piątek, 18 września 2020.
Strona główna > Wiadomości > Zgłaszaj zielonych przyjaciół

Zgłaszaj zielonych przyjaciół

Zgłaszaj zielonych przyjaciół
Data publikacji: 2015-11-20 07:18
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:46
Wywietleń: 1481 38669

„Nie szukamy drzew najstarszych, najwyższych, najgrubszych, najpiękniejszych, ani najrzadszych. Szukamy drzewa najbardziej kochanego, z opowieścią, drzewa, które pobudza wyobraźnię i jednoczy ludzi" - na takie zgłoszenia do konkursu na Drzewo Roku czeka Klub Gaja. Szansa na wskazanie do tytułu „zielonego przyjaciela" tylko do końca listopada.

To już 14. edycja Drzewa Roku. W dotychczasowych żadne ze szczecińskich drzew nie doszło do finału. Może więc tym razem? Jest na to szansa. Tym bardziej, że...

- Konkurs Drzewo Roku jest okazją do pokazania innym szczególnego, jedynego w swoim rodzaju, ulubionego drzewa, a przez to do zaprezentowania swego środowiska jako wspólnoty ludzi i drzewa. Uczestnictwo w konkursie to także szansa na wypromowanie walorów przyrodniczych, turystycznych i kulturowych swojego miejsca zamieszkania czy regionu - mówi Jolanta Migdał, koordynatorka programu Święto Drzewa. - Konkurs zwraca uwagę na ogromne znaczenie środowiska naturalnego w naszym życiu, poprzez ciekawe drzewa oraz ich społeczne i historyczne dziedzictwo, które należy pielęgnować. Mam nadzieję, że w kolejnych latach coraz więcej drzew będzie brało udział w konkursie, a Drzewo Roku stanie się tradycją angażującą miliony Polaków.

Czy zaangażuje również szczecinian? Oby. Jest bowiem skierowany nie tylko do osób indywidualnych, ale również placówek edukacyjnych, urzędów administracji państwowej i samorządowej, instytucji, organizacji społecznych oraz regionalnych i lokalnych wspólnot mieszkańców.

Formularz zgłoszeniowy oraz regulamin konkursu są dostępne i do pobrania na stronie: swietodrzewa.pl. Będą przyjmowane tylko do 30 listopada 2015 r. Uwaga: drzewa z poprzedniej edycji konkursu, które nie znalazły się w finale, mogą być zgłoszone po raz kolejny.

(an)

Fot. Klub Gaja/ Grzegorz Chwesiuk

Na zdjęciu: Dąb Bolko z Hniszowa w Gminie Ruda-Huta (woj. lubelskie), zdobywca tytułu Drzewo Roku 2015.

Komentarze

gosc
zaglaszam dab przy hotelu sds przy unislawy drzewo ma okolo 80lat
2015-11-20 12:52:34
jj
czy ktos wie ze przyz hotelu SDS na ul unislawy rosnie dorosly DAB niszczeje
2015-11-20 12:12:38
leon 69
Ja zgłaszam do konkursu piękny kasztan- zdrowy, z cudowną koroną rosnący jeszcze na początku tego roku na dziedzińcu Teatru Współczesnego na Wałach Chrobrego, który dzięki decyzji pana dyrektora teatru został w barbarzyński sposób wycięty, gdyż miał tam postawić "piękne" blaszane budy na narzędzia- na razie stoją stare pordzewiałe budy!, a także zgłaszam szereg drzew jakie zostały w zeszłym tygodniu wycięte na terenie ZUT-u przy ulicy Sikorskiego ! proszę uprzejmie o przyznanie nagród tym dyrektorom, rektorom barbarzyńcom za dewastację szczecińskiej przyrody !.
2015-11-20 10:28:23

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
17
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Solidarność na fasadzie szczecińskiej filharmonii

Nekrologi

Sonda

Czy zaproponowane przez miasto podwyżki opłat i rozszerzenie Strefy Płatnego Parkowania wraz z obniżkami cen w komunikacji miejskiej uzdrowią sytuację parkingową w śródmieściu Szczecina?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie