Piątek 27 stycznia 2023r. 
REKLAMA

Zgubili się w lesie

Data publikacji: 2017-03-21 12:24
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:32
Zgubili się w lesie
Fot. Ryszard Pakieser  

Policjanci z wałeckiej jednostki wspólnie ze Strażą Leśną odnaleźli w lesie mężczyznę, który wcześniej dzwonił na telefon alarmowy i wzywał pomoc. Szybkie podjęcie działań i lokalizacja 30-latka pozwoliły na wezwanie karetki.

W poniedziałek (20 marca) dyżurny jednostki odebrał telefon alarmowy, w którym usłyszał głos mężczyzny wzywającego pomoc. Rozmówca mówił z trudem.

– 30-latek uskarżał się na ból w klatce piersiowej i mówił, że ma problemy z oddychaniem. Wiadomym było, że jechał rowerem po drodze leśnej w kierunku miejscowości Nadarzyce, gdy nagle bardzo źle się poczuł. Dyżurny uspokajał zgłaszającego i polecił spokojnie oddychać. Natychmiast skontaktował się z Nadleśnictwem Wałcz, pozostając jednocześnie w stałym kontakcie z mężczyzną. W okolice zaginięcia wysłany został patrol policji. Odczytana po chwili cyfra znajdująca się na betonowym słupku w lesie pomogła strażnikom leśnym w szybkiej lokalizacji mężczyzny – informuje mł. asp. Beata Budzyń.

W niespełna 20 minut policjanci wraz ze strażnikami leśnymi byli już w okolicy miejscowości Golce w gminie Wałcz, gdzie znajdował się mężczyzna. Na miejsce wezwano także pomoc medyczną. 30-latka karetką przetransportowano do szpitala.

Podobne zdarzenie miało miejsce dzień wcześniej. Policjanci i strażnicy leśni poszukiwali 17-latka, który wybrał się do lasu i nie potrafił z niego wyjść. Zawiódł także GPS, który miał przy sobie. Mimo słabej baterii w telefonie zdążył jeszcze powiadomić policję, co pomogło w podjęciu szybkich działań. Po około godzinie służby odnalazły zaginionego.

– Przypominamy, aby do lasu zawsze zabierać ze sobą naładowany telefon komórkowy i informować najbliższych o tym, w jaki rejon się wybieramy – apeluje policja. – Pamiętajmy! Słupki w lesie wskazują przedziały leśne, co ułatwia pracę leśnikom. Dzięki informacji ze słupka można z bardzo dużą dokładnością określić, gdzie jesteśmy. A to może okazać się zbawienne.

(p)

Fot. Ryszard Pakieser

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

nowy
2019-04-27 17:19:33
komentarz do komentarza użytkownika LAS wiesz co to baranie jeden hiperwentylacja sądze że nie więc życzę ci tego samego tylko żebyś ty wtedy nie mógł się dodzwonić po żadną pomoc i wtedy zobaczymy czy będziesz taki kozak i w betach leżał
No wlasnie, Dlatego by...
2017-03-21 22:36:18
... jak na razie malej "wycince" tacy PO-mylency Lesni jak i ty... "jak na razie" nie PO-bladzili i nie PO-gineli ! Ale wszystko do czasu !!
LAS
2017-03-21 15:51:26
Jak sie jest chorym to sie lezy w betach a nie gania po sciezkach zdrowia, ktore sa dla zdrowych a szpital jest dla chorych. O.!!!!!
Dlatego, aby...
2017-03-21 14:10:11
...aby nie było zagubień w lesie,PiSdzielczy minister nakazał ciąć puszcze i lasy! Z Puszczy Bukowej już zrobił się małpi gaj. Buczek tuuu, dąbek...taaaam ....i hałdy gałęzi wzdłuż leśnych duktów(co grozi pożarami od niedopałków papierosowych). Zamiast świergotu ptaszyn, słychać jazgot pił spalinowych i ryk gigantycznych traktorów. "Bardzo dobra zmiana".
gopr
2017-03-21 13:19:08
A mało to osób biega samotnie po lesie, z dala od zabudowań. Przecież nie trzeba dużej wyobraźni, aby przewidzieć skutki zasłabnięcia. Pamiętajmy, wyjście do lasu to jak wyjście w góry - trzeba dać znać.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA