czwartek, 09 kwietnia 2020.
Strona główna > Wiadomości > Złamali zasady kwarantanny. Staną przed sądem

Złamali zasady kwarantanny. Staną przed sądem

Złamali zasady kwarantanny. Staną przed sądem
Data publikacji: 2020-03-25 16:30
Ostatnia aktualizacja: 2020-03-25 18:27
Wywietleń: 1669 448746

Niestety nie wszystkie osoby objęte kwarantanną stosują się do obowiązujących przepisów i wychodzą z domu narażając tym samym innych na ryzyko potencjalnego zarażenia koronawirusem. Do takiego złamania prawa doszło w ostatni weekend w Kołobrzegu.

Policjanci kontrolując adresy osób objętych kwarantanną nie mogli nawiązać kontaktu z kobietą i mężczyzną. Funkcjonariusze ustalili, że oboje byli w jednym ze sklepów. Niezwłocznie powiadomili państwowego inspektora sanitarnego oraz sporządzili dokumentację do wniosku o ukaranie. Nie stosującym się do obowiązującej kwarantanny grozi teraz kara ograniczenia wolności i wysoka grzywna.

kwarantanna plakat

Ponadto policjanci sporządzili dokumentację procesową wobec dwóch przedsiębiorców, którzy wbrew obowiązującej kwarantannie prowadzili działalność. W pierwszym przypadku były to usługi gastronomiczne, gdzie pomimo obowiązującej kwarantanny lokal był czynny, a w drugim - zarządca kompleksu hotelowego udostępniał m.in. baseny hotelowe.

(ip)

Fot. Dariusz GORAJSKI

Czy wprowadzone przez rząd nowe zasady bezpieczeństwa skutecznie ograniczą rozprzestrzenianie się epidemii koronawirusa w Polsce?

Komentarze

@Pregierz
TVP Ci nie powie że to Twoi idole z Morawieckim na czele doprowadzili do wybuchu epidemii w Polsce nie zamykając na czas granic państwowych
2020-03-25 18:16:06
@agata
Ile razy na dzień mierzysz temperaturę ? A wiesz ,że to nic nie daje ?
2020-03-25 18:05:13
merk
Właśnie. Najpierw wprowadza się stan nadzwyczajny w państwie a potem nakzy i zakazy.Tyle w temacie pislandu.
2020-03-25 17:56:34
agata
DO SKLEPU POWINNY BYC WPUSZCZANE TYLKO OSOBY KTÓRE MAJĄ MIERZONĄ TEMPERATURĘ PRZEZ OCHRONĘ SKLEPU
2020-03-25 17:46:44
Państwo raczej nie ma racji...
Ustawa niższego szczebla nie moze być niezgodna z Konstytucją! Od tego kiedy państwo może zawiesić prawa obywatela chyba jasno w ustawie określili!!! A teraz mamy więcej zakazów i obostrzeń niż w 1981 !!! A.. nic się nie wydarzyło???? Niech wprowadzą jakiś Stan Nadzwyczajny i wtedy wszyscy muszą diostosować się i koniec! Co to za państwo gdzie .. nie mogę wyjść na ulicę bo??? , nie mogę iść i kupić rowerka dla dziecka bo?????? No, bo jajco jak mawiał klasyk.
2020-03-25 16:55:54
Pręgierz
Powinni zostać nie tylko pouczeni ale wyznaczeni do prac społecznych w szpitalach zakaźnych.Może by zrozumieli na co narażają innych i siebie samych,swoje rodziny. A co z tym szefem zarządzania kryzysowego w Kołobrzegu co pojechał do Egiptu.Chyba też ma kwarantannę? Nawet nie pytamy jaka opcja rządzi w tym mieście :) dobrze że nie rządzą państwem