Czwartek, 30 maja 2024 r. 
REKLAMA

Budowa Szczecińskiej Kolei Metropolitalnej trwa. Poślizg przy projektach

Data publikacji: 12 maja 2020 r. 17:17
Ostatnia aktualizacja: 12 listopada 2020 r. 22:16
Budowa Szczecińskiej Kolei Metropolitalnej trwa. Poślizg przy projektach
 

Pomimo epidemii koronawirusa budowa Szczecińskiej Kolei Metropolitalnej jest kontynuowana. Nie oznacza to jednak, że nie ma zmian w harmonogramie. - Projektowanie węzłów dla Szczecina zostało wydłużone do września. Wcześniej termin końcowy dla dokumentacji był w czerwcu, jednak wirus i inne komplikacje utrudniły wykonawcy jego dotrzymanie - informuje Artur Ratuszyński, rzecznik prasowy Stowarzyszenia Szczecińskiego Obszaru Metropolitalnego.

A. Ratuszyński zaznacza jednak, że projekty oddawane są sukcesywnie. - Tam gdzie będzie dokumentacja z pozwoleniem na budowę, tam będą ogłaszane przetargi. Monitorujemy również sytuację w związku z koronawirusem u innych partnerów. Na razie deklarują, że problemów nie ma - dodaje.

Obecnie na linii 406 (Szczecin Główny - Police) wykonawca, czyli Trakcja PRKiL, oczyszcza i porządkuje teren przy liniach kolejowych.

- Umożliwi to realizację kolejnych etapów pracy, które planowane są od czerwca - informuje Radosław Śledziński z zespołu prasowego PKP Polskie Linie Kolejowe. - By umożliwić i ułatwić prace w związku z obecną sytuacją, PKP Polskie Linie

...
Zawartość dostępna dla Czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 65% treści.

Pełna treść artykułu dostępna w
eKurierze
z dnia 12-05-2020

 

Autor: (kn)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

k==k
2020-05-13 07:24:10
"Przy dobrym gospodarzu nawet świna jest dobra gospodynia"mówi zachodniopomorskie przysłowie. Opóznienie oznacza że organizacyjnie nie potraficie ani zrobic ani pomysleć o swoim zadaniu Jak był tak dalej jest komunizm i uprawiedliwianie sie siłą wyższą.Szczecin ma takie garbate szczęście do papuasów we władzach,złodziei i łapowników profesorów w szpitalu,oszustów na uczelniach, adwokatów których przywiozły rosyjskie czołgi.Nawet pandemia tego nie uzdrowiła.Boże modlę się żebyś dał miastu Szczecin polską władze,wysłał folksdojczów na emerytury.
dobra wymówka, na czasie
2020-05-13 00:29:03
a potem na łapu-capu tworzą gnioty jak na Spacerowej/Arkońskiej, a może po prostu nie ma kto robić na budowie?
TZ.
2020-05-13 00:26:23
Ta kolej metropolitalna powinna docierać do Pyrzyc. Między Stargardem a Pyrzycami jest niewykorzystana linia kolejowa. A co z zachodnią obwodnicą kolejową Szczecina?
Grzegorz
2020-05-12 22:54:48
To przez tyle lat nie sporządzono projektu tylko jak już się zaczęła budowa. Musi to sprawdzić NIK.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA