poniedziałek, 30 listopada 2020r.

Zimowe ptakoliczenie

Data publikacji: 2017-01-29 22:34
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:27
Zimowe ptakoliczenie
Fot. PAP/Marcin Bielecki  

Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Ptaków oraz Koło Naukowe Zoologii Kręgowców "Wąsatka" Wydziału Biologii Uniwersytetu Szczecińskiego zorganizowało w weekend spacer w ramach trwającego w Szczecinie "Zimowego Ptakoliczenia". Celem akcji jest policzenie ptaków, które zamieszkują i spędzają zimę w bliskim towarzystwie człowieka, czyli w miejskich ogrodach i parkach.

Uczestnicy spacerów ornitologicznych uczą się również rozpoznawania ptaków oraz odkrywania miejsc, w których najłatwiej je obserwować, a także zasad prawidłowego pomagania ptakom zimą. Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Ptaków na podstawie wyników obserwacji przygotowuje zestawienie ptaków najliczniej spotykanych o tej porze roku w parkach i ogrodach.

Fot. PAP/Marcin Bielecki

Komentarze

CYWILIZACJA WRACA?
2017-01-30 12:30:51
Do "cwir cwir". Mysle, ze maja swoje sposoby liczenia ptactwa. A jak sie pomylka zdarzy to ja wyprostuja. Napewno jednak nie poprzez wymordowanie ilosci jakby wybiegajacej poza ilosc wpisana na papier. Bardzo dobrze jest ze jest mlodziez, a nawet dzieci, w dobrym nastawieniu wobec ptactwa. Ze ptactwo i zwierzyna w ogole zasluguja na to aby je lubic, pomagac i chronic. Ze ICH (zwierzat) ZYCIE JEST TAK SAMO KONIECZNE DLA ZYCIA NA ZIEMI JAK ZYCIE CZLOWIEKA. Nie rzadko umysly nasze ludzkie nadazaja za rozwojem wiedzy w podstawach trwania zycia na ziemi. Zatrzymalismy sie czasem jakby na epoce kamienia lupanego. ZMIENMY TO. Przy pomocy tych, ktorzy juz teraz sa fajnymi ludzmi i szansa dla normalnego swiata. W ktorego trwanie czasami powatpiewamy.
ćwir ćwir
2017-01-30 07:41:28
A skąd oni wiedzą, że kolega obok już nie policzył jakiegoś ptaka? ;)

Dodaj komentarz

HEJT STOP


Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ