Piątek, 09 czerwca 2023 r. 
12 szczecin
REKLAMA

Złapali złodzieja, który okradł jubilera

Data publikacji: 13 września 2016 r. 11:52
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 11:14
Złapali złodzieja, który okradł jubilera
 

Policja złapała złodzieja, który pod koniec lipca w biały dzień obrabował jubilera na prawobrzeżu Szczecina. Młotkiem rozbił szyby w gablotach i ukradł kilkadziesiąt złotych łańcuszków. Właściciel straty wycenił na około 100 tys. zł. Zatrzymanemu przestępcy grozi do 10 lat więzienia.

Policjanci upublicznili zdjęcia z monitoringu, na którym sprawca był widoczny przed i po zdarzeniu. Kryminalni ustalili, że mężczyzna może mieć ok. 30-40 lat. Przed włamaniem ubrany był w niebieską koszulkę, po włamaniu przebrał się w inną odzież.

- Publikacja zdjęć z nagrania pomogła dotrzeć do włamywacza - relacjonuje podkom. Mirosława Rudzińska z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie. - Policjanci zatrzymali złodzieja i jego partnerkę. Kobieta pomagała w zbyciu skradzionych łańcuszków. Podobnie jak 38-letni znajomy włamywacza oraz 45–letnia koleżanka jego partnerki. Sprzedawali biżuterię do różnych szczecińskich lombardów. Część mienia udało się odzyskać i przekazać pokrzywdzonemu.

Wszyscy zatrzymani to mieszkańcy prawobrzeża. Oprócz 36-letniego mężczyzny odpowiedzialnego za włamanie, pozostała trójka nie była karana.

- Główny sprawca usłyszał zarzut za za włamanie, natomiast pozostałe osoby pięć zrzutów za paserkę - dodaje podkom. Rudzińska. - Podejrzani przyznali się do zarzucanych im czynów, a prokurator nadzorujący postępowanie zastosował wobec wszystkich policyjne dozory.

Za włamanie grozi do 10 lat więzienia, natomiast za paserstwo od 3 miesięcy do 5 lat pozbawiania wolności. (g)

Fot. arch. Policji

Na zdjęciu: Policja udostępniła zdjęcia sprawcy z kamer monitoringu. 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Zlo... to,
2016-09-14 00:06:39
Brawo Policja i tak trzymac !
Praca
2016-09-13 11:56:27
Znajomy, koleżanka partnerki, widać, że to niezła patologia. Tylko uczciwa praca popłaca.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA