niedziela, 26 stycznia 2020.
Strona główna > Wiadomości > Zielone serce miasta. Kiermasz ogrodniczy

Zielone serce miasta. Kiermasz ogrodniczy

Zielone serce miasta. Kiermasz ogrodniczy
Data publikacji: 2016-04-23 09:18
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:00
Wywietleń: 2593 129022

Kiermasz ogrodniczy z kwiatami, krzewami, drzewami i wszystkim, co służy ich pielęgnacji oraz ekspozycji. Targi ekologicznych produktów: od soków, przez bezglutenowe ciastka, po nalewki i polskie wina. Do tego porady architektów krajobrazu i ogrodników, a też m.in. warsztaty z robienia cukierków. To w Szczecinie - trzeba zobaczyć!

Wprawdzie tylko przez weekend, ale jednak: na pl. Żołnierza Polskiego i pl. Lotników znów stanie kwiatowe corso, będzie funkcjonował jarmark ekologicznych produktów oraz tzw. strefa animacji i edukacji. Wszystko to za sprawą wydarzenia pn. „Targi MIASTO OGRÓD - zielony event", jakie z hal wystawienniczych przy ul. Struga na dwa dni - sobotę i niedzielę (23-24 kwietnia) - przeniosą się do serca miasta.

Będzie co oglądać, w czym wybierać, co kupować, a nawet podziwiać. Dla przykładu, na kiermaszu ogrodniczym (pl. Lotników - green market) będzie można zapolować na balkonowe i rabatowe kwiaty oraz byliny, wzbogacić kolekcje ogrodowych lilii i róż. Nie zabraknie także: krzewów i drzew, zarówno ozdobnych, jak i owocowych, ziół przyprawowych (ok. 60 gatunków, w tym aż 15 samej mięty!), a też ogrodowych lamp i mebli, grillów, nawet basenów. Będą stoiska z nawozami, donicami, z kosiarkami, a też z nawierzchniami (granit, gresy, kruszywa, głazy) i ogrodzeniami.

Równolegle będzie czynny jarmark ekologiczny (pl. Żołnierze Polskiego - eco market). Na nim istne mydło i powidło, czyli obok certyfikowanej odzieży z bawełny ekologicznej np. Manufaktura gęsia (przetwory i wędliny), Spiżarnia Szczecińska (dżemy, soki i przetwory sezonowe), a także: produkty wegańskie, czyli sery i pasztety oraz ciastka bezglutenowe, miody z własnej pasieki, Siedliskowe syropy i nalewki, ekologiczna, certyfikowana żywność i takie też zabawki, nawet mazowieckie obwarzanki.

Równie ciekawie się zapowiada również „Strefa animacji i edukacji" (d. aleja kwiatowa). Będzie stoisko energii odnawialnej - informacyjne, choć też z energorowerami i ekologicznym kołem fortuny. Prezentować się będą: Katedra Projektowania Krajobrazu oraz Katedra Ogrodnictwa ZUT (pokazy forystyczne, warsztaty rysunkowe, porady z zakresu ogrodnictwa i architektury krajobrazu), Ogród Dendrologiczny Przelewice oraz Centrum Edukacji Ogrodniczej w Zdrojach (oprócz warsztatów ogrodniczych m.in. również pokazy oraz nauka wyplatania wikliny). Działać będzie Zielony Kombinat (warsztaty dla dzieci), Twórcza Cytrynka - Szczecińska Manufaktura z Pomysłem (warsztaty robienia cukierków), a także ElektroEko z akcją „Kwiat za grat" (wymiana elektroodpadów na sadzonki kwiatów).

Targi MIASTO OGRÓD - zielony event odbywać się będą w sobotę - od godz. 10 do 18, także w niedzielę - w godz. 10-17. Zaprasza MTS oraz nasz „Kurier". ©℗

A. NALEWAJKO

Fot. Dariusz GORAJSKI

Komentarze

Czytelnik Łukasz
No i bardzo dobrze! Oby jak najwięcej takich wydarzeń.
2016-04-23 10:41:29

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
1
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Hardcorowe Serce II

Nekrologi

Sonda

Czy cieszą Cię wiosenne temperatury w styczniu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie