niedziela, 19 stycznia 2020.
Strona główna > Wiadomości > Zgłaszaj zielonych przyjaciół

Zgłaszaj zielonych przyjaciół

Zgłaszaj zielonych przyjaciół
Data publikacji: 2015-11-20 07:18
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:46
Wywietleń: 1340 38669

„Nie szukamy drzew najstarszych, najwyższych, najgrubszych, najpiękniejszych, ani najrzadszych. Szukamy drzewa najbardziej kochanego, z opowieścią, drzewa, które pobudza wyobraźnię i jednoczy ludzi" - na takie zgłoszenia do konkursu na Drzewo Roku czeka Klub Gaja. Szansa na wskazanie do tytułu „zielonego przyjaciela" tylko do końca listopada.

To już 14. edycja Drzewa Roku. W dotychczasowych żadne ze szczecińskich drzew nie doszło do finału. Może więc tym razem? Jest na to szansa. Tym bardziej, że...

- Konkurs Drzewo Roku jest okazją do pokazania innym szczególnego, jedynego w swoim rodzaju, ulubionego drzewa, a przez to do zaprezentowania swego środowiska jako wspólnoty ludzi i drzewa. Uczestnictwo w konkursie to także szansa na wypromowanie walorów przyrodniczych, turystycznych i kulturowych swojego miejsca zamieszkania czy regionu - mówi Jolanta Migdał, koordynatorka programu Święto Drzewa. - Konkurs zwraca uwagę na ogromne znaczenie środowiska naturalnego w naszym życiu, poprzez ciekawe drzewa oraz ich społeczne i historyczne dziedzictwo, które należy pielęgnować. Mam nadzieję, że w kolejnych latach coraz więcej drzew będzie brało udział w konkursie, a Drzewo Roku stanie się tradycją angażującą miliony Polaków.

Czy zaangażuje również szczecinian? Oby. Jest bowiem skierowany nie tylko do osób indywidualnych, ale również placówek edukacyjnych, urzędów administracji państwowej i samorządowej, instytucji, organizacji społecznych oraz regionalnych i lokalnych wspólnot mieszkańców.

Formularz zgłoszeniowy oraz regulamin konkursu są dostępne i do pobrania na stronie: swietodrzewa.pl. Będą przyjmowane tylko do 30 listopada 2015 r. Uwaga: drzewa z poprzedniej edycji konkursu, które nie znalazły się w finale, mogą być zgłoszone po raz kolejny.

(an)

Fot. Klub Gaja/ Grzegorz Chwesiuk

Na zdjęciu: Dąb Bolko z Hniszowa w Gminie Ruda-Huta (woj. lubelskie), zdobywca tytułu Drzewo Roku 2015.

Komentarze

gosc
zaglaszam dab przy hotelu sds przy unislawy drzewo ma okolo 80lat
2015-11-20 12:52:34
jj
czy ktos wie ze przyz hotelu SDS na ul unislawy rosnie dorosly DAB niszczeje
2015-11-20 12:12:38
leon 69
Ja zgłaszam do konkursu piękny kasztan- zdrowy, z cudowną koroną rosnący jeszcze na początku tego roku na dziedzińcu Teatru Współczesnego na Wałach Chrobrego, który dzięki decyzji pana dyrektora teatru został w barbarzyński sposób wycięty, gdyż miał tam postawić "piękne" blaszane budy na narzędzia- na razie stoją stare pordzewiałe budy!, a także zgłaszam szereg drzew jakie zostały w zeszłym tygodniu wycięte na terenie ZUT-u przy ulicy Sikorskiego ! proszę uprzejmie o przyznanie nagród tym dyrektorom, rektorom barbarzyńcom za dewastację szczecińskiej przyrody !.
2015-11-20 10:28:23

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
3
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Hardcorowe Serce II

Sonda

Czy cieszą Cię wiosenne temperatury w styczniu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie