Niedziela 13 czerwca 2021r. 
REKLAMA

Łowimy za dużo ryb

Data publikacji: 2020-07-15 15:29
Ostatnia aktualizacja: 2020-11-12 22:17
Łowimy za dużo ryb
 

Z powodu zagrożenia epidemiologicznego tegoroczny urlop chętniej spędzamy w kraju. Wielu z nas wybiera plaże Morza Bałtyckiego. - To szansa, abyśmy nauczyli się odpowiedzialnie korzystać z tego, co oferuje nam Bałtyk - apeluje WWF Polska, czyli Światowy Fundusz na rzecz Przyrody.

Już od lipca ubiegłego roku obowiązuje zakaz połowu dorsza na Bałtyku, a naukowcy rekomendują przedłużenie tego zakazu do 2021 roku. Zalecają też wstrzymanie połowów śledzia na zachodzie Bałtyku. Ich zalecenia przez lata były ignorowane. Ustalone zostały zbyt wysokie i niedostosowane do wytrzymałości ekosystemów Bałtyku limity połowowe. „Łowimy za dużo ryb, a często są one również zbyt młode, co nie pozwala stadom odbudować się do pełni sił" - ostrzega WWF.

Organizacja podkreśla, że jeśli chcemy zachować populacje ryb Morza Bałtyckiego - także dla przyszłych pokoleń - konieczne jest przejście na zrównoważone rybołówstwo, czyli takie, które opiera się na połowach odpowiednich gatunków ryb w dopuszczalnych ilościach i przy respektowaniu rekomendacji naukowców.

- Na obecny zły stan Morza Bałtyckiego i jego

...
Zawartość dostępna dla Czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 57% treści.

Pełna treść artykułu dostępna w
eKurierze
z dnia 15-07-2020

 

Autor: Karolina Nawrocka 
Fot. Marek Czasnojć
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

ryby z Bałtyku są skażone
2020-07-16 11:57:00
i zwyczajnie nie powinno się ich jeść - w Bałtyku po IIWS zatopiono miedzy 40 a 400 tyś ton bojowych środków chemicznych czyli broni chemicznej - środki te zaczynają wydostawać się ze skorodowanych zbiorników, dodać należy do tego wraki z ładowniami wypełnionymi paliwem i innymi środkami chemicznymi które również zaczynają w wyniku korozji przeciekać - za kilka lat może dojść do niespotykanej katastrofy ekologicznej na Bałtyku... już obecnie poziom skażenia dioksynami jest tak wysoki ze ryby z Bałtyku są zwyczajnie rakotwórcze podobnie jak karmione mączką pozyskiwaną z ryb Bałtyku tzw norweskie łososie - większość ryb hodowlanych z Norwegii jest toksyczna...
amm
2020-07-16 06:25:37
powiedzcie to duńczykom którzy mączkę robią z wszystkiego co się da!

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ