piątek, 25 maja 2018.
Strona główna > Wiadomości > Zwyrodnialcy na fermie. Chore zwierzęta zabijali młotkiem

Zwyrodnialcy na fermie. Chore zwierzęta zabijali młotkiem

Zwyrodnialcy na fermie. Chore zwierzęta zabijali młotkiem
Data publikacji: 2018-05-17 11:03
Ostatnia aktualizacja: 2018-05-19 15:11
Wywietleń: 1466 327849

Przerażający kwik, krew, dźwięk młotka wielokrotnie uderzającego o czaszkę. Wszystko dokładnie pokazane w materiale filmowym udostępnionym przez OTOZ Animals w internecie. Film wysłali pracownicy fermy trzody chlewnej w Przybkowie w gminie Barwice.

Film pokazuje dogorywające we własnej krwi zwierzęta. Pracownicy, którzy wysłali nagranie, twierdzą, że ich powolne umieranie potrafiło trwać nawet godzinę! W taki sposób pozbywano się chorych zwierząt.

Wszystko zaczęło się, gdy na fermę trafił nowy kierownik Sławomir C. Jak mówią byli pracownicy, wcześniej chore zwierzęta były leczone, a w przypadku ich uśmiercenia, czyniono to humanitarnie. Nowy kierownik wprowadził nowe porządki. Jego zdaniem ferma powinna przynosić większy dochód, a koszt uśmiercania za pomocą np. zastrzyków z trucizną był za duży, więc wprowadził nowy sposób z zastosowaniem młotka jako narzędzia do uboju.

Ci pracownicy, którzy nie chcieli uczestniczyć w tym procederze, rozstawali się z pracą, a na placu uboju obok kierownika „racjonalizatora” pozostał jeszcze lekarz weterynarii.

OTOZ Animals złożył zawiadomienie do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa. Prokuratorzy szybko postawili zarzuty zwyrodniałemu kierownikowi. Grozi mu za to do 5 lat więzienia.

– Sposób uśmiercania zwierząt zasługuje na szczególne potępienie – powiedział prokurator Ryszard Gąsiorowski z Prokuratury Okręgowej w Koszalinie. – To było okrutne.

Sławomir C. przyznał, że zabijał świnie, ale nie przyznał się, że czynił to ze szczególnym okrucieństwem. Dyrekcja firmy, do której należy ferma, nie chce komentować tej sprawy. 

(bar)

Na zdjęciu: Kadr z filmu nagranego na fermie w Przybkowie

 

Komentarze

Octavia
Możemy mieć różne zdanie w kwestii hodowli zwierząt na mięso, ale uśmiercanie takich zwierząt powinno się odbywać tak, żeby nie cierpiały
2018-05-19 15:10:49
k....k12
dziwnym trafem drobne fermy świńskie na Pomorzu na cenzurowanym. Produkcje wieprzowiny na ścianie wschodniej załatwiono afrykanskim pomorem świń. A tu widze, że z powodu świń komentujący wycierają sobie geby kościołem katolickim
2018-05-18 01:11:56
A 2-a strona fotografi "mowi"...
Przeciez na tym zdjeciu wyraznie widac... ze Pracownika wyslano PO TO... by po-wbijal gwozdzie wystajac w po-dlodze - by nie-po-trzebnie nie doszlo... do po-uszkadzania Swin ??
2018-05-17 22:45:39
Tentego
I tak należy zrobić. Odejść, zgłosić. Ostatnio była akcja, gdzie osoba nadzorująca piec zgłaszała jego wady i nie została usłuchana, po czym piec eksplodował. Zachowujcie zdrowy rozsądek. Szef za was siedzieć nie pójdzie.
2018-05-17 22:44:14
Do...Capa
A moze juz i z ciebie... jakis "PO-dstawiony Mysliwy" ??
2018-05-17 22:34:46
cap kościelny
"facet" to obrazliwa nazwa człowieka , Znaczy "człowiek bez twarzy" Ciemnota parafialna powtarza "facet, facet" bo nie zna języków i nie wie co znaczą i nie myślą!
2018-05-17 21:29:30
Do... ccc-apa koscielnego
Facet z godz 17:18:27 zapewne mial na mysli... "ksiedzem" zza Buga...!!
2018-05-17 20:43:09
cap kościelny
Ja księdzem??? Apage satanas!!!
2018-05-17 18:24:35
normalka
ktoś tu chyba ,,spadł z księżyca" cały czas na wsi w ten sposób prowadzi się ubój świnek i jak dotychczas nikogo to nie dziwiło
2018-05-17 18:00:32
@cap kościelny
Chyba jesteś sumieniem tego kraju i znawcą obyczajów katolików . Jesteś księdzem ?
2018-05-17 17:18:27
Piotr Dorosz. Sorki bardzo...
... a jak na wsiach zabija sie swinki lub cielaczki w ramach swojskiego "mnienska". Zastrzykiem pewnie... Smacznego dla wielbicieli swojskiego
2018-05-17 17:15:30
cap kościelny
Katolicki kraj, katolickie obyczaje...
2018-05-17 14:49:33
Marek
Boże... :(((
2018-05-17 12:54:07
Bartek
Sławomir c. Kim ty jesteś? Jak taka gnida może stąpać po tej planecie?
2018-05-17 10:59:21
100-letnia metoda
Czyli wg. starej metody... raz sierpem raz mlotem !!
2018-05-17 10:57:52