Wtorek, 16 lipca 2024 r. 
REKLAMA

Zielone serce miasta. Kiermasz ogrodniczy

Data publikacji: 23 kwietnia 2016 r. 09:18
Ostatnia aktualizacja: 11 kwietnia 2021 r. 15:51
Zielone serce miasta. Kiermasz ogrodniczy
 

Kiermasz ogrodniczy z kwiatami, krzewami, drzewami i wszystkim, co służy ich pielęgnacji oraz ekspozycji. Targi ekologicznych produktów: od soków, przez bezglutenowe ciastka, po nalewki i polskie wina. Do tego porady architektów krajobrazu i ogrodników, a też m.in. warsztaty z robienia cukierków. To w Szczecinie - trzeba zobaczyć!

Wprawdzie tylko przez weekend, ale jednak: na pl. Żołnierza Polskiego i pl. Lotników znów stanie kwiatowe corso, będzie funkcjonował jarmark ekologicznych produktów oraz tzw. strefa animacji i edukacji. Wszystko to za sprawą wydarzenia pn. „Targi MIASTO OGRÓD - zielony event", jakie z hal wystawienniczych przy ul. Struga na dwa dni - sobotę i niedzielę (23-24 kwietnia) - przeniosą się do serca miasta.

Będzie co oglądać, w czym wybierać, co kupować, a nawet podziwiać. Dla przykładu, na kiermaszu ogrodniczym (pl. Lotników - green market) będzie można zapolować na balkonowe i rabatowe kwiaty oraz byliny, wzbogacić kolekcje ogrodowych lilii i róż. Nie zabraknie także: krzewów i drzew, zarówno ozdobnych, jak i owocowych, ziół przyprawowych (ok. 60 gatunków, w tym aż 15 samej mięty!), a też ogrodowych lamp i mebli, grillów, nawet basenów. Będą stoiska z nawozami, donicami, z kosiarkami, a też z nawierzchniami (granit, gresy, kruszywa, głazy) i ogrodzeniami.

Równolegle będzie czynny jarmark ekologiczny (pl. Żołnierze Polskiego - eco market). Na nim istne mydło i powidło, czyli obok certyfikowanej odzieży z bawełny ekologicznej np. Manufaktura gęsia (przetwory i wędliny), Spiżarnia Szczecińska (dżemy, soki i przetwory sezonowe), a także: produkty wegańskie, czyli sery i pasztety oraz ciastka bezglutenowe, miody z własnej pasieki, Siedliskowe syropy i nalewki, ekologiczna, certyfikowana żywność i takie też zabawki, nawet mazowieckie obwarzanki.

Równie ciekawie się zapowiada również „Strefa animacji i edukacji" (d. aleja kwiatowa). Będzie stoisko energii odnawialnej - informacyjne, choć też z energorowerami i ekologicznym kołem fortuny. Prezentować się będą: Katedra Projektowania Krajobrazu oraz Katedra Ogrodnictwa ZUT (pokazy forystyczne, warsztaty rysunkowe, porady z zakresu ogrodnictwa i architektury krajobrazu), Ogród Dendrologiczny Przelewice oraz Centrum Edukacji Ogrodniczej w Zdrojach (oprócz warsztatów ogrodniczych m.in. również pokazy oraz nauka wyplatania wikliny). Działać będzie Zielony Kombinat (warsztaty dla dzieci), Twórcza Cytrynka - Szczecińska Manufaktura z Pomysłem (warsztaty robienia cukierków), a także ElektroEko z akcją „Kwiat za grat" (wymiana elektroodpadów na sadzonki kwiatów).

Targi MIASTO OGRÓD - zielony event odbywać się będą w sobotę - od godz. 10 do 18, także w niedzielę - w godz. 10-17. Zaprasza MTS oraz nasz „Kurier". ©℗

A. NALEWAJKO

Fot. Dariusz GORAJSKI

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Czytelnik Łukasz
2016-04-23 10:41:29
No i bardzo dobrze! Oby jak najwięcej takich wydarzeń.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA