Czwartek, 13 czerwca 2024 r. 
REKLAMA

Złoty medal olimpijski trafi na aukcję. Dla chorej Wiktorii

Data publikacji: 04 października 2016 r. 11:01
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 11:16
Złoty medal olimpijski trafi na aukcję. Dla chorej Wiktorii
 

Ewa Durska, uczestniczka paraolimpiady w Rio de Janeiro, przekazała na cel charytatywny swój złoty medal w pchnięciu kulą. Trofeum zostanie zlicytowane na platformie Allegro Charytatywni, a kwota uzyskana z licytacji zostanie przeznaczona na ponadstandardowe, nierefundowane przez NFZ badania, leczenie i rehabilitację dziewięcioletniej, chorej na białaczkę Wiktorii Kamińskiej z Goleniowa.

– Już wiele miesięcy temu zdecydowałam, że – jeśli go zdobędę – oddam swój medal na aukcję. Najpierw chciałam go przekazać dla domu dziecka, ale kiedy zobaczyłam na zdjęciu chorą Wiktorię, stwierdziłam, że jednak to będzie ona, że trzeba jej pomóc pod każdym względem w tej ciężkiej sytuacji – powiedziała Ewa Durska. – Wiem, że to ważne nie tylko dla niej. Cała jej rodzina była w szoku, kiedy się dowiedziała o chorobie. Już wcześniej mówiłam, że jak zdobędę medal, to oddam na licytację, że pomogę jakiejś osobie. Nie chciałam tego medalu po prostu schować w szafie. Będę szczęśliwa, jak ten złoty medal sprzedamy i kiedy będą pieniądze na leczenie Wiktorii – dodała. 

Ewa Durska, uczestniczka ostatniej paraolimpiady w Rio de Janeiro, pochodzi z Nowogardu. Trenuje w klubie sportowym „Barnim”.

Do akcji pomocy dla chorej dziewczynki włączyli się także goleniowscy społecznicy, przedsiębiorcy i artyści. 22 października w Szkole Podstawowej nr 4 w Goleniowie odbędzie się koncert charytatywny, z którego środki przeznaczone zostaną na pokrycie części kosztów leczenia Wiktorii. ©℗

(r.c.)

Fot. Ryszard PAKIESER

 

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA