środa, 23 września 2020.
Strona główna > Wiadomości > Związkowcy grożą prezydentowi

Związkowcy grożą prezydentowi

Związkowcy grożą prezydentowi
Data publikacji: 2017-01-12 12:56
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:25
Wywietleń: 1719 199525

Związki zawodowe „Solidarność” działające na terenie kołobrzeskich zakładów pracy konsolidują się ze związkowcami z Miejskiej Energetyki Cieplnej. Przyczyną niezadowolenia jest decyzja prezydenta Janusza Gromka, który postanowił zredukować skład rad nadzorczych miejskich spółek.

 

Początkowo prezydent zapowiadał, że z organów tych usunie dwóch członków, a konkretnie przedstawicieli pracowników. Swoją decyzję tłumaczył przepisami mówiącymi o tym, że do rad nadzorczych mogą wejść osoby, które ukończyły specjalne kursy i zdały wymagany egzamin końcowy. Gdy związkowcy udowodnili, że przedstawicieli załóg wymóg taki nie obowiązuje, prezydent zgodził się na pozostawienie w radach po jednym przedstawicielu pracowników.

 

Kandydatów mają wskazać załogi poszczególnych zakładów pracy, ale ostateczną decyzję, co do powołania desygnowanych na stanowiska w poszczególnych radach, podjąć ma włodarz. Związkowcy na to się nie zgadzają. Chcą rozwiązania, które funkcjonowało do tej pory.

 

Związkowcy podkreślają, że brak nadzoru nad podejmowanymi decyzjami w poszczególnych zakładach skutkować może niegospodarnością. Jako przykład podają inwestycje prowadzone w MEC. Mowa o wymianie odcinka ciepłociągu przy ul. IV Dywizji, który zdaniem ekip remontowych nie musiał być wymieniany.

 

– Ten ciepłociąg był tylko zamulony. Rury były w dobrym stanie. Zanim podjęto decyzję o kompleksowej wymianie tego odcinka sieci, należało zrobić kontrolną wycinkę i sprawdzić, jaki jest faktyczny stan ciepłociągu. Niestety tego nie zrobiono, wydając na zadanie niepotrzebnie pieniądze – skarżą się działacze „Solidarności”.

 

(pw)

 

Cały artykuł w „Kurierze Szczecińskim”, e-wydaniu i cyfrowym wydaniu z 12 stycznia 2017 r.

Fot. Artur Bakaj (arch.)

Komentarze

Solidarnosc 1980... czy ta PO-wska "Solidarnosc 1990"... ? ?
Na Kierowniczych i decydujacych stanowiskach powinni zasiadac Ludzie wyksztalceni i to powinno rowniez dotyczyc Zwiazkowcow ! A moze zamiast robic np. wycinek rury... wystarczylo wpierw "wpuscic" w ten system - odpowiednia kamere ??
2017-01-13 02:09:33
Karol
Związek Zawodowy "SOLIDARNOŚĆ", po ostatnich wypowiedziach pana P. Dudy, stracił jakąkolwiek legitymację do reprezentowania pracowników i stał się przybudówką jednej z partii politycznych.
2017-01-12 14:48:20
sdrn
Kogo w Szczecinie to obchodzi?
2017-01-12 13:23:40

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
23
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Skoki z komina Wiskordu

Nekrologi

kondolencje

Joannie Walczak

Sonda

Czy wprowadzenie ulic z uspokojonym ruchem przy zachowaniu miejsc parkingowych w okolicach pl. Orła Białego w Szczecinie to dobre rozwiązanie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie