sobota, 29 lutego 2020.
Strona główna > Wiadomości > Zmarł biskup Stanisław Stefanek – zasłużony dla Kościoła w Szczecinie

Zmarł biskup Stanisław Stefanek – zasłużony dla Kościoła w Szczecinie

Zmarł biskup Stanisław Stefanek – zasłużony dla Kościoła w Szczecinie
Data publikacji: 2020-01-18 12:26
Ostatnia aktualizacja: 2020-01-26 22:06
Wywietleń: 1079 438585

Po ciężkiej chorobie, w lubelskim szpitalu, zmarł ksiądz biskup Stanisław Stefanek. W latach 1980-96 był biskupem pomocniczym w Szczecinie. Miał 84 lata. Pochodził z Lubelszczyzny.

4 lipca 1980 roku został mianowany biskupem pomocniczym diecezji szczecińsko-kamieńskiej. Jego konsekracja odbyła się 24 sierpnia 1980 roku w szczecińskiej katedrze. Dokonał jej biskup diecezji szczecińsko-kamieńskiej Kazimierz Majdański. W latach 1993-2008 biskup Stefanek był dyrektorem Instytutu Studiów nad Rodziną Akademii Teologii Katolickiej w Warszawie. Pełnił także funkcję rektora seminarium duchownego w stolicy Pomorza Zachodniego, wikariusza generalnego i kanonika kapituły katedralnej w Szczecinie. W 1996 roku został mianowany biskupem diecezjalnym diecezji łomżyńskiej. Był odznaczony Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski. W 2011 roku przeszedł na emeryturę.

(dar)

Fot. Wikipedia

Komentarze

Tomasz
Ten czlowiek latami przenosił ksiezy pedofili z parafii na parafie! Tak to dotyczy Polic jak i Reska i tego samego ksiedza T. U. Oraz ks A. D. OBOJE SIE DOBRZE ZNALI ZE ZŁEJ strony bo A. D. DO Szczecina przyszedl wlasnie z Reska! Do ogniska br Alberta!
2020-01-26 22:04:18
Musia
Skąd tyle nienawiści w ludziach. Czy wylewanie jadu daje im az taką przyjemność? Czy oprócz tych negatywnych emocji coś w nich jeszcze jest? Czy to taki sposób na życie? Czy oprócz sianiem nienawiści do Kościoła mają jeszcze inny cel w życiu? Żal mi ich. Jak można im pomóc?
2020-01-22 05:12:56
ccc
jest powiedzenie: dobrego knajpa nie zepsuje złego kościół nie naprawi, wolę kodeks karny od zakapturzonych szarlatanów, niech się "bawią" we własnym gronie
2020-01-20 07:38:25
Michu
A oto zasługi. Poczytajcie "Hańba biskupia" w Łomży. Przeciw wspieraniu pedofilii w Kościele. Wyznanie ofiary.
2020-01-19 13:30:26
Lalo
ABC i dexter itp To on zdaje się kropidełkiem odkażał smród z Leśnego Dworu, jeżeli wam coś to mówi. A te duszyczki, które wtedy poszły na pohańbienie do dziś chyba nie doczekały się prawdy.
2020-01-18 23:33:45
dexter itp
Co napiszecie jak odejdzie wam ktoś bliski?
2020-01-18 22:16:22
abc
@ DEXTER,guciu,alf.JESTESCIE zwykłymi bydlakami,ktorzy obrazaja człowieka.Tak wlasciwie nic o nim nie wiecie.TVN i SZMATLAWIEC MICHNIKA WYPRAL WAM MOZGI.DLA WAS AUTORYTET TO BIEDRON BARASZKUJACY Z SMISZKIEM> ...
2020-01-18 21:30:55
dexter
A TE JEGO ZASŁUGI TO JAKIE BYŁY?? WIĘCEJ KASY WYDOIŁ OD PAŃSTWA??
2020-01-18 19:30:40
guciu
Kapłan do spraw rodziny.
2020-01-18 17:21:13
Alf
Czy ktoś może przybliżyć te zasługi? Msze odprawiał, kropidłem machał, dobrze jadał... czy o te zasługi chodzi?, tak tylko pytam...