poniedziałek, 25 maja 2020.
Strona główna > Wiadomości > Złamał zasady kwarantanny. Mieszkaniec powiatu gryfickiego ukarany grzywną 20 000 złotych

Złamał zasady kwarantanny. Mieszkaniec powiatu gryfickiego ukarany grzywną 20 000 złotych

Złamał zasady kwarantanny. Mieszkaniec powiatu gryfickiego ukarany grzywną 20 000 złotych
Data publikacji: 2020-04-05 11:10
Ostatnia aktualizacja: 2020-04-07 20:07
Wywietleń: 8869 450201

Zachodniopomorscy policjanci codziennie sprawdzają czy osoby zobligowane przez służby sanitarne do pozostawia w wyznaczonym miejscu stosują się do tego. - Każda osoba objęta kwarantanną domową, musi być odpowiedzialna by nie narażać innych na ryzyko. Niestety, nie wszyscy rozumieją powagę sytuacji - informuje podkom. Anna Gembala z KWP w Szczecinie.

- Mieszkaniec powiatu gryfickiego złamał zasady domowej kwarantanny, gdyż nie przebywał we wskazanym przez siebie miejscu. Na tej podstawie Powiatowy Inspektor Sanitarny z Gryfic w drodze decyzji administracyjnej nałożył na tego nieodpowiedzialnego mężczyznę grzywnę w wysokości 20 000 złotych - mówi podkom. Anna Gembala.

Kara podlega natychmiastowej wykonalności z momentem doręczenia i powinna być zapłacona w terminie 7 dni.

Policja przypomina, że osoby objęte kwarantanną mają obowiązek przebywać w miejscu kwarantanny i stosować się do zaleceń służb sanitarnych. Wobec osób, które nie stosują się do kwarantanny są wyciągane surowe konsekwencje!

(ip)

Fot. pixabay.com

Komentarze

rot
Jak widzę większość komentujących to ciołki, nie odróżniające kwarantanny podejrzanych o zarażenie wirusem od zwykłej izolacji zdrowych.
2020-04-07 19:41:03
re: brawo policja...
A ty jesteś warchołem jakiej narodowości? Pochwal się tchurzu.
2020-04-07 19:36:23
SromotnikBezwstydny
Kaczy vicekpremier Gowin ogłaszł swoja rezygnację w rządowej ,dofinansowanej 2 mld zł,w towarzystwie całej swojej "partii -6-7 osób stłoczonych na 1,5m2 przed mikrofonem...bez masek, bez rękawic , łamiąc wszystkie ustawy i tarcze antykoronnowirusowe swoich mocodawców -kaczystów!
2020-04-06 17:26:41
Zagrożeni
Ten człowiek naruszył bezpieczeństwo i zagroził zdrowiu i życiu innych.Karać surowo
2020-04-06 14:56:25
Antoni
Trochę życzliwości i panoszy się złośliwość :) Oczywiście nic nie musisz zmieniać. Sugerowałem jedynie, że ktoś robi to intencjonalnie. Pozdrawiam
2020-04-06 13:54:41
Jarun
Ale się pampersy rozgadały. Kaszka manna wystygnie.
2020-04-06 12:48:02
Antoni do Antoniego
Przyjacielu nie podszywam się pod Twój nick. Pisze tak od co najmniej 6- ściu lat, a że pracuję za granicą , to ostatnimi czasy rzadko występowałem.Mam nadzieję ,że nie przynoszę Ci wstydu. Na pewno nie jestem trollem . Niektórzy nie wytrzymują ciśnienia dobrze użytych argumentów i dlatego Nas obrażają. Nie martw się, prawda zwycięży.Jak chcesz mogę się odróżnić i będę pisał jako św. Antoni, bo tematy religijne nie są mi obce.
2020-04-06 09:30:34
=
90% wpisów to głupoty Ludzie nie wiedzą o co chodzi i się wypowiadają. Karę nakłada sanepid a nie policja w czasach epidemi a takie mamy może takową nałożyć. Kwarantanna dla osób potencjalnie zarażonych jest najprostsza forma ochrony ludności przed wirusem a łamiąc ją naraża się wiele osób na ryzyko zarażenia i ewentualnej śmierci w jego wyniku. Ludzie piszący że reżim wprowadzony i karać ludzi chodzących samotnie chyba nie znają róznymicy między obowiązkowa kwarantanna a ograniczeniami dla zdrowych.
2020-04-06 07:40:42
Antoni
Przecież ten mało mądry obywatelel musiał specjalnie opuścić miejsce zamieszkania, skoro dostał tak duża karę ale nie najwyższą. I to musiał być świadomy, że dostanie mandat, gdzie wszyscy są prędzej czy później kontrolowani. Nie rozumiem Waszego braku logiki. W taki sposób jaki sugerujecie działania, funkcjonuje już ruch drogowy i powinniście wiedzieć jak to wygląda w Polsce gdzie są niskie kary, a jak w krajach Skandynawskich z wysokimi mandatami i rozsądna społecznością. Tłumaczycie winnych, to wy lada jak byście siebie tłumaczyli. Potrafię przestrzegać przepisów i chcę weryfikacji i to nawet jak trzeba z tak wysokimi mandatami jak czytamy. Ciężko żebyście wyciągnęli wnioski ale spróbowałem :)
2020-04-06 05:28:09
Gość
Dalej głosujcie na PIS o 3000 brutto możemy zapomnieć jak 2600 brutto zetną mi w pół to nie wiem czy mi starczy do 10-ego.
2020-04-06 00:40:05
Kalafior
Nakładając grzywnę w tak idiotycznej wysokości tenże inspektor to rasowy PiSuar. Nie pochwalam tego co zrobił obywatel objęty kwarantanną, ale 20 tys.? Zwróci uwagę prezesa. Będzie wojewódzkim. Lol
2020-04-05 22:59:08
Antoni
Wszyscy jesteście najmądrzejsi :) Pierwszy raz ktoś podszywa się pod ten sam nick co mój. To chyba wyróżnienie, Polacy hejtujacy narodzie?
2020-04-05 22:10:13
Jo
Nalozona kara jest nielegalna I nie moze byc zastosowana w stosunkh do nikog tylko dlatego ze nikt nie ma prawa Kazan siedziec ci w domu dopuki nie zostanie wprowadzony stan nadzwyczajny
2020-04-05 21:37:17
@kibic
Ile masz lat ,że się czepiasz tych , którzy po 60 dbaja o zdrowie . Kibic ? Może z browarem pod tv siedzisz i czekasz na zawał . Może jesteś zazdrosnym inwalidą albo zwyczajnym leniem . Niektórzy o kijkach chodzą po zakupy , albo jeżdżą rowerem , bo kręgosłup ich boli . Chcesz ich za to karać ?
2020-04-05 20:56:26
kibic
kiedy zaczną karać tych wszystkich ,,sportowców" po 60tce,którzy biegają,chodzą z kijkami czy jeżdżą na rowerach???
2020-04-05 19:33:08
jab
Co ten "go' wypisuje - pewnie wyznawca totalnych ! Testy nie wykażą choroby natychmiast tylko przynajmniej po tygodniu od zarażenia. Taki jest cykl rozwoju choroby.
2020-04-05 19:26:03
popijajać kawkę.. do Antoni
A kto cię tu obraził ? To ,że nie potrafisz pisać po polsku to obraza ??
2020-04-05 17:39:03
@ Antoni
Tłumaczą się, albo słabi , albo opłaceni za wpis, tak jak TY !.Zobacz jak poradziła sobie Dania , a nie wspierasz tą "dojną zmianę" ,która sprowadzi nas na dno , a nawet je przebije ...idę o każdy zakład stajesz?? Pogadamy w wakacje , jak już Kaczor nie będzie miał czym "bąka puścić"...
2020-04-05 17:31:32
Antoni
Nie jestem trollem, ale widzę jak bezradni są ludzie bez argumentów. Co masz do zaproponowania mały człowieczku oprócz obrażania innych ?
2020-04-05 16:23:58
Gg
Do go. Niestety trzeba zamykać. Choroba potrafi SIĘ ujawnić dopiero po tygodniu.
2020-04-05 15:24:40
Dom
Złamał niech płaci zero litości
2020-04-05 15:13:31
Go
Można zrobić testy, zamiast zamykać ludzi w ich domach. Pisowskiemu reżimowi brak logiki. Tylko zastraszyć i ukarać! Chory kraj !
2020-04-05 14:46:54
Olek
Gdy sprawa trafi do Tulei, policjanci mają przechlapane.
2020-04-05 14:10:52
@ Antoni
Reżim partyjny przez ciebie przemawia nabyty w "czasach komuny" , ale PISowskie grosiny za WPIS NA FORUM NIE ŚMIERDZĄ PRAWDA?? wasz koniec już widać na horyzoncie ...:))
2020-04-05 13:50:00
@Przemek
Masz rację . Tylko z tym batożeniem przesadzasz , bo to stwarza dodatkowe zagrożenie dla zdrowia również katów . Jak jesteś taki chetny do bicia - może zacznij trenować MMA ?
2020-04-05 13:34:25
do Przemka
Zapomniałeś o instytucji komornika.
2020-04-05 13:26:25
Antoni
Wyposażyć gościa w środki ochrony osobistej i niech wymieni zapaskudzoną pieluchę osobom potrzebującym w domu opieki społecznej.To uszanuje pracę innych.
2020-04-05 13:23:08
Trzeba ratować pozostałości budżetu jak się da
.
2020-04-05 12:35:02
Przemek
I co jak nie zaplaci?sadzicie go za kraty?to my podatnicy bedziemy utrzymywacdarmozjada.ja mam lepsze kary ale nikt szarego czlowieka nie poslucha zaczynajac od 20 batow kiedys chlosta byla skuteczna teraz tez by byla ja sie zglosze do lania takich delikwentow i nie ma litosci i dla nikogo bo tu teraz jest gra o ludzkie zycie a nie debili kladzacych lache na to
2020-04-05 12:29:05
cyt
Kontrolować nie tylko parki, na osiedlach i przedmieściach Szczecina wycieczki rowerowe, biegi odbywają sie w najlepsze. A przecież tu każdy ma swoją przestrzen przy domu, nie to co w blokach. Policji polecam Osów, Bezrzecze, krzekowo, Warszewo.
2020-04-05 12:27:00
Tak trzymać
Karac palantów
2020-04-05 12:21:47
Antoni
Słusznie! Tak u nas powinno się weryfikować prawo. Robi się różnie, bo długo poucza się łamiących prawo, a Ci oczywiście w zdecydowanej większości wykorzystują kłamstwa i grę słowną w stylu, że niewiedzieli czy co to za prawo itp. Oczywiście później sprawa trafia do polityki i często któraś opozycja gra na nosie rządu (celowo nie używam nazw partii!) chcąc udowodnić, że demokracja jest łamana. Tak coraz częściej funkcjonuje nasze "nowoczesne" Panstwo. Chyba nie tędy droga!
2020-04-05 12:19:46
Pytam
A co z prezydentową i jej spotkaniu online, w którym w jednym pomieszczeniu przebywało znacznie więcej osób niż dopuszczalne? Czy ta kobieta jest ponad prawem?
2020-04-05 12:16:04
I brawo Policja ! Tak postępować.
Z polskim warcholstwem tyjko tak.
2020-04-05 12:14:41