sobota, 25 maja 2019.
Strona główna > Wiadomości > Znamy więcej szczegółów niedzielnej ewakuacji mieszkańców w Policach

Znamy więcej szczegółów niedzielnej ewakuacji mieszkańców w Policach (akt. 2)

Znamy więcej szczegółów niedzielnej ewakuacji mieszkańców w Policach
Data publikacji: 2018-12-07 10:05
Ostatnia aktualizacja: 2019-04-13 01:02
Wywietleń: 1776 365507

Ewakuacja około 25 tys. mieszkańców Polic odbędzie się w niedzielę (9 grudnia). Obejmie mieszkańców w obrębie miejsca znalezienia bomby (leży przy zbiegu ul. Tanowskiej i Siedleckiej). Wszyscy mieszkańcy w obrębie 1,5 kilometra od tego miejsca będą musieli w niedzielę opuścić swoje mieszkania i domy i udać się poza strefę niebezpieczną. To wszystkie największe polickie osiedla. Ewakuacja dotyczy też szpitala i hotelu Dobosz. Szpital prowadzi ją już od wczoraj.

- Stan tzw. zerowy, gdy pluton saperski podejmie działania związane z podniesieniem niewybuchu i przygotowaniem go do przewozu, ustalono na godz. 9.00 - 11.30 - mówi Władysław Diakun, burmistrz Polic. - Na ten czas mieszkańcy powinni udać się poza wskazaną strefę niebezpieczną.

Mieszkańcy Polic ze strefy objętej ewakuacją powinni opuścić swoje mieszkania w niedzielę do godz. 8.30. Od soboty będzie działała infolinia. Pod nr tel. 91 317 62 72 lub 986 będzie można dzwonić z pytaniami dotyczącymi całej akcji lub zgłoszeniami ewentualnych problemów czy potrzeby zorganizowania transportu medycznego. Będzie ona czynna w sobotę w godz. 10-22 i w niedzielę od godz. 6.00 do czasu zakończenia całej operacji. A zakończenie przewidziano na godz. 11.30.

Burmistrz wyznaczył miejsca schronienia dla tych, którzy nie będą mogli przez ten czas przebywać na powietrzu. Będą w filii Szkoły Podstawowej nr 8 przy ul. Tanowskiej, SP 2 w Mścięcinie oraz na polanie za SP8.

- Ewakuacja jest wszystkich mieszkańców Polic: Stare Miasto, Osiedle, z wyłączeniem ul. Piaskowej, Bursztynowej, 26-Kwietnia, 1 Maja, Okulickiego, Roweckiego, Kresowej, Korczaka oraz osiedla Mścięcino i Jasienica - mówi Iwona Sternal, główny specjalista w Biurze Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miejskiego w Policach - Będą zamknięte drogi, będą stały na czterech rogatkach patrole policji, które będą pilnowały, żeby do Polic nie dostawały się osoby dodatkowe. Wyjazd z Polic w każdym kierunku będzie możliwy. Wstrzymana zostanie komunikacja miejska, a także wszystkie imprezy kulturalne, sportowe i kościelne. Msze zostały w dwóch polickich kościołach odwołane.

Obecnie miejsce, w którym znajduje się niewybuch, jest dozorowane na zmianę przez policję i polickich strażaków.

Tekst i fot. (sag) 

 

Znamy więcej szczegółów niedzielnej ewakuacji mieszkańców w Policach

Komentarze

A jak....
...ta bomba walnie podczas transportu???
2018-12-07 13:36:53
Wocia
Co to saper określał promień rażenia tej bomby??? Rok temu taką znaleźli na bagnach koło Nowej Jasienicy i żadnej ewakuacji nie było mimo, że mieszkają tam ludzie. Przerost formy nad treścią jak zwykle... niepotrzebne angażowanie służb i męczenie ludzi w niedzielę ewakuacją...
2018-12-07 13:05:00
zRozum
Przerost formy nad treścią-klasyczne urzędnicza nadgorliwość.Medialna szopka w której ja na pewno uczestniczył nie będę.
2018-12-07 11:18:06

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
13
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Młodzieżowy Strajk Klimatyczny
Wielkie gotowanie nad Odrą
Teatralny przemarsz
Poprzedni Następny

Sonda

Czy będziesz głosować w wyborach do europarlamentu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie