Sobota, 18 maja 2024 r. 
REKLAMA

Lustracja Jacka Piechoty: Może być krótki proces

Data publikacji: 28 marca 2019 r. 23:17
Ostatnia aktualizacja: 05 kwietnia 2019 r. 11:00
Lustracja Jacka Piechoty: Może być krótki proces
 

Rozpoczął się czwarty proces lustracyjny Jacka Piechoty – znanego polityka lewicy, byłego szczecińskiego posła i byłego ministra gospodarki. Ale jest szansa, że potrwa krótko. Na następnej rozprawie ma być przesłuchany jeden świadek i sąd ma zakończyć postępowanie w tej sprawie.

Do tej pory trzy razy zapadło orzeczenie uznające, że były polityk lewicy złożył zgodne z prawdą oświadczenie lustracyjne. Ostatni raz w marcu ubiegłego roku. Od tego wyroku odwołał się jednak oskarżyciel z Instytutu Pamięci Narodowej. W lipcu 2018 rozpatrzył je szczeciński Sąd Apelacyjny. I uznał, że lustracją Piechoty po raz kolejny powinien się zająć Sąd Okręgowy. Bo materiał zebrany w tym procesie – dokumenty wskazują, że współpraca eksministra z SB została podjęta.

Jacek Piechota to były poseł SLD i minister gospodarki w rządzie Marka Belki. Po raz pierwszy, jako tajny współpracownik PRL-owskiej SB, pojawił się na tzw. liście Antoniego Macierewicza, ministra spraw wewnętrznych w rządzie Jana Olszewskiego. Potem na liście agentów, sporządzonej przez Andrzeja Milczanowskiego – ministra spraw wewnętrznych

...
Zawartość dostępna dla Czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 70% treści.

Pełna treść artykułu dostępna po zakupie
eKuriera
z dnia 29-03-2019

 

Autor: Dariusz Staniewski
Fot. Robert Wojciechowski
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Jarun
2019-03-29 21:54:34
Ach jaką to Piechota znał tajemnicę i o kim? Nie bądźcie śmieszni. W normalnym państwie takiego "cyrku" przez tyle lat by nie było. "Donoszę, że drużynowy Czuwaj pali papierosy, a Jasiu nasikał koledze do buta". Jakie państwo-taki sąd. Nudzi się dziewczynkom ?
KROTKO
2019-03-29 15:53:58
DO TEJ LISTY CDN DODALBYM NAJGORSZEGO PREMIERA W TZW WOLNEJ POLSCE TAJNEGO WSPOLPRACOWNIKA SB BUZKA PS,,DOCENT;.MIMO 78 LAT DALEJ CHCE TRZEPAC KASE W EUROKOLCHOZIE.
cdn
2019-03-29 11:56:19
Wedlug pewnej aktorki skonczyl sie komunizm.Totalna bzdura.Tajni wspolpracownicy bezpieki;Rosati,Belka,Wlodzimierz,ilicz' Cimoszewicz,Boni,nalistach tzw koalicji.Na dodatek wesola wdowka,Lewandowski,KOmunista Miler,i nadajaca na Polske Thun.Jezeli ta targowica zostanie wybrana Poske czeka wiele upokorzen.Arlukowicz to kolejny komuch przefarbowany na swiatlego europejczyka.
Abc
2019-03-29 08:30:15
Ach te czerwone upiory.
" Bohaterowie lewicy "
2019-03-29 07:44:22
Komuniści z prosowieckiej PZPR , tacy jak towarzysze Piechota czy Wieczorek w Szczecinie , to wielcy zwycięzcy tak zwanej rewolucji Solidarnośći. Teraz ci komunistyczni milionerzy utworzyli koalicję z lewackimi milionerami z PO. Oczywiście dla dobra Polski. Piechota śmieje się na głos z takich lustracyjnych procesów. W środowisku koalicji europejskiej , donosiciele komunistycznej bezpieki to bohaterowie. W Warszawie nr 1 jest kapuś komunistyczne bezpieki - Cimoszewicz. Byłeś kapusiem to jesteś gość. To nie żart . Niestety.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA