piątek, 29 maja 2020.
Strona główna > Wiadomości > Zmarł 14-latek wyciągnięty z morza w Darłówku

Zmarł 14-latek wyciągnięty z morza w Darłówku (akt. 1)

Zmarł 14-latek wyciągnięty z morza w Darłówku
Data publikacji: 2018-08-15 10:38
Ostatnia aktualizacja: 2019-12-03 23:15
Wywietleń: 4922 343397

Dramatyczne godziny na kąpielisku w Darłówku Zachodnim. Trójka rodzeństwa wodne harce przypłaciła życiem. Jeden z tonących nastoletnich mieszkańców Wielkopolski zmarł w koszalińskim szpitalu wojewódzkim. Dwóch ciał nie odnaleziono. Służby wciąż patrolują plażę.

Do wydarzenia doszło we wtorek (14 sierpnia) około g. 15. Matka na plaży miała pod opieką czworo dzieci. Ze wstępnych ustaleń wynika, że poszła z najmłodszym do toalety. Wtedy zaatakował żywioł Bałtyku. Po powrocie na tafli morza nie zobaczyła pozostałych dzieci. Szybko zaalarmowała policję. Najstarszy, 14-latek leżał bez czucia na gwiazdobloku. Ratownicy podjęli reanimację. Ranny chłopak został śmigłowcem przetransportowany do lecznicy w Koszalinie. Niestety, pacjent był w stanie krytycznym. Zmarł w szpitalu.

Ruszyła pomoc dla dwójki dzieci, w wieku 11 i 13 lat, które tego dnia porwała wysoka fala Bałtyku. Niestety, akcja poszukiwawcza została po trzech godzinach przerwana właśnie z powodu złych warunków pogodowych. Brzeg morski wciąż jest patrolowany. Nastolatki zostały uznane za zaginione. ©℗

Wiesław Miller

***

Wcześniejsza informacja

Zmarł czternastoletni chłopiec, którego we wtorek odnaleziono w morzu w Darłówku - poinformowała PAP oficer prasowa policji w Sławnie. Dwójka jego rodzeństwa nadal jest zaginiona. Trudne warunki uniemożliwiają poszukiwania w Bałtyku.

Zmarł czternastoletni chłopiec, którego wyciągnięto we wtorek z morza w Darłówku - poinformowała PAP w środę sierż. Agnieszka Łukaszek z Komendy Powiatowej Policji w Sławnie. Chłopiec był reanimowany, śmigłowiec pogotowia ratunkowego przetransportował go do szpitala w Koszalinie.

Trójka rodzeństwa zaginęła we wtorek w morzu przy kąpielisku Darłówko Zachodnie. Dwoje z nich - trzynastoletni chłopiec i jedenastoletnia dziewczynka, nadal uznawani są za zaginionych. Ratownicy nie mogą podjąć poszukiwań w morzu ze względu na trudne warunki - silny wiatr i wysokie fale.

Poszukiwania prowadzone są na lądzie. "Policjanci cały czas są na miejscu i prowadzą poszukiwania na linii brzegowej" - powiedziała sierż. Łukaszek.

Dzieci znalazły się we wtorek w morzu pomimo zakazu kąpieli.

W akcji poszukiwawczej uczestniczyły jednostki z Darłówka Wschodniego i Dąbek, a także grupy interwencyjne WOPR z powiatu białogardzkiego i szczecineckiego, nurkowie specjalistyczni, straż pożarna, policja i Morska Służba Poszukiwania i Ratownictwa (SAR).

(pap)

Fot. Ryszard Pakieser

Komentarze

Darłówko
Tyle się o tym pisze i mówi...i.nadal ludzie sa bezmozgami...
2018-08-16 14:09:21
Sloneczko72
A gdzie był mąż tej Pani. Przecież wiadomo jedno dziecko nie ma głupich pomysłów na wchodzenie nie dostępne miejsca podejrzewam że oboje dzieci chciało sobie usiąść na tych kamieniach Ale nie zaragowaly na to co czy ha na nie jak będzie fala. Dla matki jaka tragedią jest utracić w jeden dzień troje dzieci. Straszne i odurzające ze byli na Szczezonej plaży. Ech durnota z tych ludzi durnota. Teraz trzeba się modlić by warunki pogodowe się poprawiły boinaczej nie zmorą poszukiwań dzieci. Współczuję matce...
2018-08-16 09:01:11
Mario
Współczuję. Tragedia
2018-08-15 23:42:57
Hmm
Bardzo przykra sprawa... ale Myslenie i Przewidywanie... ma jednak duza przyszlosc !! A bylo to kapielisko Strzezone przez Ratownikow... czy tzw. "dzika plaza" ??
2018-08-15 21:21:36
Magda
Masakra. Współczuję rodzicom no sama mam dwójkę mocno energicznych dzieci i wiem jak trudno to młodsze upilnować...wróci do domu z jednym dzieckiem a pojechała z czworka
2018-08-15 21:01:04
Kaśka
Straszna tragedia, zastanawiam się tylko, dlaczego weszły do wody mimo zakazu ? Nie obwiniam nikogo,matki tym bardziej bo może było tak że nie posłuchały jej zakazu?a ona zajmowała się najmłodszym dzieckiem i nie bardzo miała nad nimi kontrolę? Straszne, wróci do domu bez dzieci!!! Współczuję z całego serca.
2018-08-15 16:40:23
Smutno
Czy możliwe jest znalezienie ich ? Szczkoda że w życiu jest tak mało cudów 😕
2018-08-15 15:36:10
Owix
Wspoczuje.I mi będę komentował. To wielka Tragedia😢
2018-08-15 15:21:28
bozia72
Tragedia ogromna zal i smutek
2018-08-15 14:56:49

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
8
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Wiadomości Szczecin

 
CZYTAJ WIĘCEJ

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Filmy

Spacerowy protest na Uznamie

Z dostawą do domu

Pizzeria z rodu Gryfa

Sonda

Czy jesteś za zniesieniem obowiązku noszenia maseczek?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie