Sobota 27 listopada 2021r. 
REKLAMA

Komornik w Energopolu-Szczecin. Podwykonawcy na lodzie

Data publikacji: 2019-12-02 09:04
Ostatnia aktualizacja: 2020-11-12 22:15
Komornik w Energopolu-Szczecin. Podwykonawcy na lodzie
 

Podwykonawcy Energopolu-Szczecin SA nie dostali zapłaty za wykonane prace przy przebudowie wiaduktu na ulicy Kuźnickiej w Policach. Pieniądze z Gminy Police, która jest inwestorem, przestały płynąć na ich konta, gdy do głównego wykonawcy wszedł komornik.

- Do lipca Gmina Police płaciła faktury w dwóch, trzech ratach. Podpisała bowiem z Energopolem takie porozumienie. Wtedy nie było jeszcze komornika - informuje p. Roman Pińkowicz, właściciel firmy budowlanej, jeden z kilku podwykonawców. - My nie chcemy czekać ze trzy lata na nasze pieniądze od komornika.

Dla Energopolu-Szczecin przedsiębiorca wykonywał prace żelbetowo-zbrojeniowe i betonowanie na modernizowanym ponad 170-metrowym wiadukcie. Jak mówi, gmina zalega mu około 200 tysięcy złotych. Podobną kwotę powinna zapłacić jego koledze.

- Nie wiem, do kogo się udać, kogo prosić o interwencje. Jesteśmy u kresu wytrzymałości. Ja ponad miesiąc temu zaniechałem działalności gospodarczej, bo nie ma gdzie robić - mówi Roman Pińkowicz. - Jak dotąd nasze apele pozostają bez echa, a my bez pieniędzy.

O to, kiedy przedsiębiorcy mogą się

...
Zawartość dostępna dla Czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 59% treści.

Pełna treść artykułu dostępna w
eKurierze
z dnia 02-12-2019

 

Autor: (kl)
Fot. Elżbieta Kubowska
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

obuch
2019-12-13 22:59:50
Może trzeba raz na zawsze odciąć tą firmę od Szczecina, a najlepiej od wszelkich kontraktów budowlanych i nie przez zwykłą likwidację firmy, bo zaraz pojawi się nowe wcielenie kierowane przez tą samą ekipę indolentów. Janusze z zarządu tego "czebola" nie nadają się nawet do taczki i łopaty - istnieją uzasadnione obawy, że i tu mieliby trudności z opanowaniem sztuki kopanej...
Zgred
2019-12-02 16:42:15
A kto zajmie się sprawdzeniem operacji Energopolu polegającej na odcięciu Szczecina od reszty kraju?

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ