niedziela, 27 września 2020.
Strona główna > Wiadomości > Zderzenie z tramwajem na pl. Grunwaldzkim

Zderzenie z tramwajem na pl. Grunwaldzkim

Zderzenie z tramwajem na pl. Grunwaldzkim
Data publikacji: 2020-03-09 22:25
Ostatnia aktualizacja: 2020-03-11 09:56
Wywietleń: 1916 446889

Do zderzenia samochodu ciężarowego z tramwajem doszło w poniedziałek około godz. 21.30. Dwie osoby z obrażeniami niezagrażającymi życiu trafiły do szpitala. Motorniczy został opatrzony na miejscu. Zablokowane jest torowisko na ul. Piłsudskiego. Tramwaje kursują objazdami. Od pl. Kościuszki do pl. Rodła jeździ autobus.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że ciągnik siodłowy z naczepą wjechał na torowisko przy czerwonym świetle. I zderzył się z tramwajem linii 1.

Objazdami muszą kursować tramwaje linii 1 (jeżdżą trasą "dziewiątki), 11 i 12 - przez pl. Zwycięstwa i Bramę Portową, a 5 - przez Bohaterów Warszawy w obu kierunkach.

(sag)

Fot. Facebook - Suszą! Szczecin

Komentarze

niestety
To są skutki wpuszczania ciężarowych zawalidróg do śródmieścia
2020-03-11 08:31:56
Precz z tirami
Może w końcu Prezydent Szczecina przyjrzy się dogłębniej tematem tirów jadących tranzytem przez Szczecin z Niemiec -Lubieszyn lub w drugą stronę w ilości kilku tysięcy w ciągu doby co skutkuje niszczeniem dróg oraz środowiska o które tak chcemy dbać.
2020-03-10 15:01:59
Nie źle walnął
"Siła uderzenia była tak duża, że tramwaj wypadł z torów. - Dwóch poszkodowanych pasażerów trafiło do szpitala..."
2020-03-10 13:54:17
Ch.eng
Niby do wszystkiego można się przyzwyczaić, ale to co zrobiono z tym placem to skandal. Czemu ma służyć wyłączenie pasa między Rajskiego a Śląską w stronę Jagiellońskiej,dlaczego tylko że środkowego mogę skręcić Śląską, może zrobić tam rekreację z palet, szkoda nie wykorzystać tego miejsca, choćby po warszawsku.
2020-03-10 13:20:38
brawo redakcja ! zgr-edo
opisane zdarzenie dotyczy ciągnika siodłowego z naczepą, a nie jakiego 'tira'. Te wszystkie mądrale, swoimi samochodami tankować jednak nie jeżdżą na CPN-y.
2020-03-10 11:55:31
Pan Witek
Co jeszcze musi się zdarzyć, żeby zakazano wjazdu do centrum miasta wielkich ciężarówek? Niech sobie szukają objazdów.
2020-03-10 11:52:57
ipla
ewidentna wina motorniczego!!
2020-03-10 11:24:03
dexter
POJAZD OPUSZCZAJĄCY SKRZYŻOWANIE MA PIERWSZEŃSTWO!!!!!!!!!!!!!!!! WINĘ PONOSI TYĘPY TRAMWAJARZ. CO , NIE WIDZIAŁ ZESTAWU NA SKRZYŻOWANIU??? ZIELONE ŚWIATŁO NIE STANOWI PIERWSZEŃSTWEA W TYM PRZYPADKU!
2020-03-10 11:21:48
syg Nał
Co, do cholery, TIRy robią jeszcze w środku europejskiego miasta. Jeden nawet permanentnie parkuje na wąskiej uliczce Brodzińskiego na Pogodnie skutecznie zawalając przejazd i zasłaniając widoczność na skrzyżowaniu. Drugi "mieszka" na chodniku !!!! na ulicy Mickiewicza na wprost prokuratury. Rzecz dzieje się 300 m od komendy policji na Pogodnie.
2020-03-10 11:05:44
@Hubim
Raczej tramwaj uderzył w tył naczepy. Przyjrzyj się dobrze.
2020-03-10 11:04:53
turbo
Panie Charęza weź pan tę sowję turbine i sobie wsadź. Były 3 pasy na rondzie, nie było tłoku a teraz 2 wypadki w ciagu kilku godzin z tramwajem na czerwonym swietle dla ruchu samochodowego Czemu ubezpieczyciele nie obciążaja organizatorów (psujów) ruch miejskiego.
2020-03-10 10:31:21
:)
@tiry won : a masz zakaz wjazdu do centrum, tir to nazwa konwencji a nie pojazdu, to jest ciągnik siodłowy z naczepą lub zestaw, ogarnij sie ,jak by mieli tabliczki z napisem g.... to bys tez tak nazywal te pojazdy?,winda kierowcy szkoda ze tramwaj pewnie na rok do remontu na koszt podatnikow
2020-03-10 10:08:39
:)
Ze tez autkowa rasa panow musi walic w tramwaje po modernizacji, w stare 105 juz lepiej to od razu na złom @byl slepy- to nie wina motorniczego tylko kierowcy ,ogarnij sie
2020-03-10 10:06:32
Karma
Parę godzin wcześniej w tym samym miejscu Tramwaj przywalił w samochód osobowy, przeciągnął go prawie do przystanku. Karma wróciła Duży przywalił w małego.
2020-03-10 08:45:03
antonio
więcej turbinowych rond będzie więcej wypadków gratuluję odpowiedzialnym urzędnikom
2020-03-10 08:30:35
kobold
Kolejny, Pogodno już pełne rozbitych i zepsutych tramwajów...
2020-03-10 08:30:14
tiry won
a co ten cholerny TIR robił w centrum miasta?
2020-03-10 07:58:33
kierowca zawodowy
problem jest z placa dla kierowcy, jesli pracodawca ryzykuje i zatrudnia swiezaka lub podpitego, powinna byc tez odpowiedzialnosc pracodawcy,jazda po miescie to nie kulanie po autostradzie
2020-03-10 07:42:49
antymon
Co ten TIR wogole robil na placu Grunwaldzkim ? Zabronic tirom wjazdu do centrum
2020-03-10 07:27:29
?
Owszem, tirowcy nie należą do grupy osób, które są szczególnie inteligentne, ale chyba testy na daltonizm muszą przechodzić?
2020-03-10 07:02:18
Hubim
Do "był ślepy" Skąd wiesz,że to motorniczy wjechał w ciężarówkę. Wg zdjęć wyraźnie widać,że to TIR uderzył w tylną część tramwaju.
2020-03-09 23:38:52
Miłośnik
Moim zdaniem wolał przesunąć detektor 20m wstecz tj.czujnik w sieci trakcyjnej ze nadjezdzajacy tramwaj w pantografie załącza z sygnału impulsacyjnego pomarańczowego na czerwony w obu kierunkach od pl.rodla i od szarych szeregów bo w tym miejscu będzie często dochodzić do wypadków za brak nie uwagi
2020-03-09 23:32:12
był ślepy
Motorniczy był ślepy i nie widział, że na torowisku jest ciężarówka.
2020-03-09 22:40:58