Czwartek, 22 lutego 2024 r. 
REKLAMA

Ze Świnoujścia do Zakopanego na wózku inwalidzkim

Data publikacji: 22 sierpnia 2016 r. 12:14
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 11:12
Ze Świnoujścia do Zakopanego na wózku inwalidzkim
Bartek Rzońca zakończył swoją wyprawę przez Polskę. Na wózku inwalidzkim pokonał 900 kilometrów ze Świnoujścia do Zakopanego.  

Bartek Rzońca ze Świnoujścia zakończył swoją wyprawę przez Polskę. Cierpiący na dystrofię mięśni wyspiarz pokonał na wózku inwalidzkim 900 km i… już myśli o kolejnej wielkiej wyprawie!

Bartek studiuje geodezję i kartografię na Politechnice Koszalińskiej. To była jego pierwsza tak duża wyprawa. Dwadzieścia dni w słońcu i deszczu. Z jednej strony wielki wysiłek, a z drugiej dreszcz emocji i wspaniałe miejsca do odwiedzenia. W weekend (20-21 sierpnia) Bartek osiągnął cel wędrówki – Zakopane.

Na Podhalu ma rodzinę. Po rajdzie jest zmęczony i odpoczywa gronie rodziny i przyjaciół. Zdradził jednak, że nie chce poprzestać na jednej wyprawie.

– Już myśli o kolejnej, tym razem poza Polską. Chciałby dotrzeć do Chorwacji i po raz pierwszy zobaczyć Adriatyk. We wrześniu Bartek wraca do nauki na politechnice, a obecnie musi odpocząć, wyciszyć się po tych wszystkich wydarzeniach na trasie – mówi „Kurierowi” Damian Ziąber, rzecznik prasowy Promedica24.

Swoją wyprawą świnoujścianin chciał pokazać, że warto walczyć o swoje marzenia. Trasa wiodła przez sześć województw: zachodniopomorskie, lubuskie, wielkopolskie, łódzkie, śląskie oraz małopolskie i obejmowała łącznie 21 miejscowości. Wielkie brawa dla Bartka! ©℗

BaT

Fot. Damian Ziąber

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Świnoujścianka
2016-08-22 19:17:30
Bartku ! Wielkie BRAWA dla Ciebie i Twojego twardego charakteru :) :) :) Życzę powodzenia podczas następnych wyzwań !!!
Fyrg
2016-08-22 14:37:32
No i brawo dla gościa

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA