środa, 12 sierpnia 2020.
Strona główna > Wiadomości > Znamy laureatów konkursu „Aktywna gmina. Aktywne osiedle. Aktywne sołectwo”

Znamy laureatów konkursu „Aktywna gmina. Aktywne osiedle. Aktywne sołectwo”

Znamy laureatów konkursu „Aktywna gmina. Aktywne osiedle. Aktywne sołectwo”
Data publikacji: 2020-07-14 17:14
Ostatnia aktualizacja: 2020-07-20 12:34
Wywietleń: 656 464691

Szczecin, Kołobrzeg, Dobra Szczecińska i Dziwnów to laureaci konkursu „Aktywna gmina. Aktywne osiedle. Aktywne sołectwo” ogłoszonego przez Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego Olgierda Geblewicza. 

Mieszkańcy tych gmin najbardziej masowo wzięli udział w wyborach. Właśnie taką postawę ma promować konkurs „Aktywna gmina. Aktywne osiedle. Aktywne sołectwo”.

- W naszym województwie od zawsze frekwencja była gorsza od średniej krajowej ale cieszy to, że się coraz bardziej do niej zbliżamy i że jesteśmy coraz bardziej aktywni - mówi marszałek województwa zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz. - Niewątpliwie do sukcesu gmin nadmorskich przyczynili się turyści, którzy odwiedzają nasze wybrzeże i serdecznie gratuluję włodarzom tych gmin za stworzenie warunków umożliwiających tak liczne głosowanie. Bardzo cieszy aktywność społeczności aglomeracji szczecińskiej. Na szczególne uznanie zasługuje rewelacyjny wynik tak niewielkiej Dobrej. Będę zachęcał, by te gminy stały się wzorem dla innych samorządów. 

Według danych Państwowej Komisji Wyborczej frekwencja w wyborach na Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej w roku 2020 na poziomie krajowym wyniosła 68,16%, a w zachodniopomorskiem 66,39% - tj. 
1 351 364 osób uprawnionych do głosowania. Zgodnie z założeniami konkursu marszałka województwa kwotą 25 tys. zł zostaną nagrodzone gminy w których osiągnięto najwyższą frekwencję wyborczą:

  • gmina powyżej 100 tys. mieszkańców, Szczecin, frekwencja 70,43%
  • gmina 40 tys. – 100 tys. mieszkańców, Kołobrzeg, frekwencja 72,85%
  • gmina 10 tys. – 40 tys. mieszkańców, Dobra Szczecińska, frekwencja 77,44%
  • gmina do 10 tys. mieszkańców, Dziwnów, frekwencja 86,09%.

Na najbliższym posiedzeniu laureatów oficjalnie wyłoni Zarząd Województwa, a następnie skieruje projekt odpowiedniej uchwały pod obrady Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego. O udzieleniu pomocy finansowej gminom – laureatom konkursu zdecydują radni województwa.

(k)

Fot. Marta Teszner

Komentarze

Jerz
"Gęby" to wyciera się chusteczkami jednorazowymi. A 500 +to realna pomoc od 4 lat milionom Polakom. Platformy i jej kandydata nigdy nie było na to stać bo nie umieją rządzić. Z treści Twej odpowiedzi wynika, że sam jesteś zindokrynowanyn przez nie polskie, ale polskojęzyczne media lewakiem.
2020-07-15 16:43:22
@Jerz...
Tym +500, wycieracie gęby od 5 lat!!! Ponad to- nihil novi!A ludzie normalni-chcą żyć normalnie i głosują na normalnych. Tylko parafiańie zindokrynowani przez czarnoksiężników i rządowe media zagłosowali inaczej....
2020-07-15 14:41:03
Jerz
"Nie gryzie się ręki która daje pomoc". Z niedowierzaniem przeczytałem że w Dziwnowie wysoko wygrał R. Trzaskowski. Ta wysoka frekwencja była dzięki turystom którzy przyjechali z dziećmi dzięki 500+. Wierzyć się nie chce że w większości zaglosowali na tego kandydata który jest z partii która takiej pomocy nigdy nie dała rodzinom, a ponadto taką pomoc stale wysmiewa. Czy nie macie dziś wyrzutów sumienia?
2020-07-15 09:56:35

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
16
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Rozbiórka Domu Marynarza

Nekrologi

Sonda

Czy szczecińska "Wenecja" doczeka się w końcu renowacji?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie