czwartek, 24 września 2020.
Strona główna > Wiadomości > Znamy Szczeciniankę Roku! (galeria)

Znamy Szczeciniankę Roku! (galeria)

Znamy Szczeciniankę Roku! (galeria)
Data publikacji: 2015-10-02 21:11
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:41
Wywietleń: 3261 25621

Doktor Beata Bugajska otrzymała tytuł Szczecinianki Roku 2014! Jury uznało jej zasługi w pracy z seniorami, a zwłaszcza w rozwoju gerontologii.

W piątek w Gmachu Głównym Muzeum Narodowego w Szczecinie odbył się uroczysty finał piątej edycji plebiscytu. Jego laureatką została dr Beata Bugajska, przewodnicząca szczecińskiego oddziału Polskiego Towarzystwa Gerontologicznego, koordynatorka „Szczecińskiego Humanistycznego Uniwersytetu Seniora". Nominowano ją za "działania, dzięki którym starość postrzegana jest jako moment, w którym zyskujemy nowe możliwości bycia w świecie". Gerontologia to dziedzina zajmująca się procesami starzenia się. Nie należy jej mylić z geriatrią skupiającą się na chorobach wieku podeszłego.

Bugajska została wyłoniona spośród dziewięciu innych kandydatek. Były wśród nich: Justyna Bągorska, Barbara Jaskierska, Kinga Krzywicka, Beata Kuracińska, Zofia kasińska, Magdalena Majchrzak, Izabella Orzechowska, Patrycja Proczak i Monika Pyszkowska. Kandydatkę do tytułu mógł zgłosić każdy mieszkaniec regionu, który skorzystał z formularza dostępnego online.   Plebiscyt po raz piąty został zorganizowany przez stowarzyszenie Kobiety dla Szczecina i Regionu. - Zdobycie tej nagrody nie jest żadnym końcem drogi, nie oznacza podsumowania. Ma być impulsem do dalszego działania. Tak samo jak nominacja, bo tak naprawdę każda z tych dziesięciu wspaniałych pań zasługuje na tę nagrodę - mówi Dorota Korczyńska, jedna z członkiń kapituły oraz laureatka z 2012 roku. W jury zasiedli m.in. prezydent miasta, wicemarszałek województwa, laureatki poprzednich edycji, przedstawiciele mediów, w tym Tomasz Kowalczyk, redaktor naczelny "Kuriera". Ponadto swoją nagrodę przyznali czytelnicy "Kuriera". Otrzymała ją Izabella Orzechowska -  psychoterapeutka prowadząca darmowe sesje terapeutyczne dla kobiet w trudnej sytuacji życiowej sytuacji. Inicjatorka akcji „Podaj dalej". 

(szymw)

Fot. Dariusz GORAJSKI

!Zobacz galerię zdjęć z finałowej gali Szczecinianki Roku

Znamy Szczeciniankę Roku! (galeria) Znamy Szczeciniankę Roku! (galeria) Znamy Szczeciniankę Roku! (galeria) Znamy Szczeciniankę Roku! (galeria)

Komentarze

absolwentka
Wspaniała, skromna i bardzo ciepła kobieta! Miło wspominam wykłady i zajęcia z dr Bugajską. Gratuluję serdecznie i życzę dalszych sukcesów!
2015-10-05 18:10:27
Pytanie ?
A co Panowie na to...??
2015-10-02 22:45:27

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
16
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Skoki z komina Wiskordu

Nekrologi

kondolencje

Joannie Walczak

Sonda

Czy wprowadzenie ulic z uspokojonym ruchem przy zachowaniu miejsc parkingowych w okolicach pl. Orła Białego w Szczecinie to dobre rozwiązanie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie