Wtorek, 05 grudnia 2023 r. 
-1 szczecin
REKLAMA

Znęcał się nad matką. Nie uniknie kary

Data publikacji: 28 stycznia 2019 r. 13:06
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 12:31
Znęcał się nad matką. Nie uniknie kary
 

Przez wiele miesięcy znęcał się psychicznie nad swoją matką, aż miarka się przebrała i została wezwana policja. Sprawca przemocy domowej w Choszcznie wkrótce zasiądzie na ławie oskarżonych. Grozi mu do 5 lat więzienia.

Koszmar w czterech ścianach domu trwał dziewięć miesięcy – od stycznia do końca października 2018 roku. Mężczyzna zamieszkujący wspólnie z matką znęcał się nad nią psychicznie. Kiedy był po wpływem alkoholu, wszczynał awantury, podczas których ubliżał kobiecie i rzucał w nią różnymi przedmiotami. 31 października ub. roku podczas kolejnej awantury zagroził matce, że spali mieszkanie i pozbawi ją życia. W stronę kobiety rzucił butelką i wkładami olejowymi do zniczy. Mężczyzna zachowywał się bardzo agresywnie, w końcu wezwano policję.

– Podczas przeprowadzanej na miejscu interwencji agresywny mężczyzna znieważył również funkcjonariuszy wykonujących czynności służbowe, a ponadto również groził im pozbawieniem życia – informuje prok. Joanna Biranowska-Sochalska, rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Szczecinie. 

Postępowanie w tej sprawie nadzorowała Prokuratura Rejonowa w Choszcznie. Mężczyzna został tymczasowo aresztowany. W ostatnich dniach do Sądu Rejonowego w Choszcznie skierowano akt oskarżenia. Podejrzany był w przeszłości karany sądownie, w tym między innymi za przestępstwa przeciwko mieniu. Sprawcy przemocy domowej grozi od 3 miesięcy do 5 lat więzienia.

(reg)

Fot. Robert Wojciechowski

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

zycie
2019-01-29 12:35:06
nie za pare lat to jeszcze wystapi o zachowek bo tak bardz dbal o prawo rodzinne i opiekuncze no zgroza
.
2019-01-28 13:16:39
Skoro taki odważny to będzie mógł wypróbować swoją siłę na współwięźniach.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA