Poniedziałek, 20 maja 2024 r. 
REKLAMA

Żywa szopka w centrum Szczecina [GALERIA, FILM]

Data publikacji: 25 grudnia 2015 r. 12:45
Ostatnia aktualizacja: 11 kwietnia 2021 r. 15:38
Żywa szopka w centrum Szczecina
 

Taka szopka to zawsze wielka atrakcja. Nie tylko dla dzieci, które są nią oczywiście bardzo zaciekawione, a już zwierzętami z betlejemskiej stajenki wręcz wyjątkowo. Żywe kózki, baranki, gołębie i inne stworzenia, to jednak nie wszystkie atrakcje takiej szopki. Bo przecież jest ona także świąteczną sceną, na której wykonywane są kolędy i pastorałki oraz przedstawiane są jasełka. Tradycyjnie już najmłodsi kolędnicy otrzymują upominki.

Ta żywa szopka znajduje się w centrum Szczecina, przed wejściem do Sanktuarium Najświętszego Serca Pana Jezusa. Można ją zobaczyć już teraz, ale największe jej atrakcje zapowiedziano na świąteczne dni - 25 i 26 grudnia. Wystąpią między innymi: zespoły Serduszka, Błękitne Anioły, DaroTeam, schola 18-stka, zespół Odnowy w Duchu Świętym, zespół młodzieżowy z Chociwla, chór Pax Christi, Kombatanci, zespół młodzieżowy z Chociwla, zespół Błękitne Anioły, zespół DaroTeam, schola 18-stka, zespół Odnowy w Duchu Świętym, Neokatechumenta oraz Martyna Jaguś zaprezentuje kolędy na... saksofonie.

Zobacz więcej zdjęć żywych szopek w Szczecinie i Policach (Fot. Robert Stachnik)

Pierwszego dnia świąt o godz. 15 spotka się w tym miejscu z mieszkańcami Szczecina ks. Abp. Andrzej Dzięga i prezydent miasta Piotr Krzystek.

Film: Robert Stachnik

Żywych szopek w Szczecinie będzie więcej. Zagoszczą one także w peryferyjnych dzielnicach miasta. Jedną z najbardziej popularnych jest szopka w dzielnicy Żydowce przy parafii Parafia Niepokalanego Poczęcia, która jest jedną z największych atrakcji podczas świątecznych spacerów. Zobaczyć w niej będzie można owieczki, baranki, kozy, a nawet osła.

(mos)

Fot. Robert Stachnik

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

nick
2015-12-25 19:39:17
Moja kumpela z I US Szczecin ta ruda tam śpiewa

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA