Niedziela, 19 maja 2024 r. 
REKLAMA

Zmiany w stadninie ANR w Nowielicach

Data publikacji: 06 grudnia 2016 r. 22:25
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 11:22
Zmiany w stadninie ANR w Nowielicach
 
Szykują się spore zmiany w kierownictwie spółek Agencji Nieruchomości Rolnych. Ze stanowiskami pożegnają się prawdopodobnie szefowie kilkunastu spółek w całej Polsce. Nowego prezesa będzie miała wkrótce między innymi stadnina koni w Nowielicach pod Trzebiatowem.

Stadnina koni w Nowielicach jest jedyną w Zachodniopomorskiem stadniną należącą do Agencji Nieruchomości Rolnych. Wprawdzie nie można jej porównywać z tą w Janowie Podlaskim, ale i tu odnoszone są sukcesy hodowlane. Konie z Nowielic są znane i poszukiwane w kraju i poza jego granicami. „Cenione są ze względu na predyspozycje do jazdy wyczynowej, ruch i talent do skoków, szybkość, wytrzymałość, temperament i łagodny charakter” – czytamy na stronie internetowej stadniny.

Teraz w tej spółce i kilkunastu innych spółkach ANR w kraju szykują się zmiany personalne. Z Nowielic lada dzień odejdzie Andrzej Leśniowski, wieloletni szef stadniny. Prezes ANR w Warszawie „ogłosił postępowanie kwalifikacyjne na stanowisko Prezesa Zarządu Spółki Stadnina Koni Nowielice Sp. z o.o. z siedzibą w Nowielicach”. Na zgłoszenia czeka do 7 grudnia.

– Dotychczas (do wtorku do godz. 15 - red.) wpłynęły dwa zgłoszenia na stanowisko prezesa zarządu SK w Nowielicach – poinformował Wojciech Adamczyk z biura prasowego ANR w Warszawie.

Kandydaci muszą spełniać kilka warunków, m.in.: mieć wyższe wykształcenie i posiadać co najmniej pięcioletnie doświadczenie zawodowe. Powinni także przedstawić własną koncepcję prowadzenia spółki (program pięcioletni). W konkursie nie mogą startować kandydaci pozostający w konflikcie ze Spółką. Jak czytamy w ogłoszeniu, rozmowy kwalifikacyjne z kandydatami zostaną przeprowadzone do 21 grudnia. A to oznacza, że być może jeszcze przed końcem roku poznamy nowego szefa stadniny w Nowielicach.

Jak nas poinformowano w Nowielicach, dotychczasowy prezes nie bierze udziału w postępowaniu konkursowym – odchodzi na emeryturę. ©℗

(żan)

Fot.: Robert STACHNIK (arch.)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

anonim
2017-04-14 07:57:31
Rozdawac stołki dzięki przynależności do partii rządzącej? Super komuna wróciła! Zero kwalifikacji na to stanowisko!!!
bolek
2016-12-28 21:46:28
do konkursu zgłosiły się dwie osoby: Cezary Pąłchceki, zam. Cerkwica Jacek Wolski zam. Trzebiatów pan Google wskaże kwalifikacje, dorobek zawodowy i społeczny, doświadczenie na rynku, a komisja ANR wybierze najlepszą a kandydatur proponuje sprawdzić.. .
Jakób
2016-12-07 10:31:36
I co, teraz "dobra zmiana" dorwie się do żłobu?

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA