Sobota, 02 grudnia 2023 r. 
-3 szczecin
REKLAMA

Znów śmiertelny wypadek pod Choszcznem

Data publikacji: 09 maja 2016 r. 12:24
Ostatnia aktualizacja: 11 kwietnia 2021 r. 15:53
Znów śmiertelny wypadek pod Choszcznem
 

Jedna osoba zginęła, a trzy są ranne – to bilans tragicznego w skutkach wypadku na drodze wojewódzkiej nr 151 między Choszcznem a Reczem.

Do śmiertelnego wypadku doszło w poniedziałek (9 maja) przed godz. 10. Uczestniczyli w nim kierowcy dwóch aut osobowych – fiata 126 p i citroena.

– Kierowca fiata chciał skręcić w lewo, w kierunku na Pomień. Prawdopodobnie nie zasygnalizował manewru. Jadąca za nim kobieta nie zdążyła wyhamować i z dużą siłą uderzyła w tył skręcającego fiata – relacjonuje kom. Jakub Zaręba, oficer prasowy choszczeńskiej policji.

Siła uderzenia była tak duża, że maluch zatrzymał się dopiero na barierce energochłonnej. Citroen spadł z ok. 2-metrowej skarpy.

W wypadku zginęła 79-letnia pasażerka fiata. Jej męża, podobnie jak drugiego kierowcę, śmigłowiec pogotowia lotniczego przetransportował do szpitala w Szczecinie. Pasażerkę citroena przewieziono do szpitala w Choszcznie.

– W miejscu wypadku nie ma już utrudnień w ruchu – mówił nam przed południem kom. Jakub Zaręba.

To kolejny w ostatnim czasie śmiertelny wypadek drogowy w powiecie choszczeńskim. Na początku kwietnia na drodze między Rzeckiem a Choszcznem zginęły trzy osoby. Wszyscy, w tym kierowca, byli pijani. ©℗

(żan)

 

Fot. Robert Stachnik (arch.)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Ja
2016-05-10 10:14:35
Taaa, jeszcze napisz że złowrogie drzewa znienacka wybiegają na środek drogi... Ludzie jeżdżą jak debile i najgorsze że zabierają innych zamiast bądź razem ze sobą. Tysiące aut tygodniowo tam przejeżdżają, ile z nich wypada? 1? 2? Tak, to na pewno wina drogi a wcale gonienia jak debil.
Zachod.Pom.
2016-05-09 16:58:16
Popytajcie sie rolnikow okolicznych jak czesto w okolicach Choszczna wyciagaja samochody z rowu...odpowiedza ze czesto...niektore odcinki drogi kolo Choszczna maja zle nachylenie...a samochody wpadaja do rowu na zakrecie...moze tu tez jest cos zle?

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA