Poniedziałek, 27 maja 2024 r. 
REKLAMA

Zmarł Andrzej Korzeb, znany stargradzki samorządowiec

Data publikacji: 07 lutego 2023 r. 15:52
Ostatnia aktualizacja: 10 lutego 2023 r. 15:14
Zmarł Andrzej Korzeb, znany stargradzki samorządowiec
Fot. Wioletta Mordasiewicz  

Po długiej i ciężkiej chorobie zmarł Andrzej Korzeb, wieloletni samorządowiec ze Stargardu, wiceprezydent i radny.

Andrzej Korzeb w 1990 roku został powołany do pierwszego składu zarządu miasta. Od 31 sierpnia 1990 r. do 30 czerwca 1994 był zastępcą prezydenta Stargardu. Uczestniczył w tworzeniu nowego ładu komunalnego, którego podwaliny dała ustawa o samorządzie gminnym z dnia 8 marca 1990 roku. Zajmował się gospodarka komunalną i finansami. Nadzorował tworzenie spółek komunalnych, planów zagospodarowania przestrzennego i kolejnych budżetów. Ponownie wybrano go na stanowisko zastępcy prezydenta w zarządzie miasta w październiku 1995 roku. Piastował je do 2002 roku. Od listopada 2002 r. był zastępcą prezydenta, odpowiedzialnym za sprawy komunalne i ekonomiczne. Funkcję tę pełnił nieprzerwanie przez kolejne 13 lat, aż do 28 lutego 2015 roku. Wówczas przeszedł na zasłużoną emeryturę. Andrzej Korzeb był też członkiem Rady Powiatu Stargardzkiego.

28 czerwca 2016 r. wiceprezydent Andrzej Korzeb otrzymał Medal Zasłużony dla Miasta Stargard.

- Spotykamy na swojej drodze ludzi ważnych, których nigdy nie zapomnimy, a prezydent Andrzej Korzeb jest i zawsze będzie dla mnie jedną z najważniejszych osób, takich, których znajomość jest wyróżnieniem i zaszczytem – mówi Rafał Zając, prezydent Stargardu. - Przez wiele lat prowadził finanse Stargardu i całą gospodarkę komunalną w sposób szalenie mądry i odpowiedzialny. Z tego jak ukierunkował sprawne funkcjonowanie miasta będziemy wszyscy jeszcze długo korzystać. Byłeś, drogi Andrzeju, moim nauczycielem, mentorem, autorytetem. Tak bardzo ceniłem Twoją mądrość, wiedzę, błyskotliwość i wrażliwość. Przepadałem za Twoim poczuciem humoru, trafnym i czasem ciętym dowcipem. Zawsze miałeś dla mnie czas i w każdej sprawie mogłem na Ciebie liczyć. Przeplatałeś swoją siłę i determinację z empatią wobec słabszego, potrzebującego wsparcia człowieka. Miałeś piękne serce.

- To był niekwestionowany autorytet ekonomiczny, bez którego trudno byłoby mówić o lokalnej samorządności i który stał się prekursorem samorządowej służby w naszym mieście – dodaje Joanna Tomczak, dyrektor Stargardzkiego Centrum Kultury. – To był człowiek ogromnego serca.

Ostatnie pożegnanie Andrzeja Korzeba odbędzie się w piątek, 10 lutego o godz. 13 w kościele pw. Przemienienia Pańskiego przy ul. ks. J. Twardowskiego 1. W tym samym miejscu o godz. 13.30 odprawiona zostanie msza święta w intencji zmarłego. Około 14.30 na starym cmentarzu zaplanowano odprowadzenie Andrzeja Korzeba na miejsce spoczynku.

(w)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Ktoś
2023-02-10 15:02:03
Niech spoczywa w pokoju. Wyrazy współczucia dla rodziny. To był przede wszystkim człowiek, który chorował i cierpiał....
Janek
2023-02-10 10:50:00
Ty wiesz najlepiej że się nachapał, powinieneś teraz dostać w twój durnowaty ryj. Tak się składa że znałem tę osobę. Uczciwy i sympatyc ny człowiek.
łohoo
2023-02-09 13:11:02
ten to się musiał nachapać, najlepsze czasy kiedy kradło się na potęgę i kiedy powyrastały te wszystkie biznesy. Rodzina pewnie ustawiona na 3 pokolenia

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA