środa, 03 marca 2021r.

Dorsza coraz mniej, ale czy zakaz coś zmieni?

Data publikacji: 2019-08-04 14:28
Ostatnia aktualizacja: 2020-11-12 22:13
Dorsza coraz mniej, ale czy zakaz coś zmieni?
Zakaz połowu to decyzja polityczna – powiedział min. M. Gróbarczyk. Fot. Mirosław KWIATKOWSKI  

Od kilku dni obowiązują ograniczenia dotyczące połowu dorsza do końca roku na wschodnim Bałtyku. Wprowadziła je Unia Europejska, która dostrzegła zagrożenie wyginięcia tych ryb w morzu. Raport Międzynarodowej Rady Badań Morza (ICES) potwierdził, że populacja dorsza bałtyckiego, stada wschodniego, osiągnęła krytycznie niski poziom. Dorsz nie jest w stanie rozmnażać się wystarczająco szybko, by odbudować się i w przyszłości utrzymać zdrowe stado.

UE wprowadziła ostre przepisy, które większości rybaków się nie podobają, a minister gospodarki morskiej Marek Gróbarczyk stwierdził, że są to decyzje polityczne i należałoby zamknąć dla połowów cały Bałtyk, by odnowić stada wszystkich ryb. Minister stwierdził, że komisja do spraw rybołówstwa w UE już przestaje działać i rzutem na taśmę wprowadziła te zakazy. Nowa komisja powstanie za kilka miesięcy i wtedy dowiemy się, co będzie w styczniu przyszłego roku.

Rybacy mają otrzymać rekompensaty, ale ile one wyniosą? - tego nie wiadomo, gdyż środki pomocowe nie są duże, gdyż łącznie wynoszą ok. 100 mln zł i dzielić je będzie

...
Zawartość dostępna dla Czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 86% treści.

Pełna treść artykułu dostępna w
eKurierze
z dnia 02-08-2019

 

Autor: Mirosław Kwiatkowski

Komentarze

niedotlenie mózgu
2019-08-04 19:45:10
trzeba wylożyć pieniądze na dotlenienie morza, a Wielki Przyjaciel Polski czyli Rosja jest jednym z glównych sprawców niedotlenienia Baltyku bo wyrzuca do morza na gigantyczną skale nie przetworzony obornik i odchody z innych ferm zwierzęcych, że to jest stwierdzone naukowo, lecz Niezatapialna Flota Polskich Polityków Panowie Krzystek, Nitras, Geblewicz, Brudzinski i inne nieco mniej znane jednostki nie zajma sie tym problemem bo można się narazić a głosów wyborczych to nie da! lepiej zawsze nie wychylać się !!!

Dodaj komentarz

HEJT STOP


Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ