poniedziałek, 20 stycznia 2020.
Strona główna > Wiadomości > Zieleń i medycyna

Zieleń i medycyna

Zieleń i medycyna
Data publikacji: 2016-03-26 12:00
Ostatnia aktualizacja: 2019-11-09 17:27
Wywietleń: 1683 125885

Park przy ul. Przygodnej może zyskać patrona. Wnioskuje o to miejscowa Rady Osiedla Gumieńce, która poparła obywatelski projekt o nadanie owej enklawie zieleni imienia dr. Henryka Kompfa, „lekarza skromnego i bardzo zasłużonego dla naszego miasta" - jak napisano we wniosku.

Ledwie kilka lat temu przy ul. Przygodnej - na miejscu dawnej szkółki drzew - powstał jeden z najmłodszych i najbardziej nowoczesnych szczecińskich parków. O funkcji międzyosiedlowej, podobnie jak urządzona niejako po sąsiedzku, bo w rejonie ul. Taczaka, enklawa rekreacyjna. I jak ona - przynajmniej do tej pory - nie ma swego patrona.

Teraz ma szansę go zyskać. Z wnioskiem w tej sprawie do Rady Miasta, a konkretnie Komisji ds. Bezpieczeństwa Publicznego i Samorządności, właśnie wystąpiła RO Gumieńce.

- Pomysł nadania imienia dr. med. Henryka Kompfa na początku marca zgłosiło nam dwoje mieszkańców osiedla. Na ostatnim posiedzeniu nasza Rada zdecydowała się poprzeć ów wniosek. Ostateczna decyzja w sprawie jest w gestii radnych miejskich. O ile pomysł wcześniej uzyska akceptację dwóch resortowych komisji RM - tłumaczy Michał Wilkocki, przewodniczący lokalnego samorządu osiedlowego, a też miejski radny (klub: Bezpartyjni). - Od pewnego czasu widoczna jest w naszym mieście, ze wszech miar słuszna, tendencja do upamiętniania pionierów, zacnych obywateli grodu Gryfa, których już nie ma wśród nas. Ale pozostawili trwały ślad bytności, działalności i trudu włożonego w dźwiganie Szczecina ze zgliszczy. Mieli swój wkład w jego rozwój i tworzenie mieszkańcom warunków do godnej egzystencji. Winniśmy zachować we wdzięcznej pamięci tych pionierów ocalić od zapomnienia: ich oraz ich czyny. Do tego grona bez wątpienia dołączyć należy dr. Henryka Kompfa. ©℗

(an)

Fot. Arleta NALEWAJKO (arch.)

Na zdjęciu: Czy park przy ul. Przygodnej na Gumieńcach zyska patrona? Decyzja w tej sprawie jest w rękach szczecińskich radnych.

Zieleń i medycyna Zieleń i medycyna Zieleń i medycyna

Komentarze

JacuśPlacuś
Zróbcie Park imieniem Kowalskiego. Tak, tak. W pełni zasłużył.Nie tylko tym parkiem.
2016-03-28 21:12:49

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Czytaj także

Na tropie bobra
Pogoda
4
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Hardcorowe Serce II

Nekrologi

Sonda

Czy cieszą Cię wiosenne temperatury w styczniu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie