Niedziela 28 listopada 2021r. 
REKLAMA

Jaka przyszłość Bike_S? [SONDA]

Data publikacji: 2020-02-12 12:29
Ostatnia aktualizacja: 2020-11-29 11:51
Jaka przyszłość Bike_S? [SONDA]
 

Stowarzyszenie Rowerowy Szczecin wystosowało stanowisko w sprawie przyszłości roweru publicznego, w którym mówi między innymi o jego likwidacji. Spółka Nieruchomości i Opłaty Lokalne ogłosiła natomiast przetarg na dostarczenie 63 nowych rowerów miejskich.

Nowe rowery mają poprawić funkcjonowanie systemu oraz uzupełnić braki rowerów na niektórych stacjach. Dostarczenie nowych jednośladów jest kolejnym etapem rozwoju sieci rowerów miejskich w Szczecinie.

Stowarzyszenie Rowerowy Szczecin wystosowało „Stanowisko w sprawie przyszłości roweru publicznego", które ma być wezwaniem do dyskusji na ten temat. Szczeciński rower publiczny pod nazwą Bike_S powstał 6 lat temu, a stowarzyszenie przygląda się temu pomysłowi od samego początku.

Według Rowerowego Szczecina, początkowo projekt Bike_S był dobrym rozwiązaniem, które zachęciło ludzi do tego, aby przesiąść się na jednoślady. Jednak po

...
Zawartość dostępna dla Czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 63% treści.

Pełna treść artykułu dostępna w
eKurierze
z dnia 12-02-2020

 

Autor: Adrian Kaleta
Fot. Anna Gniazdowska

Sonda

Czy popierasz pomysł stopniowej likwidacji roweru miejskiego w Szczecinie?
 
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Pejot
2020-02-12 21:13:26
każdy kto kocha jazdę rowerem ma swój rower i to wypasiony. Ale boi się go zostawić bo nie ma żadnego monitorowanego miejsca do zostawiania rowerów, np przy basenach, halach sportowych albo uczelniach. Za pieniądze utopione w RM już by były wybudowane takie miejsca.
hehe
2020-02-12 20:08:27
rower za darmo , a dlaczego nie tramwaj?
pieszo
2020-02-12 15:49:05
Kosztowny gadżet poprawiający samopoczucie rządzących bo taka moda.Rowery praktycznie za darmo nie są szanowne np. wjeżdżanie w stacje aby zaparkować, czy otwieranie blokady siodełka z buta. Nigdzie nie widziałem takiej ilości śrubek, podkładek jak przy stacji RM.A jeszcze komuś roją się pomysły , aby rowery zostawiać gdziekolwiek tak jak hulajnogi!
niki
2020-02-12 14:15:59
Przeczytałem całość na stronie rowerzystów, bo kurier nie daje takiej możliwości. Wniosek: Rower miejski to kolejny eksperyment, którego wynik dało się przewidzieć jeszcze przed rozpoczęciem. Lepsze wrogiem dobrego. Tyle pieniędzy poszło przez te kilka lat. Natomiast widzę całkiem sporo ludzi korzystających, sam niekiedy jeżdżę. Wydaje się,że tak jak autobusy nigdy nie będą rentowne, ale nie można ich zlikwidować, tak rowery też trwać powinny, choćby dla dzieciaków podjeżdżających do szkół.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ