Poniedziałek 06 grudnia 2021r. 
REKLAMA

Kto przebuduje Teatr Letni w Szczecinie?

Data publikacji: 2020-02-04 18:40
Ostatnia aktualizacja: 2020-11-12 22:15
Kto przebuduje Teatr Letni w Szczecinie?
 

„Przebudowa i rozbudowa Teatru Letniego" jeszcze nie wystartowała, a już zaliczyła inwestycyjny poślizg. Na etapie przetargowym. Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w tym postępowaniu właśnie został przedłużony o miesiąc.

Pod względem architektonicznym - po Filharmonii Szczecińskiej i muzeum „Przełomy" - to jedna z najbardziej obiecujących miejskich inwestycji, oparta na koncepcji architektoniczno-urbanistycznej londyńskiej pracowni Flanagan Lawrence. To również jedna z najdłużej odkładanych szczecińskich inwestycji. Magistrat zapowiadał jej realizację już w 2015 r. Niestety, na lata została zatrzymana na etapie projektowym. Dopiero w ub. roku, uzyskując wszystkie niezbędne pozwolenia realizacyjne, w tym - po trwającym blisko 5 miesięcy postępowaniu - zezwolenie Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska.

Przetarg w celu wyłonienia wykonawcy inwestycji został ogłoszony w grudniu, tuż przed świętami. Z terminem składania ofert wskazanym na 23 stycznia br. Jednak liczne wątpliwości potencjalnie zainteresowanych realizacją inwestycji, a też konieczność

...
Zawartość dostępna dla Czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 68% treści.

Pełna treść artykułu dostępna w
eKurierze
z dnia 04-02-2020

 

Autor: Arleta Nalewajko
Fot. Mirosław Winconek
REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA