środa, 16 października 2019.
Strona główna > Wiadomości > Znalezione nie oznacza niczyje

Znalezione nie oznacza niczyje

Znalezione nie oznacza niczyje
Data publikacji: 2017-06-24 12:38
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:39
Wywietleń: 879 272063

16-letni mieszkaniec Złocieńca odpowie za przywłaszczenie znalezionego portfela, w którym znajdowały się m.in. pieniądze, dokumenty i karta płatnicza.

Mieszkaniec Złocieńca, będąc na zakupach, zwrócił uwagę na młodego mężczyznę który chciał kupić papierosy. Zauważył także, że młodzieniec posługuje się kartą płatniczą. Nabierając podejrzeń co do jego pełnoletności mężczyzna powiadomił policję. 

Przybyli na miejsce funkcjonariusze zatrzymali nastolatka. Podczas przesłuchania 16-latek przyznał, że portfel znalazł na ulicy. Nie poczuwał się jednak do jego zwrotu. Dodatkowo trzykrotnie użył znalezionej w portfelu karty płatniczej do zrobienia zakupów. 

Policjanci odzyskali portfel który wkrótce potem przekazali prawowitemu właścicielowi. Jak się okazało, nie był on świadomy jego utraty.

W świetle obowiązującego kodeksu karnego zachowanie 16-latka wypełnia znamiona kradzieży z włamaniem. Teraz młody mężczyzna za swój czyn odpowie przed Sądem Rodzinnym i Nieletnich 

- Pamiętajmy, że jeżeli znaleźliśmy jakąś rzecz mamy obowiązek ją zwrócić. Jeżeli nie można ustalić do kogo ona należy, wtedy należy skontaktować się z instytucjami, które mogą nam w tym zakresie  pomóc np. biuro rzeczy znalezionych czy chociażby policja - mówi st.asp. Maciej Zieliński. - Pominięcie tego obowiązku przy jednoczesnym przywłaszczeniu znaleziska naraża na odpowiedzialność karną. Świetnie ilustruje to zagadnienie przykład ze Złocieńca - dodaje.

(n)

Fot. Robert Stachnik (arch.)

Komentarze

PoPis Nowoczesnej Solidarności
Jaki paragraf ???????? Na wiejskiej nie istnieją paragrafy . Tylko koryto mniejsze lub większe . Ewentualnie głodówka jak , jakaś z świń nasra w koryto
2017-06-25 18:15:34
osika
Ta kradzież z włamaniem korzystanie z czyjejś karty płatniczej. I na pewno w portfelu były dokument, więc oddać można było bez trudu. Młody złodziej.
2017-06-25 17:14:24
Wocia
Bajbardziej idiotyczny przepis jako istnieje... ktoś odpowiada za glupotemi gapiostwo faceta gubiacego portfel... kiedyś ten problem nie istniał... nir było kart tylko gotówka i nie jeden obywatel się wzbogacił na czyimś gapiostwie a dzisiaj... kradziež z włamaniem... kpina...
2017-06-25 03:11:44
PoPis Nowoczesnej Solidarności
do Sramnapis - a co myślałeś ? że na bermudach jesteś ? tu pollandia a w niej obowiązuje kodeks hammurab(ekhm sorry) kaczyńskiego , który mówi na wszystko znajdzie się odpowiedni paragraf ...
2017-06-24 19:03:29
Gienio
Facet znalazl portfel z duza zawartoscia pieniedzy. Liczy, liczy i liczy. Na koniec mowi: Kurcze, brakuje.
2017-06-24 16:36:47
Sramnapis
Kradziez z wlamaniem? Do portfela sie wlamal? Co za chory kraj!!!
2017-06-24 16:06:02

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
13
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Chcą prawdziwej szkoły

Nekrologi

Sonda

Gdzie w Szczecinie powinien stanąć pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie