Niedziela 01 sierpnia 2021r. 
REKLAMA

Zimowy Cross Bociana po raz trzeci

Data publikacji: 2018-12-30 15:03
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:29
Zimowy Cross Bociana po raz trzeci
 

W strugach deszczu, po błocie i leśnych wykrotach około dwustu biegaczy rywalizowało w III Zimowym Crossie Bociana rozgrywanym na terenie Nadleśnictwa Czarnobór. Cross rozgrywano w trzech konkurencjach: nordic walking, bieg na 5 i 10 km.

- Warunki są bardzo trudne, niemal ekstremalne - mówi leśnik, Maciej Wiórek, współorganizator biegu. - Śniegu nie ma nawet na lekarstwo, ale za to błota i innych „atrakcji” deszczowych mamy po dostatkiem. To biegaczy nie odstraszyło, jeszcze dziś niektórzy zgłaszali swój akces do biegu.

Pierwsi na trasę wyruszyli kijkarze. Pokonali 5 km. Zwyciężył Białorusin Andrzej Dziedziewicz.
- Przyjechałem do kolegi, wystartowałem w zawodach – mówi zwycięzca. - Bardzo lubię chodzić z kijkami. A tej trasy to wam zazdroszczę, tyle atrakcji na takim odcinku dawno nie widziałem.

Po zakończeniu rywalizacji nordic walking wystartowali biegacze na trasy 5 i 10 km. W biegu na 5 km wśród panów tryumfował Igor Siódmiak ze Szczecinka, a wśród pań Agnieszka Kaczor z Debrzna. Zwyciężczyni po raz pierwszy uczestniczyła w Crossie Bociana i jest zachwycona trasą.
- Będę śledzić zapowiedzi i wiosną na pewno przyjadę na Bieg Bociana, a potem na Cross Zimowy – zapewniała Agnieszka Kaczor.

Dystans 10 km najszybciej wśród panów pokonał Sylwester Szymański z Barwic.
- Jestem dość wytrawnym biegaczem, ale dzisiejsze warunki zmusiły mnie do maksymalnego wysiłku – twierdzi biegacz. - Zaliczyłem jedną wywrotkę i kilka zachwiań. Dziś na tej typowej dla crossu trasie trzeba było bardzo uważać.

Spośród pań najszybciej dystans 10 km pokonała Kamila Werner ze Szczecinka.

Wszyscy biegacze i kijkarze uczestniczyli w losowaniu nagród przygotowanych przez organizatorów: Nadleśnictwo Czarnobór i Team Biegowy Szczecinek.

Tekst i fot.: (bar)

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ