Środa 04 sierpnia 2021r. 
REKLAMA

Kiedy w mieście upał...

Data publikacji: 2019-06-27 17:31
Ostatnia aktualizacja: 2020-11-12 22:13
Kiedy w mieście upał...
 

Okres intensywnych upałów, których mieszkańcy Szczecina doświadczają już od maja i które co roku zdają się mocniej atakować miasto, stwarza poważne zagrożenia dla naszego zdrowia. Szczególnie narażone są oczywiście osoby starsze i dzieci, jednak uważać powinni wszyscy. Jakie są niebezpieczeństwa związane z gorącem i jak powinniśmy się w upały zabezpieczać?

Wczoraj w Szczecinie było trzydzieści kilka stopni Celsjusza.- Gdy średnio nasze dyspozytornie w Szczecinie i Kołobrzegu dostają około 400 telefonów na dobę, to w okresie upałów jest ich około 500 – informuje Paulina Targaszewska, rzeczniczka prasowa Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego.

Zaznacza przy tym, że nie da się bezsprzecznie stwierdzić, iż wszystkie dodatkowe zgłoszenia są związane z upałami – przyczyny zasłabnięcia lub innej dolegliwości nie można ocenić przez telefon, a często jest to trudne nawet wtedy, kiedy ratownicy przyjadą na miejsce i zajmą się poszkodowaną osobą. Jak radzi rzeczniczka WSPR, nawet w sytuacji lekkiego zasłabnięcia – choćby już po chwili osoba odzyskała przytomność – najlepiej zawiadomić

...
Zawartość dostępna dla Czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 68% treści.

Pełna treść artykułu dostępna w
eKurierze
z dnia 27-06-2019

 

Autor: Natan Pawłowski 
Fot. Dariusz Gorajski
REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ