piątek, 28 lutego 2020.
Strona główna > Wiadomości > Żywioł zwany Ciapkiem

Żywioł zwany Ciapkiem

Żywioł zwany Ciapkiem
Data publikacji: 2020-01-28 08:44
Ostatnia aktualizacja: 2020-01-28 17:50
Wywietleń: 2236 439595

„Małe to, a skoczne, tańczące, wywrotne. Wzrokiem trudno za nim nadążyć" - tak o Ciapku opowiadają jego obecni, schroniskowi opiekunowie.

To ledwie roczne psie dziecko, które swój najlepszy czas odsiaduje za kratami bidula. Od września ubiegłego roku.

- Jest bardzo serdeczny i przyjazny. W okazywaniu uczuć nad wyraz wylewny. Ale nawet jego ktoś skazał na bezdomność: porzucił w Centrum Handlowym „Galaxy" - mówią Ciapka schroniskowi opiekunowie. - To młodziutki psiak: ciekawy świata i ludzi, żywiołowy, wszędzie go pełno. Jest pojętny, więc szybko się uczy. Gdy wreszcie trafi do kochającej rodziny, na pewno błyskawicznie nadrobi wszystkie braki w wychowaniu. Tym bardziej że w tym małym ciałku drzemie wielki dobry duch, czyli na… najlepszego drucha na już i na zawsze.

Ciapek jest rezydentem boksu nr 14 - schroniskowy numer statystyczny nr 660/19. Do opiekunów odnosi się z czułością i oddaniem, ale potrzebuje konsekwentnego wychowywania.

- To nie jest pies, który będzie spokojnie zalegał na kanapie. Potrzebuje ruchu, dynamicznych spacerów, a ponieważ drzemią w nim pokłady niewyczerpanej energii i sprytu, świetnie sprawdziłby się w psich sportach. Będzie idealnym kompanem dla aktywnej rodziny - Ciapka zachwalają jego schroniskowi opiekunowie.

Ciapek raczej nie sprawdzi się w roli kolejnego czworonoga w rodzinie. Bowiem wyraźnie nie przepada za innymi psami. Kto więc chciałby tego wyjątkowego chłopaka (660/19) - lub jakąkolwiek inną równie samotną i złaknioną przyjaźni psinę czy kocinę - przyjąć do rodziny, jest proszony o kontakt ze szczecińskim Schroniskiem dla Bezdomnych Zwierząt - tel. +48 91-487-02-81 (al. Wojska Polskiego 247, e-mail: schronisko@schronisko.szczecin.pl). Placówka jest czynna codziennie, również w soboty i niedziele - oprócz świąt - w godzinach 9-16. Adopcje odbywają się od g. 8.30 do 15.30.

* * *

Na naszych łamach prowadzimy cykl pt. „Weź mnie KURIEREM do domu". Jest poświęcony schroniskowym zwierzakom. Znajdziecie w nim Państwo oferty adopcyjne tych, co za kratami przytuliska siedzą nie za własne winy. Z utęsknieniem czekając na swojego człowieka: niestety, czasem bezskutecznie, nawet latami.

(an)

Fot. Schronisko/Wolontariat

Żywioł zwany Ciapkiem Żywioł zwany Ciapkiem Żywioł zwany Ciapkiem

Komentarze

bozena.muszalska@o2.pl
ciapek - nie można udostępnić strony
2020-01-28 16:20:26

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
3
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Lanie betonu na węźle Łękno

Nekrologi

Sonda

Czy obawiasz się koronawirusa?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie