czwartek, 24 maja 2018.
Strona główna > Wiadomości > Zieleń i medycyna

Zieleń i medycyna

Zieleń i medycyna
Data publikacji: 2016-03-26 12:00
Ostatnia aktualizacja: 2018-02-14 21:22
Wywietleń: 1298 125885

Park przy ul. Przygodnej może zyskać patrona. Wnioskuje o to miejscowa Rady Osiedla Gumieńce, która poparła obywatelski projekt o nadanie owej enklawie zieleni imienia dr. Henryka Kompfa, „lekarza skromnego i bardzo zasłużonego dla naszego miasta" - jak napisano we wniosku.

Ledwie kilka lat temu przy ul. Przygodnej - na miejscu dawnej szkółki drzew - powstał jeden z najmłodszych i najbardziej nowoczesnych szczecińskich parków. O funkcji międzyosiedlowej, podobnie jak urządzona niejako po sąsiedzku, bo w rejonie ul. Taczaka, enklawa rekreacyjna. I jak ona - przynajmniej do tej pory - nie ma swego patrona.

Teraz ma szansę go zyskać. Z wnioskiem w tej sprawie do Rady Miasta, a konkretnie Komisji ds. Bezpieczeństwa Publicznego i Samorządności, właśnie wystąpiła RO Gumieńce.

- Pomysł nadania imienia dr. med. Henryka Kompfa na początku marca zgłosiło nam dwoje mieszkańców osiedla. Na ostatnim posiedzeniu nasza Rada zdecydowała się poprzeć ów wniosek. Ostateczna decyzja w sprawie jest w gestii radnych miejskich. O ile pomysł wcześniej uzyska akceptację dwóch resortowych komisji RM - tłumaczy Michał Wilkocki, przewodniczący lokalnego samorządu osiedlowego, a też miejski radny (klub: Bezpartyjni). - Od pewnego czasu widoczna jest w naszym mieście, ze wszech miar słuszna, tendencja do upamiętniania pionierów, zacnych obywateli grodu Gryfa, których już nie ma wśród nas. Ale pozostawili trwały ślad bytności, działalności i trudu włożonego w dźwiganie Szczecina ze zgliszczy. Mieli swój wkład w jego rozwój i tworzenie mieszkańcom warunków do godnej egzystencji. Winniśmy zachować we wdzięcznej pamięci tych pionierów ocalić od zapomnienia: ich oraz ich czyny. Do tego grona bez wątpienia dołączyć należy dr. Henryka Kompfa.

Więcej czytaj w „Kurierze Szczecińskim i e-wydaniu ©℗

(an)

Fot. Arleta NALEWAJKO (arch.)

Na zdj.: Czy park przy ul. Przygodnej na Gumieńcach zyska patrona? Decyzja w tej sprawie jest w rękach szczecińskich radnych.

Zieleń i medycyna Zieleń i medycyna Zieleń i medycyna

Komentarze

JacuśPlacuś
Zróbcie Park imieniem Kowalskiego. Tak, tak. W pełni zasłużył.Nie tylko tym parkiem.
2016-03-28 21:12:49

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
11
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Zwiedzanie z prezydentem
Opóźnienia na szczecińskim dworcu
Otwarcie groty
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Joannie Walczak
W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy
„Mirosław Kwiatkowski niniejszym przeprasza za bezprawne naruszenie dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury, których to naruszeń dopuścił się w treści sporządzonych przez siebie artykułów pod tytułem: – „Biuro nieruchomości w przepompowni”, „Pośredników ci u nas dostatek”, „Wypaczone notarialne umowy”, „Notariusze naginali przepisy”, „Czarna dziesiątka mijającego roku”, „Chwasty tygodnia”, „Pośrednicy drwią z Temidy” oraz „Wyrok na notariusza” opublikowanych w Kurierze Szczecińskim odpowiednio w dniach 23 stycznia 2015 r., 13 lutego 2015 r., 27 listopada 2015 r., 28 grudnia 2015 r., 31 grudnia 2015 r., 9 września 2016 r. oraz 11 października 2016 r., a także stronie internetowej gazety, w których to artykułach zawarto nieprawdziwe i niesprawdzone informacje na temat sposobu świadczenia usług przez Pana Przemysława Rafała Chmurę, w czasie gdy wykonywał on zawód notariusza, oraz o rzekomych nieprawidłowościach, których miał się dopuścić przy świadczeniu tych usług. Mirosław Kwiatkowski zobowiązuje się również do poszanowania dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury.”