Przy szczecińskim stadionie powstanie Centrum Szkolenia Dzieci i Młodzieży składające się z czterech boisk treningowych, w tym jednego pełnowymiarowego pod przykryciem. Dzięki temu szkolenie będzie mogło odbywać się w komfortowych warunkach przez okrągły rok. Trenerzy dzieci i młodzieży bardzo mocno narzekali, że zimą szkolenie jest jedynie podtrzymywane, od najbliższej zimy ma się to już zmienić.
Budowa kompleksu piłkarskiego, którego jedynym beneficjentem ma być największy piłkarski klub w Szczecinie – Pogoń, to niejedyna piłkarska inwestycja w naszym mieście. Przy ulicy Bandurskiego trwają wzmożone prace przy nowym piłkarskim kompleksie, który ma służyć głównie dwóm piłkarskim klubom: Stali i Olimpii.
Wkrótce powstaną tam dwa pełnowymiarowe boiska z oświetleniem i odpowiednim zapleczem szatniowym, socjalnym. To będzie kameralny osiedlowy obiekt, mający zastąpić wysłużony i zaniedbany stadion, na którym grała kiedyś drużyna walcząca o awans do ekstraklasy.
W Lasku Arkońskim również trwa przebudowa kompleksu piłkarskiego, który dzięki dużym miejskim inwestycjom wokół stadionu zmienił całkowicie swoje oblicze i zastosowanie. Obecnie nie jest to już miejsce pozbawione dobrego komunikacyjnego położenia, powstało mnóstwo rekreacyjnej infrastruktury, przez co postrzeganie obiektu, jako miejsca oddalonego od miasta nie ma racjonalnego zastosowania.
Wkrótce Szczecin będzie mógł chwalić się znakomitą piłkarską infrastrukturą, jednak rolą i zadaniem miasta jest, żeby korzystała z niej jak największa grupa szczecinian, a nie tylko wybrane kluby piłkarskie. W mieście funkcjonuje kilkanaście klubów piłkarskich, do tego następne kilkanaście szkółek młodzieżowych, które powinny mieć możliwość korzystania ze wszystkich miejskich obiektów na równych prawach. ©℗
Wojciech PARADA
Wojciech Parada, dziennikarz i publicysta "Kuriera Szczecińskiego" specjalizujący się w tematyce sportowej.