Piątek 19 sierpnia 2022r. 
REKLAMA

Złote Gody w Myśliborzu. 16 par z pamiątkowymi medalami [GALERIA]

Data publikacji: 2019-04-27 20:07
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:38
Złote Gody w Myśliborzu. 16 par z pamiątkowymi medalami
 

W sobotę (27 kwietnia) w myśliborskim Urzędzie Stanu Cywilnego było radośnie i uroczyście. Jubileusz złotych godów obchodziło tu 16 par małżeńskich z terenu gminy Myślibórz i Nowogródek Pomorski. Wśród licznie zebranych obecni byli przedstawiciele władz samorządowych, członkowie najbliższej rodziny, znajomi i przyjaciele. Były okolicznościowe wystąpienia, życzenia oraz kwiaty.

– Wieloletnim małżeństwem, wzajemnym poszanowaniem i przywiązaniem świadczycie, że rodzina jest najważniejszą wartością w życiu człowieka. To właśnie dlatego jubileusz złotych godów cieszy się tak wielkim poważaniem i szacunkiem społecznym. Dziś wasze osobiste święto, małżeńska codzienność, trud i poświęcenie stają się sprawą wagi państwowej. Z tej okazji życzymy dużo zdrowia i wszelkiej pomyślności na dalsze lata wspólnego życia – zaznaczył w swoim wystąpieniu burmistrz Myśliborza.

Następnie, miłym akcentem uroczystości, było wręczenie pamiątkowych medali za długoletnie pożycie małżeńskie, które nadane zostały przez Prezydenta RP. Ponadto wręczono listy gratulacyjne oraz kosze pełne prezentów.

W ceremonii wręczenia uczestniczył Piotr Sobolewski – burmistrz Myśliborza, Krzysztof Mrzygłód – wójt Nowogródka Pomorskiego oraz Bożena Rygiel – kierownik tutejszego USC.

W gronie jubilatów znaleźli się państwo: Janina i Eugeniusz Balcerzakowie, Krystyna i Zygfryd Dzięciołowie, Janina i Jan Imaccy, Mirosława i Bogdan Komorowscy, Emilia i Eugeniusz Mućkowie, Marina i Stefan Obuchowscy, Wiesława i Eugeniusz Ostrowscy, Wanda i Jerzy Przyłuccy, Maria i Roman Rębiaszowie, Łucja i Stanisław Sikorowie, Krystyna i Zygmunt Szrajberowie, Barbara i Henryk Teliccy, Teresa i Ireneusz Ulaszewscy, Łucja i Janusz Winiarczykowie, Stanisława i Stanisław Wójcikowie. Natomiast dla Krystyny i Józefa Iwków, ze względu na stan zdrowia, medale wręczone zostaną w domowym zaciszu.

W oprawie artystycznej wystąpił tutejszy zespół „Melodia” pod kierunkiem Jerzego Okulewicza oraz młodzi gorzowscy filharmonicy: Eliza Banaś – pianino, Ola Figiel – wokal, Martyna Ulaszewska – wiolonczela, Rafał  Intek – flet. Była też lampka szampana i zaśpiewano tradycyjne „Sto lat”. Wszystkim parom gratulujemy!

Tekst i fot. T. Szymański

Na zdjęciu: Pary małżeńskie z terenu gminy Myślibórz i Nowogródek Pomorski w obecności przedstawicieli władz samorządowych pozują do pamiątkowej fotografii

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA