czwartek, 05 grudnia 2019.
Strona główna > Wiadomości > Zjednoczona lewica wchodzi do gry

Zjednoczona lewica wchodzi do gry

Zjednoczona lewica wchodzi do gry
Data publikacji: 2019-07-22 16:06
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-26 14:45
Wywietleń: 1692 404295

Mamy te same wartości i podobne programy - deklarowali szczecińscy przedstawiciele Sojuszu Lewicy Demokratycznej, Wiosny Biedronia oraz partii Razem, czyli trzech lewicowych ugrupowań, które wspólnie wystartują w najbliższych wyborach parlamentarnych. Z dziennikarzami spotkali się na Jasnych Błoniach.

- Wszystkie animozje są już poza nami - stwierdziła Małgorzata Prokop - Paczkowska, koordynatorka inicjatywy Roberta Biedronia w naszym regionie. - Trzy połączone siły dają wielką nadzieję, abyśmy walczyli o Polskę demokratyczną, tolerancyjną i sprawiedliwą. Związek z rozsądku, jak pokazuje życie, często jest trwalszy i daje lepsze efekty niż małżeństwo z szalonej miłości. Zapraszamy do współpracy wszystkie postępowe organizacje z naszego województwa, ruchy miejskie.

Sebastian Bednarski, szef struktur partii Razem w naszym regionie, stwierdził, że duopol Prawa i Sprawiedliwości oraz Platformy Obywatelskiej zaczął być destrukcyjny dla Polski. Dlatego, jego zdaniem, potrzebna jest świeża trzecia siła, która wprowadzi tematy takie jak redystrybucja dóbr, środowiska LGBT, walka z ociepleniem klimatu.

- Akurat w zachodniopomorskim wzajemnie się szanowaliśmy i nie mamy się za co wzajemnie przepraszać -  dodawał Dariusz Wieczorek, lider regionalnego SLD. - To początek nowego projektu. Trzeba myśleć o przyszłości lewicy - także na wybory samorządowe, prezydenckie. Lewica jest Polsce potrzebna. Widzimy, co się stało cztery lata temu. Gdy lewicy zabrakło, jedno ugrupowanie zdobyło bezwzględną większość. A dla demokracji to jest złe.

Bednarski przekonywał, że lewica nie kandyduje przeciwko PiS-owi, ale z własnym pomysłem na Polskę.

- Teraz już nie powinno być takiej retoryki, że jedynym punktem programu jest odsunięcie PiS od władzy - podkreślał Wieczorek. - To nie jest w ogóle ten cel. Naszym celem jest wizja przyszłości. Nie ulega jednak wątpliwości, że między ugrupowaniami opozycyjnymi zostanie zawarty pakt o nieagresji. Zakładam, że te trzy bloki - PO, PSL i lewica - nie będą się atakować, że będzie to kampania spokojna i partnerska. Jeżeli te ugrupowania znajdą się w polskim Sejmie, to zakładam, że będą dalej ze sobą współpracować.

Pierwszą wspólną inicjatywą lewicy jest marsz przeciwko nienawiści w Białymstoku w najbliższą sobotę. W piątek wieczorem w Szczecinie ma odbyć się manifestacja poparcia dla marszu.

Nazwiska kandydatów, którzy znajdą się na liście wyborczej, na razie są negocjowane. Nie wiadomo też, czy lewica wystartuje  jako koalicja - co będzie wymagało przekroczenia 8 % poparcia - czy z jednej listy, na przykład SLD, i wtedy do dostania się do Sejmu wystarczy 5 %.©℗

(as)

Na zdjęciu: Dariusz Wieczorek, Małgorzata Prokop - Paczkowska i Sebastian Bednarski liczą na dobry wynik lewicy.

Fot. Dariusz GORAJSKI

Komentarze

jerzy
Tylko lewica! PiS ciągnie do średniowiecza,ciemnoty,kruchty i wojen... TlLewica jak najszybciej!
2019-07-26 13:59:21
do Wawrzek
Już taki jeden w IKEI też pisał podobne bzdury i teraz nie ma pracy. Ale bezrobocie też jest dla ludzi, nawet dla katooszołomów.
2019-07-24 09:00:21
@ Wawrzek
a kogo obchodzi jakaś biblia - zbiór baśni i mitów, źródłem prawa w Polsce jest KONSTYTUCJA
2019-07-24 07:49:42
Czytelnik
Młodzieżówka ruszyła z hejterskimi wpisami. Czy tam nad nimi nie ma nikt kontroli? W Polsce obowiązuje konstytucja i przepisy prawa. Każdy uprawniony może kandydować więc dlaczego nie wystarczy im po prostu głosować na kogoś innego a muszą opluwać na portalach? No już tacy są i dlatego nie oddam na nich głosu. Za tę hejterskość!
2019-07-24 07:41:09
Phi
Lewica zza przyciemnionych szyb limuzyn
2019-07-24 06:25:36
Prawdziwa Lewica
To przemalowańce są a nie lewica. Prawdziwa lewica jest lewicowa i ideowa.Przebierają nóżkami do władzy ale trudno przecież wiadomo że nie zostaną wybrani
2019-07-24 06:08:17
Zdziwieni
Co to za czasy że lewica to bogacze. Dlaczego nam nie brakuje lewicy ani w Sejmie ani w Senacie ani w życiu? Bo społecznie nie jest potrzebna, nie rozwiązuje żadnych ludzkich spraw. Tylko takie gadanie by gdzieś się zaczepić.Jaki społeczny problem zwyczajnych ludzi rozwiązuje lewica??
2019-07-23 23:50:17
Wawrzek
Biblia pokazuje wyraźnie co to jest sodomia, skąd się bierze i jak należy ją zwalczać- Nie zagłosuję na sodomitów.
2019-07-23 11:08:27
beata
Brakuje Lewicy w polskim Sejmie, oby się udało
2019-07-23 10:09:51
Już dość was było za UB i SB.
Wynoście się ze Szczecina.
2019-07-23 08:56:05
brawo
Będzie trzecia siła w sejmie dla równowagi. Mają mój głos.
2019-07-23 07:29:51
Panie Wieczorek
I z PZPR-em w latach Komuny... tez sie Zjednoczylisci - i Co to dalo ???
2019-07-23 00:24:21
Myśl
Jeśli panu Biedroniowi nie szkoda Wiosny i panu Zandbergowi Razem, to niech idą w jednym rzędzie z SLD. A raczej SLD przodem, bo tam sami PZPR'owscy starzy 'wyjadacze'.
2019-07-22 23:25:11
Do... "PO_papranego" z 18:44:22
Zamiast wypisywac Pisswinstwa, to wal jak najszybciej do Prokuratury z tymi PO_mowieniami... a nie baw sie w "Zgaduj-zgadule" ?? A Wieczorek jak zwykle obiecuje i na po-dwieczorek ze jak "ewentualnie wygramy" (?) to PO-nownie stary S-ocjalizm L-udziom D-amy... i go znow szybko PO-wprowadzamy / ???
2019-07-22 23:14:54
Oto 22 lipca
PKWN w calej okazlosci. Z Bialegostoku do Lublina. Mafest lipcowy
2019-07-22 22:20:27
:)))
Dajcie Magdalene Filiks na czołowe miejsca to wynik gwarantowany ,szkoda ze nie ma jej na liscie PO/N ;-( @cdn-powiedz to jedynej slusznej partii kilkadziesiad osob z rodowodem pzpr .....
2019-07-22 21:11:39
Ta ruda
Ta ruda pani była już w paru ugrupowaniach i to zawsze oznaczało jedno: PORAŻKĘ tak będzie i tym razem. Wieczorek, Christowa OK ale po co im ta ruda, która nigdy nie wygrała i nie wygra?
2019-07-22 20:50:04
znana
w powiedzeniu prawda mówi że rude to fałszywe , uwaga!
2019-07-22 20:27:34
W demokracji
wygrywa większość, jeśli kieruje się swój program do mniejszości to należy oczekiwać adekwatnych wyników. Ja pamiętam i są nagrania z lat 90/2000 gdy politycy SLD opowiadali sobie kawały o "pedałach" - także ludzie którzy są na tym zdjęciu...
2019-07-22 20:13:44
kibic
zjednoczona co?! PRECZ Z KOMUNĄ!!!
2019-07-22 19:29:13
Pisświnia
Kaczor uważa wszystkich za złodziei. PiSświnizm robi to samo. Będzie tak, że przekazanie zysków na rozwój nowych technologii, będzie traktowane jako ucieczka od podatków. Wykupienie pakietu zdrowotnego dla pracowników, w/g PiSświnizmu, będzie oznaczało zwykłe złodziejstwo, bo to też mniejsze podatki. I tak, z jednej strony PiSświnizm da "plus" ociężałym umysłowo swym wyborcom a z drugiej będzie okradał tych, którzy zapie...ją na tych z dysfunkcją mózgu.
2019-07-22 18:44:22
Tęczowy Kurier
Od wtorku zatrąbimy na ... piątkową manifę.
2019-07-22 18:33:02
Precz z komuną!
Ileż można...
2019-07-22 18:21:11
kangur
Towarzyszu Wieczorek,godnie uczciliście jedną z najbardziej haniebnych dat w dziejach Polski.22 lipca 1944 roku został ogłoszony,a wydrukowany w Związku Sowieckim Manifest PKWN(Polskiego Komitetu Wyzwolenia Narodowego)Wskazaliście w tym dokumencie służalczą rolę PZPR wobec Moskwy.Mimo tego,że wiedzieliście o dziesiątkach milionów osób zamordowanych przez komunistów.Tę haniebną rocznicę świętowaliście przez 45 lat,narzucając ją społeczeństwu,które nigdy was nie aprobowało.Wybory to był kabaret,a wszyscy którzy się z wami nie zgadzali byli eliminowani(mordowani,torturowani,wyrzucani z kraju i z pracy)Towarzyszu Wieczorek,gdybyście mieli choć krztynę honoru to byście się nigdy nie pokazywali i odzywali.MAMY DOŚĆ WASZYCH ZBRODNICZYCH RZĄDÓW!!!NIGDY NIE POUCZAJCIE POLAKÓW JAK MA WYGLĄDAĆ DEMOKRACJA!!!TAM GDZIE SIĘ POJAWIACIE,TAM BIEDA,CIERPIENIE,BÓL I ŁZY.NIGDY WIĘCEJ KOMUNIZMU!!!
2019-07-22 18:10:00
Manifestacja poparcia marszu
Dobra inicjatywa.Moze zniweluje to troche smrod mateckiego,ktory rozprzestrzenil sie juz poza nasza cierpliwosc.
2019-07-22 17:50:06
Sierp , młot i miliony.
To żałosne lewackie towarzystwo ma niejasne powiązania z Rosją. Wieczorek i inni mogą osiągnąć sukces , bo mają wielka kasę. Czy Wieczorek podzieli się swoimi milionami z innymi ?
2019-07-22 17:39:12
czytam
O Matko !
2019-07-22 17:33:06
O k....
Spieprzam.
2019-07-22 17:14:22
Czas na zmiany
Mam nadzieję że lewica zwycięży
2019-07-22 16:58:48
Hhhh
Żałosne cynicznie ludziki.
2019-07-22 16:49:09
wyborca
Do ilu partii doklei się pni Paczkowska? Za cztery lata za kim będzie biegać, bo wiadomo, że na Wiejską jej nie wybiorą?!
2019-07-22 16:34:32
cdn
precz z komuna