Sobota 13 sierpnia 2022r. 
REKLAMA

Zmiany w szczecińskiej Radzie Miasta

Data publikacji: 2018-03-27 17:01
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:06
Zmiany w szczecińskiej Radzie Miasta
 

Nowy wojewoda zachodniopomorski oficjalnie pożegnał się z Radą Miasta, nowym radnym został były szef ZBiLK i obecny dyrektor Totalizatora, a na wiceprzewodniczącego Rady Miasta Szczecin wybrano wiceministra oświaty. Wróciła także "sprawa Milczanowskiego". Wtorkowa (27 marca) sesja RM obfitowała w wydarzenia uroczysto - personalne.

- Drogi kolego Tomku, Tomku, wojewodo, gratulujemy, ale jest nam przykro, że nas opuszczasz. Prosimy, żeby pan powiedział, że nas kocha - Stefania Biernat (PiS), przewodnicząca Rady Miasta Szczecin nie kryła wzruszenia żegnając byłego już radnego z jej klubu Tomasza Hinca, który od początku marca pełni funkcję wojewody zachodniopomorskiego (zastąpił Krzysztofa Kozłowskiego, który został jednym z sekretarzy stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji).

- Życzę, aby wasze pożegnanie było także miłe. Jak wysyłałem pismo z rezygnacją do przewodniczącej Rady Miasta, to na poczcie zadrżała mi ręka. Byłem radnym przez trzy kadencje, 12 lat, w tym czasie przeszedłem szkołę życia. Dziękuję za pomoc, ale również za spory, które się zdarzały. Byłem niełatwym radnym, bo zadawałem dużo pytań. Będą dalej śledził pracę samorządu i współpracował. Nie mówię żegnam. Do zobaczenia - stwierdził Hinc.

- Przyjdziemy do pana, obiecujemy - zapewniała Biernat.

Hinca w Radzie Miasta zastąpił Marcin Posadzy. Były dyrektor szczecińskiego Zarządu Budynków i Lokali Komunalnych a od dwóch lat dyrektor oddziału Totalizatora Sportowego (funkcję tę objął również po Hincu). We wtorek złożył ślubowanie radnego. W prezencie od prezydenta Szczecina Piotra Krzystka otrzymał kupon do losowania Totalizatora Sportowego.

- Ale on jest pusty - żartował Posadzy po rozpakowaniu prezentu.

Po zaprzysiężeniu nowego radnego Rada Miasta wybrała nowego wiceprzewodniczącego. Jedynym kandydatem był radny PiS i wiceminister oświaty Maciej Kopeć - "za" głosowało 17 radnych, "przeciw" było 11.

Na sesji wróciła jeszcze jedna sprawa personalna - wniosku radnych PO przyznania tytułu Honorowego Obywatela Szczecina legendzie szczecińskiej opozycji, Andrzejowi Milczanowskiemu.

- Jednak po różnych sytuacjach, jakie miały potem miejsce, pan Andrzej postanowił zrezygnować z tego tytułu. Mając ogromny szacunek do pana Milczanowskiego, musimy to uszanować. To nasz bohater lat 80. XX wieku i początku 90. To, że nie sprostaliśmy w tej sprawie, jest emanacją szczecińskiego życia politycznego. To wstyd dla nas wszystkich - stwierdził w specjalnym wystąpieniu Paweł Bartnik, szef klubu radnych PO.

(dar)

Na zdjęciu: Radni pożegnali Tomasza Hinca, który został wojewodą.

Fot. Dariusz GORAJSKI

 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Obs.ryver
2018-03-28 13:35:03
Ten od ZBiLKu, to "wyremontrował" stare kamienice poniemieckie np przy ul. Bogusława, Kr.Jawigi i innych..Nadto zburzył szkołę im. Króla Maciusia,doprowadził do "dobrostanu" hotel PIAST... Zastanawiam się, czy jego miejsce jest tam między rajcami czy raczej na Kaszubskiej....
Totentatz czyli ...
2018-03-28 13:25:24
...kacza karuzela albo procesja chochołów!!!
Do... PO-wca
2018-03-28 11:43:01
Bohater a "bohater"... jedni Walczyli o Prawo i Sprawiedliwosc w Polsce.... a drudzy tylko o to, by byl ciag dalszy - od nowa PO staremu !!
sprawiedliwy
2018-03-28 09:20:59
A.M. były prokurator komunistycznego systemu
PO-wiec
2018-03-28 07:44:12
Milczanowski to bohater walki o Niepodległą, gdy on walczył inni spali, a teraz potrafia tylko pluć na bohaterów i wyć na cmentarzach
Ludzie duzo wiedza...
2018-03-27 20:38:02
A.M. to nasz bohater mowi PO-owiec ! To sie moze zgadzac... rowniez po ostatnich Manifestacjach przed byla Komenda Wojewodzka MO i bylym Komitetem Wojewodzkim PZPR w Szczecinie !!

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA