sobota, 20 lipca 2019.
Strona główna > Wiadomości > Zmieniają szkołę na lepsze

Zmieniają szkołę na lepsze

Zmieniają szkołę na lepsze
Data publikacji: 2017-10-04 14:43
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:52
Wywietleń: 2608 294999

Ponad półtora setki młodych ludzi z całej Polski zebrało się w środę Szczecinie. Są to przedstawiciele samorządów uczniowskich gimnazjów i liceów, którzy do piątku będą obradować, dyskutować, tworzyć i rozwijać swoją społeczną kreatywność.

Trzydniową Interdyscyplinarną Konferencję Samorządów uczniowskich  - "Xu" zorganizowało V Liceum Ogólnokształcące w Szczecinie. Jej uczestnicy będą poszukiwać innowacji, które korzystnie wpłyną na oblicze polskiej szkoły.

- To jedyna taka konferencja o zasięgu ogólnopolskim, którą organizują uczniowie - podkreśla Tomasz Obiała, opiekun samorządu uczniowskiego w V LO. - Dzięki temu wydarzeniu samorządy uczniowskie z całej Polski spotykają się w Szczecinie poznając problemy dzisiejszej rzeczywistości szkolnej w poszukiwaniu innowacji, świeżości czy postępu. Warsztaty i praca w sekcjach to formuła, która pozwala na nowo przeanalizować problemy, z którymi uczniowie zmagają się na co dzień.

Podczas środowego otwarcia konferencji dyrektor V LO Hanna Bartnik przyznała, że ważne jest, aby młodzi ludzie angażowali się w sprawy, które ich dotyczą. Następnie uczestnicy zapoznali się z tematami sekcji i losowo zostali przydzieleni do grup, których utworzono w sumie 10. Uczestniczyli oni w grze miejskiej "Szczecin Variete" poznając i fotografując atrakcyjne miejsca w mieście. Młodzi samorządowcy mieli też zajęcia w sekcjach na Uniwersytecie Szczecińskim.

 - W naszej grupie są przedstawiciele samorządów szkół z kilku miast Polski. Każdy z nas na swoim terenie działa w samorządzie. Nasz samorząd na przykład organizuje różne akcje i wydarzenia w szkole na przykład angażujemy każdą klasę w przygotowanie dnia tematycznego - powiedział Paweł Skawiński z samorządu V LO w Szczecinie. - Takie spotkania pozwolą wymienić się swoimi doświadczeniami.

Czy zapatrzoną dziś w smartfony młodzież można w coś zaangażować? - Można, ale trzeba zaproponować jej atrakcyjny projekt - uważa Bożena Gołda, opiekun samorządu uczniowskiego z Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Szczecinie.©℗

Elżbieta KUBERA

Fot. Dariusz GORAJSKI

Na zdjęciu: Grupy młodzieży z różnych miast Polski można było w środę spotkać m.in. w filharmonii, muzeum "Przełomy" i kinie Pionier.

Zmieniają szkołę na lepsze Zmieniają szkołę na lepsze

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
16
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Masowe bieganie nad morzem

Nekrologi

Sonda

Czy uważasz, że w ostatnich latach Szczecin utracił swój akademicki charakter?

 

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie