niedziela, 20 września 2020.
Strona główna > Wiadomości > Zieleń i medycyna

Zieleń i medycyna

Zieleń i medycyna
Data publikacji: 2016-03-26 12:00
Ostatnia aktualizacja: 2019-11-09 17:27
Wywietleń: 1803 125885

Park przy ul. Przygodnej może zyskać patrona. Wnioskuje o to miejscowa Rady Osiedla Gumieńce, która poparła obywatelski projekt o nadanie owej enklawie zieleni imienia dr. Henryka Kompfa, „lekarza skromnego i bardzo zasłużonego dla naszego miasta" - jak napisano we wniosku.

Ledwie kilka lat temu przy ul. Przygodnej - na miejscu dawnej szkółki drzew - powstał jeden z najmłodszych i najbardziej nowoczesnych szczecińskich parków. O funkcji międzyosiedlowej, podobnie jak urządzona niejako po sąsiedzku, bo w rejonie ul. Taczaka, enklawa rekreacyjna. I jak ona - przynajmniej do tej pory - nie ma swego patrona.

Teraz ma szansę go zyskać. Z wnioskiem w tej sprawie do Rady Miasta, a konkretnie Komisji ds. Bezpieczeństwa Publicznego i Samorządności, właśnie wystąpiła RO Gumieńce.

- Pomysł nadania imienia dr. med. Henryka Kompfa na początku marca zgłosiło nam dwoje mieszkańców osiedla. Na ostatnim posiedzeniu nasza Rada zdecydowała się poprzeć ów wniosek. Ostateczna decyzja w sprawie jest w gestii radnych miejskich. O ile pomysł wcześniej uzyska akceptację dwóch resortowych komisji RM - tłumaczy Michał Wilkocki, przewodniczący lokalnego samorządu osiedlowego, a też miejski radny (klub: Bezpartyjni). - Od pewnego czasu widoczna jest w naszym mieście, ze wszech miar słuszna, tendencja do upamiętniania pionierów, zacnych obywateli grodu Gryfa, których już nie ma wśród nas. Ale pozostawili trwały ślad bytności, działalności i trudu włożonego w dźwiganie Szczecina ze zgliszczy. Mieli swój wkład w jego rozwój i tworzenie mieszkańcom warunków do godnej egzystencji. Winniśmy zachować we wdzięcznej pamięci tych pionierów ocalić od zapomnienia: ich oraz ich czyny. Do tego grona bez wątpienia dołączyć należy dr. Henryka Kompfa. ©℗

(an)

Fot. Arleta NALEWAJKO (arch.)

Na zdjęciu: Czy park przy ul. Przygodnej na Gumieńcach zyska patrona? Decyzja w tej sprawie jest w rękach szczecińskich radnych.

Zieleń i medycyna Zieleń i medycyna Zieleń i medycyna

Komentarze

JacuśPlacuś
Zróbcie Park imieniem Kowalskiego. Tak, tak. W pełni zasłużył.Nie tylko tym parkiem.
2016-03-28 21:12:49

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Czytaj także

Na tropie bobra
Pogoda
19
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Solidarność na fasadzie szczecińskiej filharmonii

Nekrologi

Sonda

Czy zaproponowane przez miasto podwyżki opłat i rozszerzenie Strefy Płatnego Parkowania wraz z obniżkami cen w komunikacji miejskiej uzdrowią sytuację parkingową w śródmieściu Szczecina?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie