Poniedziałek, 25 września 2023 r. 
21 szczecin
REKLAMA

Znęcał się nad matką. Grozi mu więzienie

Data publikacji: 20 stycznia 2019 r. 15:20
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 12:30
Znęcał się nad matką. Grozi mu więzienie
 

Recydywista spod Gryfic stanie przed sądem. Mężczyzna znęcał się psychicznie nad swoją matką – po pijanemu wszczynał awantury, groził kobiecie pozbawieniem życia, a także zakłócał jej spoczynek nocny. Domowemu oprawcy grozi nawet do 5 lat więzienia.

Prokurator skierował do Sądu Rejonowego w Gryficach akt oskarżenia wobec mężczyzny podejrzanego m.in. o to, że w okresie od maja do października 2018 r. znęcał się psychicznie nad swoją nieporadną ze względu na stan fizyczny matką. Do scen przemocy dochodziło w jednej z miejscowości na terenie powiatu gryfickiego.

– Mężczyzna wszczynał awantury domowe, podczas których wyzywał matkę wulgarnymi słowami, groził jej pozbawieniem życia, a także zakłócał spoczynek nocny – informuje prok. Joanna Biranowska-Sochalska, rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Szczecinie.

Z zeznań kobiety, w tym zeznań innych przesłuchanych osób wynika, że podejrzany nadużywał alkoholu. Na wniosek prokuratora mężczyzna został tymczasowo aresztowany. Był już w przeszłości karany sądownie, a zarzucanego mu czynu dopuścił się w warunkach recydywy. Sprawcy przemocy grozi od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

(reg)

Fot. Robert Wojciechowski

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA