Piątek, 12 kwietnia 2024 r. 
REKLAMA

Zgłaszaj zielonych przyjaciół

Data publikacji: 20 listopada 2015 r. 07:18
Ostatnia aktualizacja: 11 kwietnia 2021 r. 15:34
Zgłaszaj zielonych przyjaciół
 

„Nie szukamy drzew najstarszych, najwyższych, najgrubszych, najpiękniejszych, ani najrzadszych. Szukamy drzewa najbardziej kochanego, z opowieścią, drzewa, które pobudza wyobraźnię i jednoczy ludzi" - na takie zgłoszenia do konkursu na Drzewo Roku czeka Klub Gaja. Szansa na wskazanie do tytułu „zielonego przyjaciela" tylko do końca listopada.

To już 14. edycja Drzewa Roku. W dotychczasowych żadne ze szczecińskich drzew nie doszło do finału. Może więc tym razem? Jest na to szansa. Tym bardziej, że...

- Konkurs Drzewo Roku jest okazją do pokazania innym szczególnego, jedynego w swoim rodzaju, ulubionego drzewa, a przez to do zaprezentowania swego środowiska jako wspólnoty ludzi i drzewa. Uczestnictwo w konkursie to także szansa na wypromowanie walorów przyrodniczych, turystycznych i kulturowych swojego miejsca zamieszkania czy regionu - mówi Jolanta Migdał, koordynatorka programu Święto Drzewa. - Konkurs zwraca uwagę na ogromne znaczenie środowiska naturalnego w naszym życiu, poprzez ciekawe drzewa oraz ich społeczne i historyczne dziedzictwo, które należy pielęgnować. Mam nadzieję, że w kolejnych latach coraz więcej drzew będzie brało udział w konkursie, a Drzewo Roku stanie się tradycją angażującą miliony Polaków.

Czy zaangażuje również szczecinian? Oby. Jest bowiem skierowany nie tylko do osób indywidualnych, ale również placówek edukacyjnych, urzędów administracji państwowej i samorządowej, instytucji, organizacji społecznych oraz regionalnych i lokalnych wspólnot mieszkańców.

Formularz zgłoszeniowy oraz regulamin konkursu są dostępne i do pobrania na stronie: swietodrzewa.pl. Będą przyjmowane tylko do 30 listopada 2015 r. Uwaga: drzewa z poprzedniej edycji konkursu, które nie znalazły się w finale, mogą być zgłoszone po raz kolejny.

(an)

Fot. Klub Gaja/ Grzegorz Chwesiuk

Na zdjęciu: Dąb Bolko z Hniszowa w Gminie Ruda-Huta (woj. lubelskie), zdobywca tytułu Drzewo Roku 2015.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

gosc
2015-11-20 12:52:34
zaglaszam dab przy hotelu sds przy unislawy drzewo ma okolo 80lat
jj
2015-11-20 12:12:38
czy ktos wie ze przyz hotelu SDS na ul unislawy rosnie dorosly DAB niszczeje
leon 69
2015-11-20 10:28:23
Ja zgłaszam do konkursu piękny kasztan- zdrowy, z cudowną koroną rosnący jeszcze na początku tego roku na dziedzińcu Teatru Współczesnego na Wałach Chrobrego, który dzięki decyzji pana dyrektora teatru został w barbarzyński sposób wycięty, gdyż miał tam postawić "piękne" blaszane budy na narzędzia- na razie stoją stare pordzewiałe budy!, a także zgłaszam szereg drzew jakie zostały w zeszłym tygodniu wycięte na terenie ZUT-u przy ulicy Sikorskiego ! proszę uprzejmie o przyznanie nagród tym dyrektorom, rektorom barbarzyńcom za dewastację szczecińskiej przyrody !.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA