środa, 29 stycznia 2020.
Strona główna > Wiadomości > Związkowcy grożą prezydentowi

Związkowcy grożą prezydentowi

Związkowcy grożą prezydentowi
Data publikacji: 2017-01-12 12:56
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:25
Wywietleń: 1568 199525

Związki zawodowe „Solidarność” działające na terenie kołobrzeskich zakładów pracy konsolidują się ze związkowcami z Miejskiej Energetyki Cieplnej. Przyczyną niezadowolenia jest decyzja prezydenta Janusza Gromka, który postanowił zredukować skład rad nadzorczych miejskich spółek.

 

Początkowo prezydent zapowiadał, że z organów tych usunie dwóch członków, a konkretnie przedstawicieli pracowników. Swoją decyzję tłumaczył przepisami mówiącymi o tym, że do rad nadzorczych mogą wejść osoby, które ukończyły specjalne kursy i zdały wymagany egzamin końcowy. Gdy związkowcy udowodnili, że przedstawicieli załóg wymóg taki nie obowiązuje, prezydent zgodził się na pozostawienie w radach po jednym przedstawicielu pracowników.

 

Kandydatów mają wskazać załogi poszczególnych zakładów pracy, ale ostateczną decyzję, co do powołania desygnowanych na stanowiska w poszczególnych radach, podjąć ma włodarz. Związkowcy na to się nie zgadzają. Chcą rozwiązania, które funkcjonowało do tej pory.

 

Związkowcy podkreślają, że brak nadzoru nad podejmowanymi decyzjami w poszczególnych zakładach skutkować może niegospodarnością. Jako przykład podają inwestycje prowadzone w MEC. Mowa o wymianie odcinka ciepłociągu przy ul. IV Dywizji, który zdaniem ekip remontowych nie musiał być wymieniany.

 

– Ten ciepłociąg był tylko zamulony. Rury były w dobrym stanie. Zanim podjęto decyzję o kompleksowej wymianie tego odcinka sieci, należało zrobić kontrolną wycinkę i sprawdzić, jaki jest faktyczny stan ciepłociągu. Niestety tego nie zrobiono, wydając na zadanie niepotrzebnie pieniądze – skarżą się działacze „Solidarności”.

 

(pw)

 

Cały artykuł w „Kurierze Szczecińskim”, e-wydaniu i cyfrowym wydaniu z 12 stycznia 2017 r.

Fot. Artur Bakaj (arch.)

Komentarze

Solidarnosc 1980... czy ta PO-wska "Solidarnosc 1990"... ? ?
Na Kierowniczych i decydujacych stanowiskach powinni zasiadac Ludzie wyksztalceni i to powinno rowniez dotyczyc Zwiazkowcow ! A moze zamiast robic np. wycinek rury... wystarczylo wpierw "wpuscic" w ten system - odpowiednia kamere ??
2017-01-13 02:09:33
Karol
Związek Zawodowy "SOLIDARNOŚĆ", po ostatnich wypowiedziach pana P. Dudy, stracił jakąkolwiek legitymację do reprezentowania pracowników i stał się przybudówką jednej z partii politycznych.
2017-01-12 14:48:20
sdrn
Kogo w Szczecinie to obchodzi?
2017-01-12 13:23:40

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
2
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Hardcorowe Serce II

Nekrologi

Sonda

Czy cieszą Cię wiosenne temperatury w styczniu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie