Niedziela 05 grudnia 2021r. 
REKLAMA

Coraz częściej z prądem

Data publikacji: 2019-07-06 13:15
Ostatnia aktualizacja: 2020-11-12 22:13
Coraz częściej z prądem
 

Motorówki, katamarany, skutery elektryczne - coraz częściej można je spotkać na szczecińskich drogach i wodach. Jedyne, czego brakuje w naszym mieście, to hulajnogi elektryczne, wzbudzające sporo kontrowersji.

Żegluga Szczecińska Turystyka Wydarzenia po raz kolejny otworzyła sezonową wypożyczalnię łodzi motorowych. Każda z sześciu motorówek mieści maksymalnie 5 osób. Do ich prowadzenia niewymagany jest patent motorowodny. Dzięki takim jednostkom mieszkańcy i turyści mogą odwiedzić niedostępne na co dzień zakątki wodne wzdłuż rzeki Święta i przy kanale Wydrnik, szczecińską Wenecję, jezioro Dąbie oraz inne kanały i wyspy. Rejs to okazja do obserwacji dzikiej przyrody.

- Często ze znajomymi wypożyczamy motorówki, aby zobaczyć Szczecin od strony wody. Wynajęcie nie kosztuje wiele, a można się naprawdę zrelaksować, fotografując choćby szczecińską Wenecję - mówi pan Kamil.

Motorówki cumują przy bosmanacie na bulwarze Gdyńskim (ul. Zbożowa 3). Wypożyczalnia czynna jest codziennie w godz. 10-19, przy czym ostatnie wypożyczenie musi nastąpić o godz. 18.

Zorganizowane grupy

...
Zawartość dostępna dla Czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 79% treści.

Pełna treść artykułu dostępna w
eKurierze
z dnia 05-07-2019

Autor: Karolina Nawrocka

Fot. ŻSTW, Ryszard Pakieser, Berenika Lemańczyk

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA