Środa 01 grudnia 2021r. 
REKLAMA

Dokąd zmierza Świnoujście?

Data publikacji: 2019-03-20 11:05
Ostatnia aktualizacja: 2019-03-21 13:01
Dokąd zmierza Świnoujście?
 

Świnoujście w ostatniej dekadzie zmieniło się nie do poznania. Wkrótce rozpocznie się budowa inwestycji, na którą miasto czekało blisko 100 lat – tunelu. O tym, jak powinien rozwijać się kurort, przedstawiciele branży turystycznej będą rozmawiać z władzami miasta i zaproszonymi autorytetami z dziedziny architektury w hotelu Radisson Blu dzisiaj (środa, 20 marca) o g. 16.20.

– Eksperci podają, że w najbliższych latach liczba turystów w Świnoujściu może wzrosnąć nawet o 30 procent rocznie! Jak to bywa w mieście, gdzie obok turystyki są dobre warunki do rozwoju gospodarki morskiej nie brakuje problemów, różnych wizji rozwoju miasta. Dlatego warto rozmawiać i słuchać argumentów – mówią członkowie Świnoujskiej Organizacji Turystycznej, którzy organizują debatę.

Głównym tematem będzie kwestia zrównoważonego rozwoju świnoujskich wysp i architektury. Przedstawiciele branży turystycznej chcą spróbować odpowiedzieć na pytanie, jak miasto ma się rozwijać, żeby mieszkańcom żyło się tutaj dobrze i żeby turysta był zawsze postrzegany jako mile widziany gość, który przynosi kurortowi dobrobyt.

...
Zawartość dostępna dla Czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 66% treści.

Pełna treść artykułu dostępna po zakupie
eKuriera
z dnia 20-03-2019

 

Tekst i fot. Bartosz Turlejski
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Jakub
2019-03-21 12:36:36
Dobre, rzeczowe wypowiedzi fachowców. Autorytety ze szczecińskich kół naukowych : architektów, urbanistow, pisarzy jednym głosem wskazywali na swinoujskie walory krajobrazowe i przestrzegali przed dewastacja i podejmowaniem decyzji jak np. Budowa portu kontenerowego.
Debata
2019-03-21 08:51:40
Po wczorajszej debacie wyszliśmy z nadzieją, że jest dobry klimat, aby miasto zmierzalo w dobrym kierunku, mówiąc szczególnie w kontekście zagrożenia budowa portu kontenerowego. Podczas wypowiedzi autorytetów dało odczuć się troskę o dbałość przyrody i szacunek do naturalnych uwarunkowań Miasta.cdn

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA