Wtorek 07 grudnia 2021r. 
REKLAMA

Maski i płyny do dezynfekcji – towar deficytowy. To niepotrzebna panika

Data publikacji: 2020-03-01 23:21
Ostatnia aktualizacja: 2020-11-12 22:16
Maski i płyny do dezynfekcji – towar deficytowy. To niepotrzebna panika
 

Masek nie ma, wszelkie płyny do dezynfekcji schodzą na pniu - wieści o nadchodzącym koronawirusie sprawiły, że ze sklepów - nie tylko tych drogeryjnych - oraz aptek zniknął asortyment przydatny do ochrony przed wirusem. Hurtownie też są puste.

- Drzwi się nie zamykają. Każda osoba wchodząca do sklepu pyta wyłącznie o maski i dezynfekcję - wyjaśnia Justyna Gajda, właścicielka sklepu medycznego „Cezal" w Szczecinie. - Wyzbyłam się całego trzymiesięcznego zapasu. Ludzie wykupili wszystko: chirurgiczne mydła, środki do dezynfekcji podłóg, żele antybakteryjne do rąk i ciała. Pozostał mi tylko płyn używany do dezynfekcji narzędzi stomatologicznych. Chciałam zamówić po trzy, cztery kartony z każdego produktu z asortymentu - nic z tego, hurtownie świecą pustkami.

„Cezal" w czwartkowe popołudnie miał jeszcze kilkadziesiąt sztuk masek, ale niemal każda wchodząca do sklepu osoba je nabywała.

- Po prostu się boję - wyjaśnia napotkany tu Krzysztof Jakóbowski, który kupuje właśnie kilka trójwarstwowych maseczek. - W przyszłym tygodniu wyjeżdżam na dwutygodniowe ćwiczenia wojskowe do

...
Zawartość dostępna dla Czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 86% treści.

Pełna treść artykułu dostępna w
eKurierze
z dnia 02-03-2020

 

Tekst i fot. Katarzyna Lipska-Sokołowska

 

Sonda

Czy obawiasz się koronawirusa?
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

szara komórka
2020-03-02 20:25:52
W końcu zaczniecie się myć i stosować podstawy codziennej higieny. Spirala paniki i absurdu jak widać sięga zenitu i ludzie jak za czasów Stanu Wojennego w PRLu mając w pamięci biedę,głód i reglamentowanie towarów na kartki szturmują sklepy.Historia zatoczyła koło-teraz młodzi będą swoim dzieciom opowiadać,że w sklepach był tylko ocet na półkach a papier toaletowy,mydło,szampon były na kartki.
Pali się !!!!!
2020-03-02 11:40:50
Przez ostatnie 3 tygodnie polskie media bardzo ciężko pracowały nad wywołaniem paniki. I teraz mają temat pt. "Niepotrzebna panika wz. z rotawirusem". Tak samo jak z reklamami piwska typu: Planeta Warka, Chce się Ż, Leszek Przyjechał i inne tego typu g...a. A później apele: "Horror. przez weekend policja zatrzymała 1o32 pijanych kierowców ". Pozdrawiam miłośników Tańca z Garami i innych programów dla kucharek.
Cytadela
2020-03-02 10:18:50
Haha cyrk,a z domu wychodzą czy siedzą jak w bunkrze.
krzychu
2020-03-02 09:43:20
I ci DEBILE mają prawa wyborcze... dramat.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA