niedziela, 22 lipca 2018.
Strona główna > Wiadomości > Życzenia na Ładodze

Życzenia na Ładodze [GALERIA]

Życzenia na Ładodze
Data publikacji: 2016-12-31 15:53
Ostatnia aktualizacja: 2018-07-12 12:14
Wywietleń: 1531 193457

Tradycji stało się zadość. Stowarzyszenie Starszych Oficerów Mechaników Morskich po raz kolejny zorganizowało wigilijno-noworoczne spotkanie na pokładzie „Ładogi”, cumującej u stóp Wałów Chrobrego w Szczecinie.

Szczecińskie SSOMM tradycyjnie organizuje takie spotkania po świętach Bożego Narodzenia, ale przed Nowym Rokiem. Zaprasza na nie swoich członków z rodzinami oraz gości: przedstawicieli innych organizacji, firm i instytucji z branży morskiej. To okazja do integracji ludzi morza. Na ostatnim spotkaniu obecni byli dwaj kapłani: kapelan SSOMM ks. kanonik Ryszard Kamiński oraz duszpasterz ludzi morza ks. Stanisław Flis. Po raz pierwszy gościła Marzena Baranowska, dyrektor Zespołu Szkół Morskich w Świnoujściu, z którym stowarzyszenie niedawno zacieśniło współpracę. Po wspólnej modlitwie łamano się opłatkiem, składano życzenia i śpiewano kolędy.

Jak zwykle, spotkanie było okazją do wyróżnienia zasłużonych członków organizacji. Rada Główna SSOMM nadała honorowy tytuł „senior chief engineer” starszym oficerom mechanikom okrętowym: Adamowi Jaskierskiemu, Lechowi Pasiorowskiemu i Zdzisławowi Serafinowi. Specjalny dyplom, z okazji 40-lecia pracy, otrzymał Tadeusz Wiśniewski. Ponadto, w imieniu absolwentów pierwszego rocznika (1963-66) Państwowej Szkoły Morskiej przy Wałach Chrobrego w Szczecinie, przewodniczący SSOMM Zbigniew Łosiewicz i wiceprzewodniczący Janusz Ciechański wręczyli okolicznościowe znaczki PSM. Otrzymał go m.in. prof. Antoni Wiewióra.

Obecny na spotkaniu kpt. ż.w. Janusz Markiewicz ze Związku Zawodowego Kapitanów i Oficerów zapowiedział nową inicjatywę: powstanie Forum Kultury Morskiej.

– Chcemy odtworzyć dawne tradycje morskie, które kiedyś w Szczecinie były bardzo żywe – podkreślił.

Spotkanie na „Ładodze” zakończyły życzenia noworoczne. Pamiętano o nieobecnych, zwłaszcza przebywających na morzu. Wspomniano też tych, którzy w ostatnim roku odeszli na wieczną wachtę. (ek)

Fot. Ryszard PAKIESER

Życzenia na Ładodze Życzenia na Ładodze Życzenia na Ładodze Życzenia na Ładodze Życzenia na Ładodze Życzenia na Ładodze Życzenia na Ładodze Życzenia na Ładodze Życzenia na Ładodze

Komentarze

C/E
A ja pozdrawiam wszystkich CE nie od paradowania w mundurach, ale tych w przybrudzonych kombinezonach.
2016-12-31 20:17:40

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
24
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Flis przypłynął do Szczecina
Zjazd Młodych Gwiazd 2018 i „Siedem życzeń”
Różankowe urodziny Szczecina
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Józef Miszczuk
W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy