Poniedziałek, 22 kwietnia 2024 r. 
REKLAMA

Życzymy Wam Wesołych Świąt! [FILM]

Data publikacji: 24 grudnia 2019 r. 06:54
Ostatnia aktualizacja: 26 grudnia 2019 r. 20:11
Życzymy Wam Wesołych Świąt!
 

Dziś Wigilia, spotkamy się w gronie bliskich, by złożyć sobie życzenia. My do przekazania świątecznych życzeń na łamach „Kuriera” naszym Czytelnikom zaprosiliśmy osoby z różnych środowisk. Ich słowa łączy wspólny akcent – są uśmiechnięte! O uśmiechu i dystansie przy okazji licznych rodzinnych spotkań, które przed nami, pamiętajmy. Wesołych świąt!

Piotr Krzystek, prezydent Szczecina:

Szanowni Państwo, w końcu ten upragniony czas – Święta Bożego Narodzenia. Co prawda śniegu za oknem nie ma, ale liczę, że będzie to dla wszystkich mieszkańców czas wyjątkowy. Życzę dużo spokoju, rodzinnej atmosfery, zapomnienia od codziennych trosk i mnóstwa prezentów pod choinką. Mam nadzieję, że Mikołaj będzie w tym roku bardzo hojny. Osobiście zawsze nie mogę się doczekać uśmiechu najbliższych, gdy odpakowują prezenty. Takich samych wrażeń życzę wszystkim Państwu. A w nowym roku jeszcze więcej pomyślności i oby wspólnie udało się nam sprawnie przejść przez te nie najłatwiejsze czasy. W Szczecinie dzieje się dużo, prowadzimy wiele inwestycji, zdarzają się utrudnienia, natomiast robimy wszystko, by wykorzystać historyczną szansę na dalszy rozwój. I właśnie takiego jak największego rozwoju sobie i Państwu życzę.

Olgierd Geblewicz, marszałek województwa zachodniopomorskiego:

O wyższości świąt Bożego Narodzenia nad Wielkanocą nie trzeba nikogo przekonywać. Nastrój, ciepło w domu, zimno na świecie, rozgrzewające zapachy, otucha, światełka i pyszności na stole. Prezenty, kolędy, życzenia. Chciałbym, by każdemu czytelnikowi „Kuriera Szczecińskiego” ten czas właśnie tak się kojarzył – z przyjemnością obcowania z życzliwymi ludźmi, z rozpieszczaniem bliskich i siebie. Z leniwymi chwilami, gdy spowici zapachem świerkowych gałązek i ciepłym kocem w renifery wylegujmy się w domowych pieleszach, choć na moment zapominając o gorączce wcześniejszych przygotowań i wszystkich prozaicznych, niecierpiących zwłoki sprawach. Życzę wszystkim, żeby… przytyli. Zawsze będzie później pretekst do poczynienia noworocznych zobowiązań i powód do satysfakcji, gdy uda się zrzucić świąteczny balast. Odpoczywajmy. Cieszmy się sobą. Cieszmy się Bożym Narodzeniem. Oczywiście wiosną będę wszystkich przekonywał o wyższości Wielkanocy.

 

Maciej Strączyński, prezes Sądu Okręgowego w Szczecinie:

Mam zwyczaj, by wszystkim życzyć świąt radosnych, szczęśliwych i wesołych. Tak się mawia na całym świecie, a w Polsce, nie wiadomo czemu, ludzie życzą świąt spokojnych. Gdy będą radosne i wesołe, to nie muszą być spokojne! Żeby wszyscy żyli długo i w Szczecinie, jak to nam grała nasza filharmonia, a właściwie nie tylko w Szczecinie, ale na całym Pomorzu. Życzę im też, by Szczecin i Pomorze piękniały, żeby wszyscy zazdrościli nam tego, że – jak to było napisane w dewizie herbu Księstwa Pomorskiego – Habitat Pomerania, żyjemy na Pomorzu. Jako sędzia zaś życzę wszystkim, aby nie musieli przychodzić do sądu, bo do nas przychodzi się przecież wtedy, gdy ludzie toczą spory albo gdy ktoś zrobi coś złego: oby to nikogo nie spotkało. Ale jeśli już będą musieli przyjść, to życzę im, żeby był to sąd niezawisły, prawdziwa trzecia władza. Chciałbym im to obiecać, ale dziś, niestety, nie ode mnie to zależy.

Spotkania przy zupie: Małgorzata Krzemińska, Krzysztof Jędrzejewski, Robert Grabowski&company;)

Szczecin leży nad morzem dobra! Tej prawdy, od dziesięciu miesięcy doświadczamy tydzień w tydzień, w każdy czwartek, spotykając się z osobami w kryzysie bezdomności, samotnymi i ubogimi. I za to wszystko, za to całe morze dobra z całego serca bardzo wszystkim dziękujemy. A życzymy Wam przede wszystkim dużo miłości, bo ona otwiera oczy i serca, pozwala patrzeć szerzej, widzieć świat piękniejszym. Życzymy doświadczenia spotkania z drugim człowiekiem, bo ono sprawia, że nikt nie jest samotny, a obecność kogoś obok, ubogaca. Wesołych Świąt Bożego Narodzenia!

Dariusz Ruczyński, dyrektor zachodniopomorskiego oddziału wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia:

Szanowni Państwo, dla pacjentów najważniejsza jest możliwość skutecznego leczenia się pod okiem doświadczonych specjalistów i w dobrych warunkach. Zapewnienie tego jest wspólną troską wszystkich uczestników ochrony zdrowia, w tym Narodowego Funduszu Zdrowia. Ale od tego roku, jako instytucja, stawiamy szczególnie mocno na ten obszar zdrowia, który związany jest z zapobieganiem chorobom. Namawiamy do wybrania zdrowego, aktywnego stylu życia. Stosujmy się do zaleceń najwybitniejszych specjalistów, przekonujących, że zdrowie jest na talerzu, że cukier szkodzi i należy bardzo ograniczyć jego spożycie, a zamiast słodkich napojów, pić po prostu wodę, że najlepsza dla naszego ciała jest fizyczna aktywność na świeżym powietrzu, dzięki której nabieramy siły i odporności. Święta Bożego Narodzenia temu właśnie sprzyjają: zacznijmy od świątecznych spacerów – dłuższych i intensywniejszych niż zwykle. Niech Boże Narodzenie upływa w pogodnej atmosferze, wśród osób bliskich i życzliwych. Radujmy się i wspólnie śpiewajmy kolędy. A nadchodzący rok niech będzie czasem spokoju i spełnienia marzeń, tak zawodowych, jak i osobistych. Zdrowia na Święta i Nowy Rok!

Pracownicy i rezydenci Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Szczecinie:

Nasze Schronisko jest pełne merdających ogonów, mokrych nosów, kocich mruczanek i bezwarunkowej, niespełnionej jeszcze miłości. W przeciągu ostatniego roku pomogliśmy 1387 bezbronnym i bezdomnym zwierzakom, a dla 720 znaleźliśmy nowy dom. Kolejnym 519 pomogliśmy odnaleźć właściciela. Wszystkim naszym byłym, jak i obecnym czworonożnym podopiecznym, dwunożnym darczyńcom, przyjaciołom i wolontariuszom oraz wszystkim miłośnikom zwierząt w ogóle życzymy wesołych Świąt Bożego Narodzenia oraz szczęśliwego Nowego Roku 2020!

Michał Janicki, szef artystyczny Teatru Kameralnego i aktor Teatru Polskiego:

Miłośnikom Melpomeny, teatromanom oraz wszystkim szczecinianom życzę, by te święta były wyjątkowe i piękne. Wypada zawsze przy takich okazjach życzyć zdrowia, choć tu się zastanawiam, bo przecież na „Titanicu” wszyscy byli zdrowi… To taki żart oczywiście. Chciałbym zatem życzyć Państwu szczęścia, powodzenia we wszystkich dziedzinach życia, w tym oczywiście w miłości. Święta spędźmy wszyscy w radosnej atmosferze. Życzę zatem Państwu wspaniałych chwil w gronie rodzinnym, bo w święta spotkanie rodzinne jest najważniejsze.

Stowarzyszenie Jadłodzielnia Szczecin:

Jadłodzielnia śle życzenia: szczęścia, zdrowia, powodzenia! Niech się serca otwierają, ludzie niech się odwiedzają. W Jadłodzielni wsparcie mają. U nas nic się nie marnuje, tu jedzenie się ratuje. Masz za dużo? – dziel się z nami! Drzwi otwarte, my czekamy, w trudnych chwilach pomagamy. Zapraszamy!

Ponieważ naszą misją jest namawianie szczecinian do dzielenia się i niemarnowania, zachęcamy wszystkich, by pamiętać o tym także w te święta i po nich. Dzielmy się jedzeniem, którego mamy za dużo. Ale dzielmy też z innymi nasz czas i radość. Nie marnujmy szansy do spotkań, rozmów, wyciągnięcia dłoni w stronę drugiego człowieka.

Izabella Orzechowska z Psychologicznego Centrum Terapii i Edukacji „Iuxta” w Szczecinie:

To dla mnie ogromny zaszczyt gościć u Państwa w domach w ten cudowny świąteczny czas. Niech będzie on dla nas wszystkich czasem jedności ze sobą oraz z najbliższymi TU i TERAZ. Zawrzyjmy pokój ze swoją przeszłością i z ufnością patrzmy w nadchodzące dni. Kontemplujmy ciszę, bo ona przynosi nam ukojenie w trudnych czasach. Praktykujmy wdzięczność, bo prowadzi nas ścieżką serca. Nadzieję, bo pomoże odwadze wejść w Nowy Rok. Siłę i wytrwałość w dążeniu do rzeczy dużych. Prawdziwą bliskość, przyjaźń i miłość. Zdrowie w każdym znaczeniu tego słowa. Radość z rzeczy małych. Szczyptę zdrowego egoizmu. Wyrozumiałość dla innych i siebie. Przestrzeń na refleksję. Poczucie sprawstwa w dążeniu do realizacji wyznaczonych celów.

Pięknych Świąt i Do Siego Roku 2020.

(gan, MON, lw)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

jabi
2019-12-26 19:33:04
Ciekawe kto sędziemu SO zabrania być niezawisłym ? Przecież każdy sędzia powinien być niezawisły w swoim sumieniu, podczas wydawania wyroków. A jest wiele przykładów, że właśnie do tej pory tak nie było.Zatem rola sędziego jest taka, aby osądzał zgodnie z prawem obowiązującym w państwie. A prawo uchwala Sejm Rzeczypospolitej Polskiej, głosami posłów wybranymi w demokratycznych wyborach. Koniec,kropka.
Chciałbym im to obiecać, ale dziś, niestety, nie ode mnie to zależy.
2019-12-24 13:06:15
- stety, stety, stety skoro kumpela prezesa Sądu Okręgowego w Szczecinie, cytat za "kurw--ją"; "Prokuratura Krajowa skierowała do sądu akt oskarżenia ws. oszustwa, którego dopuściła się sędzia Sądu Okręgowego w Szczecinie Wiesława B.-M. Kobieta została przyłapana w hipermarkecie na przeklejaniu cen na przewodnikach turystycznych." i pan prezes "zapalał świeczką w obronie"..."Według śledczych sędzia nakleiła na trzy przewodniki turystyczne ceny w wysokości 4,99 zł za sztukę, pochodzące z innych produktów (w rzeczywistości kosztowały one 14,99 zł za sztukę), po czym skierowała się do kasy, gdzie zapłaciła za książki zaniżoną cenę." Pan prezes PO_winien dołożyć złodziejce z "kasty", aby miała na przewodnik i nie czekał aż PiS-dzielcza Prokuratura Krajowa (Ziobro) zacznie działać.
nie jest dobrze...
2019-12-24 07:36:26
Jeżeli prezes sądu upolitycznia nawet życzenia świąteczne, to jest tu potrzebna opcja zerowa.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA