środa, 15 lipca 2020.
Strona główna > Wiadomości > Złodziej nie dał rady uciekać. Zasnął z łupem na polu

Złodziej nie dał rady uciekać. Zasnął z łupem na polu

Złodziej nie dał rady uciekać. Zasnął z łupem na polu
Data publikacji: 2020-05-30 21:43
Ostatnia aktualizacja: 2020-05-31 17:29
Wywietleń: 1082 457397

Do niecodziennego zdarzenia doszło w gminie Wałcz. 65-letni mężczyzna wszedł do dzwonnicy kościoła, gdzie były drzewce do baldachimu na Boże Ciało. Zdemontował ich metalowe elementy, chcąc je sprzedać. Podczas ucieczki... zasnął na polu.

Dyżurny jednostki w Wałczu został telefonicznie poinformowany, że w jednej z gminnych parafii doszło do uszkodzenia mienia. Ponadto usłyszał, że sprawca tego czynu śpi na polu.

Na miejsce udał się patrol policji ze strażnikiem miejskim. Funkcjonariusze znaleźli śpiącego na polu mężczyznę, obok którego leżały zdemontowane metalowe elementy drzewców. 65-latek po przebudzeniu przyznał się do uszkodzenia mienia. Straty oszacowano na 200 złotych.

Okazało się, że nietrzeźwy 65-latek wszedł do dzwonnicy kościoła, gdzie były drzewce do baldachimu na Boże Ciało. Trzy, wyposażone w metalowe elementy, mężczyzna zdemontował, bo miał zamiar je sprzedać. Kiedy został zauważony przez osoby z parafii, postanowił uciekać. Jednak nadmiar wypitego alkoholu uniemożliwił mu ucieczkę. Jak powiedział policjantom - nie dał rady biec. Zasnął na polu.

Sprawca, mieszkaniec Wałcza, trafił do policyjnego aresztu. Odpowie za uszkodzenie mienia. Grozi za to kara aresztu, ograniczenia wolności albo grzywna do 5000 zł. Ściganie następuje na żądanie pokrzywdzonego.

(ip)

Fot. policja

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
17
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

#GaszynChallenge Kurier Szczeciński dla Franka Kępy

Nekrologi

Sonda

W jakiej postaci jesz lody tego lata?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie