Piątek, 12 kwietnia 2024 r. 
REKLAMA

Ekoworeczki kontra plastik

Data publikacji: 07 września 2019 r. 13:39
Ostatnia aktualizacja: 12 listopada 2020 r. 22:14
Ekoworeczki kontra plastik
 

- Jestem przerażona, kiedy robię zakupy i okazuje się, że nawet dziewięćdziesiąt procent produktów sprzedawanych jest w plastikowych opakowaniach. Ilość wszechobecnego plastiku jest przerażająca. Konsekwencje tego są straszne. Staram się nie kupować niczego, co jest zapakowane w plastik, nie używam woreczków foliowych - mówi projektantka mody Kasia Hubińska, która zorganizowała akcję: #plastikstop #foliastop. Szczecinianka szyje zatem woreczki na artykuły na wagę (wielokrotnego użytku) i rozdaje je za darmo. W zamian prosi o dowolne wpłaty na leczenie Marty i Mai, tyle ile kto może im podarować.

Projektantka do sklepów chodzi z własnymi woreczkami. Jak mówi, dotąd nie spotkała się z tym, by sprzedawca odmówił zważenia towaru w takim własnym opakowaniu.

- Ekspedientki raczej z zainteresowaniem patrzą na te moje woreczki. Ale nie dopytują, o co chodzi i dlaczego nie pakuję owoców czy warzyw w foliówki - opowiada Kasia Hubińska. - Zwykle do największego worka pakuję ziemniaki albo jabłka, do średniego inne owoce, a do tego małego choćby orzechy. W jednym komplecie,

...
Zawartość dostępna dla Czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 81% treści.

Pełna treść artykułu dostępna w
eKurierze
z dnia 06-09-2019

 

Autor: Monika Gapińska
Fot. Ryszard Pakieser
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Alicja
2019-09-09 08:54:39
Ekologia to biznes, który nie ma nic wspólnego z ochroną środowiska. Najpierw zacznijcie uświadamiać mieszkańców Azji czy Afryki. Te słynne słomki to nie jest problem leżący w Europie i ograniczenie ich u nas nic nie da. Poza tym niech rząd stworzy ustawę, która zabroni wwozić na nasz teren odpadów m.in. z Niemiec. To jest problem, a nie torebki foliowe. Polska jest składowiskiem odpadów dla innych krajów i to jest problem. W jedna noc potrafią uchwalać ustawy najróżniejsze a jakoś nikt nie jest zainteresowany uchwalić ustawę o zakazie wwozu na teren polski odpadów. Dziwne. I gdzie ta ekologia i dbanie o środowisko?

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA