być realizowany w w remontowanym właśnie schronisku Szmaragd nad Jeziorem Szmaragdowym w Szczecinie Zdrojach. Jego partnerem będzie schronisko norweskie Montana w Bergen, a współpraca będzie prowadzona w oparciu o środki norweskie. Drugi projekt ma być trójstronny, adresowany do młodzieży z Norwegii, Niemiec i Polski. Będzie on finansowany ze środków Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży. Oba przedsięwzięcia mają być realizowane w latach 2020-2022.

Niedawna wizyta w Bergen zachodniopomorskiej delegacji przedstawicieli Oddziału Zachodniopomorskiego Polskiego Towarzystwa Schronisk Młodzieżowych i Urzędu Marszałkowskiego ma przynieść niebawem wymierne efekty współpracy i podnieść atrakcyjność funkcjonowania zachodniopomorskich schronisk.

- Chcielibyśmy

...
Zawartość dostępna dla Czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 69% treści.

Pełna treść artykułu dostępna w
eKurierze
z dnia 26-06-2019

 

Autor: Elżbieta Kubera
Fot. UM Szczecin
REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ