Piątek, 01 marca 2024 r. 
REKLAMA

Zobacz Podziemne Miasto nocą!

Data publikacji: 04 września 2019 r. 13:01
Ostatnia aktualizacja: 09 września 2019 r. 14:13
Zobacz Podziemne Miasto nocą!
Dwa lata temu podczas Dni Twierdzy Podziemne Miasto cofnęło się do czasów, gdy służyli tutaj marynarze Kriegsmarine. Kogo na swojej drodze spotkają zwiedzający w tym roku?  

Dni Twierdzy 2019 w Świnoujściu swoje preludium będą miały w nocy z czwartku na piątek. Będzie można bezpłatnie wziąć udział w nocnym zwiedzaniu Podziemnego Miasta. Uwaga! Obowiązuje wcześniejsza rezerwacja telefoniczna. Miejsca nadal są!

Podziemne Miasto to dawna niemiecka bateria artylerii nadbrzeżnej Vineta przebudowana w okresie zimnej wojny przez polską Marynarkę Wojenną na Zapasowe Stanowisko Dowodzenia dla dowódcy Frontu Polskiego. Kompleks ukryty jest w lesie na prawobrzeżu Świnoujścia. Od kilku lat można go zwiedzać, ale tylko podczas Dni Twierdzy rusza specjalna, nocna wyprawa.

Auto należy zostawić na parkingu między torami, a następnie przejść kilkaset metrów ścieżką. Grupa wyruszy spod biura przepustek o g. 23 w czwartek (5 września). Przepustkę otrzymają wszyscy ci, którzy zgłoszą wcześniej swoją obecność pod numerem telefonu 789072244. Miejsca nadal są.

Tym razem przewodnicy z Podziemnego Miasta - tj. kapral Kazik, kapral Stypa, kapral Szczupak, kapral Marcin i kapitan Jarek - wcielą się w różne role. Grupę przez las, schron maszynowni, a później podziemia poprowadzi sierżant Bąbel. Co spotka wywiadowców na drodze?

- Przejdziemy szkolenie na wywiadowcę w ściśle tajnym obiekcie z okresu Zimnej Wojny w nietypowej scenerii, bo w nocy. Będzie ciekawie i emocjonująco. Zapraszamy wszystkich chętnych - zachęca Dariusz Krzywda, przewodnik z Podziemnego Miasta.

Nocne zwiedzanie to preludium przed weekendowymi Dniami Twierdzy, które odbywać się będą zarówno na lewobrzeżu, jak i prawobrzeżu Świnoujścia.

Już w sobotę o g. 18 będzie można zobaczyć niezwykłe widowisko historyczne przy Basenie Północnym - atak wojsk napoleońskich na szaniec broniony przez Prusaków.

Tegoroczne Dni Twierdzy to także prelekcje, pokazy i zwiedzanie świnoujskich fortów. Już teraz warto zarezerwować sobie czas! Impreza odbywa się pod patronatem Kuriera Szczecińskiego. Mecenasem imprezy jest Polskie LNG.

Tekst i fot. BaT

 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Turystyka z Wrocławia
2019-09-05 10:06:27
Polecam,polecam,polecam,byłam w lipcu z dziećmi.Przewodnicy pierwsza klasa.
turysta
2019-09-04 18:05:11
Byłem tam w maju. Rewelacja. A teraz dodatkowe atrakcje. Na pewno będę z przyjaciółmi.
Świnoujścianin
2019-09-04 14:56:32
Polecam! Warto tam być. Przewodnicy - mistrzostwo świata.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA